Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyhogy a lovaglás nem...

Hogyhogy a lovaglás nem számít >állatkínzásnak<?

Figyelt kérdés

2013. márc. 12. 20:25
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

Hülyék mindig is voltak, vannak, lesznek. Ezek igazából nem arra születnek (általában...), hogy könnyebb utat adjanak, hanem, hogy átmenetileg, ideiglenesen szolgáljanak, amíg egy elrontott lovat újra "használhatóvá" teszel.

A feszítőzabla meg pl. díjlovaglásban használatos, ahol már annyira finom jeleket kell adni egyes feladatokhoz, hogy a csikózabla arra már képtelen. Arra, hogy van egy rohanós lovad, nem a feszítő lenne a megoldás (de persze tök jó, mert most már tudsz csimpaszkodni a szájába, ha kell, szó szerint eltörheted az állkapcsát, csak tán lassítani fog, a hátát kellően beejti, és vagy lassul, vagy még jobban menekül...).

A veiroterrel ésszel (!) és hatalmas érzéssel egy nagyon elrontott lovat ideiglenesen lehet például lovagolni, de aki csak azért teszi rá, mert így olyan szép kerek, az... Mondanám, hogy meg is érdemli, de igazából a ló nem érdemelné. Állítólag egyes helyeken már eleve ezzel lovagolják be a csikókat...

Lehetne még sorolni. De ha megfelelően lovagolod a lovad, annak jelei vannak a ló felől is, tudatni fogja veled, hogy élvezi a közös munkát. Ellazul, feladja a hátát, kellemesen hordozza a farkát, támaszkodik, hosszan prüszköl.

2013. márc. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 kujcy válasza:

Kedves kerdezo!

En ugyan nem vagyok allat orvos nemtudom megallapitani, hogy mennyire karos 1 lona, de az jobban felhaborit amikor olyan kutyat, macskat latok a "gazdi" mellett setalni, amelyik mar nagyon huzza a labat, tul oreg, latszik, hogy szenved a tulsulyrol mar nem is beszelek. A gazdi meg azert tartja, mert "szereti". Onzo 1 dog az ilyen "gazdi". Az en kislanyom is jar lovagolni 40kg es lathatoan a lo orul, ha foglalkoznak vele csutakoljak, fesulik, apoljak. Szerintem ezek a lova nagyon nagyon hosszu ideje erre tenyesztik. Egyszeruen a verukben van.

2013. márc. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
Meg is eszik a lovakat, mint a sertést marhát.. Szóval ne az legyen a legnagyobb gondotok hogy lovagolnak rajtuk.. :)
2013. márc. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim válasza:
34%
Nos, ez olyan hülye kérdés, mint a kérdezője. A ló, szereti, ha lovagolnak rajta (még nyáron is) Hogy miért? Nos, a lovaknak szükségük van sok mozgásra, hogy szervezetük működjön. Ha nem lovagolnánk, a lovak hamar elpusztulnának. Hidd el, én védem a környezetet, az állatokat és növényeket úgyszintén, mégis lovagolok, mert ha nem lovagolnánk, talán a ló számára az lenne kínzás, ha nem mozoghatnának. Szóval ezért járok lovagolni, és versenyekre.
2013. márc. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:
Utolsó: hányszor kell leírnom hogy én is lovagolok és szerintem sem állatkínzás?! :") Amúgy.... Öö... Ja gratulálok az elméletedhez miszerint a lovak elpusztulnának lovaglás nélkül :""""D Ez nagyonLOL :D
2013. márc. 17. 15:08
 36/49 anonim ***** válasza:
34%
Egy lovas nem égeti magát ilyen kérdéssel!Nem kérdezne rá itt,hanem elmondaná a véleményét annak,aki megkérdezte tőle!Mert ugye írtad,hogy lovagolsz és hogy szerinted se állatkínzás...Amúgy meg a lovaknak szükségük van arra,hogy le legyenek lovagolva.Egy "normál" súlyú ember pedig meg se kottyan neki-ha jó a lovas:)
2013. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:
Rájöttem arra hogy szükségük van rá és gyakran élvezik is. Na de hogy belepusztulnának a lovaglás hiányába?! Kétlem x"D
2013. márc. 18. 17:26
 38/49 anonim ***** válasza:
Minden elismerésem kedves kérdező, hogy ilyen higgadt maradtál ennyi lehülyézés mellett, ami = a magyar mentalitással. Pedig "nem az a hülye aki kérdez". Biztos, hogy egy nem túlsúlyos, állatot szerető ember része lehet a lónak és fordítva.
2013. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:
Minden elismerésem a normális válaszhoz :)) Thx x3
2013. márc. 19. 14:33
 40/49 Csesznok Anikó válasza:
60%
Ha a lovak tudnának velünk beszéli biztosan lenne egy-két kedves szavuk hozzánk a lovaglással,a kocsihúzással, meg a szántással kapcsolatban.
2013. márc. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!