Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első lóvásárlás? (Kérdésed...

Első lóvásárlás? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, júliusban 15, bár ez nem olyan lényeges. Idén ballagok el, és a mamámék megígérték, hogy kapok egy lovat tőlük (unokatesómék-mamámék-szüleimmel "közösen" vesznek), illetve mamám az én pénzemhez ad még hozzá, és a felszerelést is állja. Apu még anno kőműves volt, ezért neki meg sem kottyanna egy boxot, és karámot építeni - rengeteg faanyagunk, ill. téglánk, cserepünk van. Nyáron apa 200-250.000 forintot keres, télen 100-150.000-et. A faluban van anyunak egy jó barátnője, akinek a férje ért a lovakhoz, és akár feleannyiért is körmölné a lovamat, amennyiért egy kovács (nem holmi jött-mett lovas ember, lovászkodik, körmöl, és még soha nem érkezett rá panasz).

Itt kezdődnek a gondok:

- Mindenhol azt olvasom, hogy "Lónak ló a társa", tudom, hogy társas lény, de ha nem engedhetünk meg magunknak két lovat, megfelel neki akár egy bárány, vagy kecske is?

- Átlagban egy magyar félvér hány bálát eszik meg havonta?

- Mi történhet, ha a lovat NEM kamásliban szállítjuk haza?

- Ha a lónak nincs lóútlevele, és szállítás közben megállít minket a rendőr, büntethet az útlevél miatt?

- Az akáctól (nem lilaakác, rendes akácfák, 3-4 évesek) lehet valami baja a lónak, ha ott tartjuk (részben)


2013. jan. 26. 14:31
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

az is vicces, hogy sokallod az 1 órás buszozást, de szerinted ha otthon lovat tartasz, akkor az összes szabadidődet lósimogatással és lovaglással fogod tölteni? Szerinted mennyi idő a takarmány beszerzése, a trágya kezelése (ha boxban van, mert írtad, hogy apukád épít neki, azt naponta ki kell takarítani, a legelőről is illik összeszedni, mindezt egy kupacba (bár lakott területen belül elvileg hígtrágya tárolására alkalmas beton izének kell lennie, de vegyük úgy, hogy telken belül van egy trágya kupac), amit időnként el kell vinni otthonról. Etetés-itatás, javítgatás. Sokkal több idő, mint a buszozás. És ha ló van, akkor nincs betegség, nincs nyaralás, nincs olyan, hogy novemberben az 1 fokban süvítő szélben nem mész ki hozzá, mert nincs kedved. Ezért jó a bértartás, mert nem neked kell stresszelni, ha nehéz beszerezni a takarmányt, ha rossz idő van, beteg vagy, vagy tanulnod kell egy dolgozatra, vagy nyaralni vagy, akkor is el van látva a lovad rendesen.


De értem én, a bértartás nem megoldás. Azért esetleg nem lehetne megkérdezni a közeli jófej lovardát, hogy nem tesznek-e veled kivételt és tartják el a lovadat egy fix összegért?


Oké, megértettem, hogy te már elhatároztad, hogy otthon akarod egy barikával tartani. Akkor viszont azt javaslom, hogy olyan lovat keress, ami addig is egyedül volt.


Sajnos sok normális és kedves ló hozzá nem értő kezekben, egyedül tartva igen csak becsavarodik és akkor hiába van otthon a lovad, hetente egyszer se fogsz lovagolni, mert ki se mered majd hozni a helyéről.


Ja, és írtad azt, hogy néha a ló úgy összenő a báránnyal, hogy nem megy fel a szállítóba nélküle, meg nem hajlandó menni, ha nem látja a társát. Akkor hogy akarod majd lovagolni? Vagy végig fut melletted a birka? Mondjuk amúgy mindez, a társfüggőség egy póninál is előfordulhat.


