Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első lóvásárlás? (Kérdésed...

Első lóvásárlás? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, júliusban 15, bár ez nem olyan lényeges. Idén ballagok el, és a mamámék megígérték, hogy kapok egy lovat tőlük (unokatesómék-mamámék-szüleimmel "közösen" vesznek), illetve mamám az én pénzemhez ad még hozzá, és a felszerelést is állja. Apu még anno kőműves volt, ezért neki meg sem kottyanna egy boxot, és karámot építeni - rengeteg faanyagunk, ill. téglánk, cserepünk van. Nyáron apa 200-250.000 forintot keres, télen 100-150.000-et. A faluban van anyunak egy jó barátnője, akinek a férje ért a lovakhoz, és akár feleannyiért is körmölné a lovamat, amennyiért egy kovács (nem holmi jött-mett lovas ember, lovászkodik, körmöl, és még soha nem érkezett rá panasz).

Itt kezdődnek a gondok:

- Mindenhol azt olvasom, hogy "Lónak ló a társa", tudom, hogy társas lény, de ha nem engedhetünk meg magunknak két lovat, megfelel neki akár egy bárány, vagy kecske is?

- Átlagban egy magyar félvér hány bálát eszik meg havonta?

- Mi történhet, ha a lovat NEM kamásliban szállítjuk haza?

- Ha a lónak nincs lóútlevele, és szállítás közben megállít minket a rendőr, büntethet az útlevél miatt?

- Az akáctól (nem lilaakác, rendes akácfák, 3-4 évesek) lehet valami baja a lónak, ha ott tartjuk (részben)


2013. jan. 26. 14:31
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:
De minek vigyem el 1 órányira??? Hogy hetente 1× látogathassam meg? -.- Akkor az már nem az én lovam, ugyanott vagyok, mintha lovardába járnék hetente 1×...
2013. jan. 28. 21:44
 32/55 A kérdező kommentje:
Valamint abban a loviban, ahol van bértartás, az edzőkkel elég háborús a viszonyunk, 2× voltam ott lovagolni, és nem edzőhöz méltóan bántak velem (ami nem is érdekelne, csak kiközösítettek, mert új voltam ott). Na, és mikor azt mondta, hogy kurvszr oktatásban voltam eddig, mert a tanya leggyorsabb lován ültem (persze, hogy nem, mert a leggyorsabb Báró, egy shagya arab, én pedig egy 16 éves magyar félvéren ültem..). Akkor mondtam, hogy köszönöm, de én ebből nem kérek. A másik loviban mindenkivel tökéletesen kijövök, segítenek, ha valamit nem értek. Miért vigyem olyan helyre a lovamat, ahol utálnak engem, és én is őket..?
2013. jan. 28. 21:59
 33/55 anonim ***** válasza:

Valakivel a lakóhelyeden nem tudsz összefogni? Olyanra gondolok, akinek szintén 1-2 lova van otthon.... Az se lenne nagy baj, ha olyan valaki lenne, akinek már több éve vannak lovai, attól sokat tanulhatnál.

Rendben, hogy a bértartás számotokra nem járható út, de léteznek egyéb megoldások is, csak meg kell keresni őket.

2013. jan. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:
Nincs, a faluban (nagyon nagy létszámú, 1000 fő van max) csak nekem lenne/lesz lovam.. :/.
2013. jan. 29. 11:51
 35/55 anonim ***** válasza:
A mi lovardánkban aki legközelebb lakik, annak fél óra az út autóval. Szerintem teljesen jó az az 1 óra, miért heti egyszer látogatnád meg? Nekem másfél óra és minden nap kimegyek! Nem is értem! Ha az a lovarda nem jó, mert bunkók az edzők, keress másikat, de hidd el érdemes lenne lovardában tartanod. Emellett egy póni tényleg semmi költség, de ha nagyon mindenáron otthon akarod tartani, akkor birkát javaslok. De azt hozzáfűzném, hogy a birkákat a hülye lovak mellé szokták berakni, és úgy hogy közben a lovak más lovakkal is érintkeznek. De majd meglátod (hátha szerencséd lesz, de nem hinném) egy kis idő után, hogy a lovad totál be fog kattanni. Sajnálom, nem rosszindulatból mondom, de ez tény.
2013. jan. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:

Az egy óra busszal nekem se tűnik túl problémásnak, nekem hosszú éveken át 40 perc biciklizés, vagy 20 perc buszozás és 30 perc gyaloglás volt az út a lovaimhoz oda is, vissza is.... De nyilván nem vagyunk egyformák.