A ló természetéből fakadóan egy ménesre vágyik, nem is 1 ló társaságára, hanem több lóra. Már az 1 ló társ is csak egy szemkiszúrás amúgy, de egy birka... Az a baj, hogy azt nem érted meg, hogy nem azért kell a lónak ló társ, hogy beszélgessenek, mert ez nem ember. A ló egy menekülő állat, folyamatosan a ragadozókat keresi, meg azt, hogy mikor kell menekülni. Nos ha 2 ló van együtt tartva, akkor pl. míg az egyik alszik, a másik figyel, míg az egyik eszik, a másik figyel, így mindig nyugodtan ellehet az egyik, míg a másik figyel és fordítva. Ha egyedül van tartva, nem tud egy jóízűt aludni, legelni se tud úgy, mert folyamatosan scannelnie kell a környéket 360 fokban.

2013. márc. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
19:27 vagyok, a másik az, hogy legyen edződ is, mert egy saját lovat nagyon el lehet rontani, ha első lovad, amit más nem lovagol, és nem kap megfelelő ingereket... Persze ha csak terepen akarsz retyózni, akkor közel mindegy, de még akkor is lehetnek durva meglepetések...
2013. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

Jaj hagyjátok már. nem látjátok, hogy töknyolc mit írtok???? Ő az a fajta, akit senki véleménye nem érdekel, úgyis jobban tudja mert olvasott pár kivételes esetet.

Neki az kell, hogy: Jaj nagyon jó neked, hogy lehet lovad, micsoda mázlista vagy. Persze, jó lesz a bárány is, sőt legjobb. zseni vagy....


A kérdés itt most azért hangzik el, hogy elvagizzon vele, hogy lova lesz, mert senki mást nem érdekel...

Hagyjátok rá, úgyis az lesz amit akar, mert apuci kicsi lányával mindig ez van...

2013. márc. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
Nem tudtam rávenni magam, hogy végigolvassam a rengeteg választ... A lovaknak valóban lótársaság a legjobb, 50000-ért már kapsz egy shetlandit, egy marék szénát eszik, és gurul (a miénket vemhesnek szokták nézni, annyira kövér, pedig állandóan azon aggódunk, hogy nem eszik, még ha van előtte friss széna-szalma, akkor se kér) Oltások kevesebb-ből kijönnek, met feleannyi anyag elég neki, körmölés is olcsóbb szokott lenni, mert icipici patái vannak, patkolni nem kell, terepre jön veled, édes-aranyos, nagyon strapabíróak, a miénk sosem volt még beteg. Viszont van ismerősöm, aki birkával tartja együtt a lovát, ez is járható út, nyilván nem a legjobb, de jobb, mint egyedül. Szarvas kecskét ne.
2013. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 helena0430 válasza:
Szia ! Én azt tanácsolom , hogy a család beszélje meg és döntse el mivel ez változó . Nekünk havonta nem jön be 150000 ft sem , de amióta az eszemet tudom vannak lovaink . Nem is egy !!! 2-3-4 attól függ arab és shagya arab . Mindennap kapnak abrakot és fű vagy lucerna szénát . Vigyázunk rájuk , hogy le legyenek betegek ez is megelőzés kérdése nagyban , de ha még is akkor meg kell őket gyógyítani minden áron . Nálunk a 10 éves ló nem fogadja el egyik lótársát sem úgyhogy ennyit a társas kapcsolatról pedig már 9 éve együtt vannak . A saját gyerekeit is egy idő után megutálja ... mikor volt pónik azt meg szabályosan ki nyírta volna ha hagyjuk . Úgyhogy hangsúlyozom szerintem a lovak is mind külön egyéniségek , mint az emberek néhánynak kell az emberi kapcsolat némelyiknek nem . De mivel ilyen fiatal vagy nagyon gondold meg a lóvásárlást mivel az hosszú távra szól nem olyan mint egy könyv hogy megveszed nem tetszik és lerakod a polcra . Ha hozzád nő olyan mint egy kutya megvéd , szeret és mindig számíthatsz rá . :)
2014. márc. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!