Viszont ha nem a faluban, akkor a szomszéd faluban nyilván vannak még lovasok....

2013. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk a kérdezőnek abban igaza van, hogy sok azaz 1 óra. Mivel ő még nem egy felnőtt, hogy 4-fél 5 után hátradőlhet székében és élvezheti a délutánt (feltéve, hogy nem családos). Hanem ő haza megy és jó esetben 3 órát tanul. Ami azt jelenti, hogy 2-kor hazaér max. és 5-ig fél6-ig tanul. de aztán? Aztán sötétedik most. És ha most majd tavasz lesz vagy nyár jövő télen akkor is ugyan így lesz. Nem hiszem, hogy a szülei egyedül ki fogják engedni lovagolni sötétben. Másrészt azt is nehezen tudom elképzelni, hogy anyuci-apuci minden délután ráér a kicsit lányukat oda-vissza furákázni egy 1 órás úton. Azért az elég kemény, és egyáltalán nem éri meg. Nem tudsz, csak úgy kitekerni, mert a szüleid nincsenek otthon, hogy kivigyenek. Nem, akkor nincs lovaglás. Én amúgy se tudnám elképzelni, hogy 1 órányira legyen a lovam tőlem, és a szüleim furikáznák a seggemet jobbra-balra. Azt azért azt hiszem idáig még nem kéne lesüllyedni. Szóval kérdező fogalmam sincsen, hogy hol tudod tartani a lovad. Egy biztos, otthon egyedül ne tartasd. A másik, hogy nem élek ott veled és nem tudom merre mi van, vagy lenne esélyed tartani a lovat. Jó lenne ha elmondanád hol élsz hátha én is a környéken élek, vagy itt valaki és tudna egy megoldást javasolni. Mert lehet, hogy van másik tanya, lovarda csak te erről az egyről tudsz mert még csak ott jártál. Amúgy a kérdéseidre látom kaptál választ úgyhogy nem írom le ezeket még 6x-ra.
2013. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
51%
Bocsi nem láttam, hogy buszról beszélsz. Akkor is elég gázos, pláne, hogy más emberekre is tekintettel kel lenni és 1 órát ülni lószagúan és a lótrágya szaggal nem éppen kellemes élmény a többi utasnak.
2013. jan. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:
Utolsó -> 100% , hogy a környékünkön nincs több lovarda. Régebben 2 évig keresgéltünk, mire megtaláltuk azt, ahová most járok.. :/. 2 olyan lovarda van, ahol van bértartás, de mind a kettő 1 órányira van (busszal). :S.
2013. jan. 31. 14:27
 40/55 A kérdező kommentje:
A hellyel nem lenne gond, nagy erdőnk van, sok árnyék, sok olyan hely,a hol tud legelni.. :) És ismétlem, nem egyedül tartanám, hanem pl. báránnyal.. :D. Pár ismerősöm mondta, hogy bár a lova egy egész ménesben van, akkoris a bárány a legjobb "barátja", tehát szerintük ezzel nem lehet gond.. A buszos dologban is igazad van, a sofőr felsem engedne a buszra úgy, hogy árad belőlem a lószag.. Anyáék meg nem furikáznának nap-mint nap 30-35 km-t.. A nyár megoldható lenne, mivel van 1 nyaralónk, de úgy sem az igazi. Ugyanaz lenne, mintha iskolalovon lovagolnék.. Hetente 1× kimehetnék hozzá, lecsutakolhatnám, lovagolhatnék rajta, stb, és jöhetnék haza..
2013. jan. 31. 14:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!