Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyhogy a lovaglás nem...

Hogyhogy a lovaglás nem számít >állatkínzásnak<?

Figyelt kérdés

2013. márc. 12. 20:25
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

Egyik nap nem tudtam kimenni a lovammal terepre (rendszeresen járunk)

Szabályosan megsértődött :D

Szereti, ha lovagolok rajta, mert szeretem felfedezni az új helyeket, erdőket, és ő is szívesen kalandozik :D


(na jó, késő este van, nem tudom, mennyire sikerült értelmesen fogalmaznom ^^" )

2013. márc. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
78%

Ha egy ideig valami okból nem tudok lóra ülni - legyen ez egy durva fagyos talaj, amikor életveszélyes nekiindulni (fedelesünk nincs) és napokig nem tudok rájuk ülni, vagy mondjuk amikor a gyerekeim születtek, bár lovagoltam terhesen is, de csak kimaradt pár hónap, bizony hiába voltak a lovak legelőn, hiába volt meg mindenük, ott tipródtak a karám szélén, amikor megláttak és szinte versengtek, melyiküket hozom ki először dolgozni. :-) Ezzel azt akarom mondani, hogy ha valaki odafigyel a lovaira és viszonylag tisztességgel lovagol, akkor annak a lónak nem teher, nem kínzás a munka, hanem öröm.

Ha látják, hogy hozom a nyerget, már jönnek oda hozzám, pedig elég nagy a legelő, meg a karám is, simán mehetnének másfelé, de ők bizony önszántukból melózni akarnak.

2013. márc. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 flóra13 ***** válasza:
65%
Mióta válszoltam erre a kérdésre figyelemmel követem a további válaszokat, előszörnelborzadtam, hogy ki kérdez ilyet és, hogy utána még be is valja, hogy ő is lovas, na, de mindegy mostanra már csak röhögök rajtad kedves kérdező, és, hogy őszinte kell,mhogy legyek, ebből már nem jössz ki jól:-)
2013. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

Olvastad A kis herceget, ugye? Akit megszelídítünk, azért örökre felelőssé válunk. Az ember pár ezer éve megszelídítette, háziasította a lovat. Azóta a ló szervezete, fizikuma fokozatosan alkalmazkodott az új, megváltozott körülményekhez. A mai lovak, de még a több milliós sportlovak sem lennének képesek életben maradni olyan körülmények között, ahogy pár ezer éve éltek. Mert megváltoztak. A mai lovaknak már istállózásra, megfelelő takarmányozásra, nyírásra, takaróra van szükségük, mert ezek már nem vadlovak, hanem azoknak a távoli leszármazottai. A mai sportlovaknak annyi közük van a pár ezer éve szabadon élt lovakhoz, mint a havanesének (kutyafajta) a farkashoz.

Ha lovagolnál, tudnád, hogy jól csinálva a lovaglás nem hogy nem fáj a lónak, de akár gyógyhatású is lehet. Megfelelő módon történő futószárazással vagy lovaglással nagymértékben kezelhető számos ízületi fájdalom, izommerevség és egyéb mozgásszervi betegség.

A rosszul lovaglás természetesen állatkínzás, ezt mi, lovasok is ellenezzük.

2013. márc. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
14%

"A ló, szereti, ha lovagolnak rajta "

Persze, biztos az minden álma, hogy valaki mindenféle szerszámot erőltessen rá, és csak így mehetne ki hosszabb utakra. Ha annyira szeretné, maguktól odaállnak hogy ülj föl rá úgy ahoyg van, mindenféle segédeszköz nélkül.

2013. ápr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

A segédeszköz arra való, hogy tudassuk a lóval, mi a szándékunk. A nyereg meg arra, hogy ne a gerincére üljünk.

Amúgy meg lehet lovagolni szerszámok nélkül is. Egyik ismerősöm szerszám nélkül szokta (igen, zabla nélkül)

De van egy videó a YouTube-n egy NÉMA lányról, aki szerszámok nélkül mutat be díjlovagló lépéseket

2013. ápr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:
45ösnek igaza van .-. megértem az utolsót is, de RENGETEG olyan rendesen lovagolható, készséges hobbiló van, aki karámban nem szívesen menne oda önszántából!
2013. ápr. 26. 23:32
 48/49 anonim ***** válasza:

Az én lovam tényleg oda szokott állni, hogy üljek fel rá. :D


Amikor terepre megyünk, elhaladunk a szerszámos-kamra mellett, ezért általában úgy szoktuk, hogy kiengedem a karámból, felülök, gyakorlatilag magától odamegy a kamra elé, ott megáll, leszállok, felszerelem és indulunk.

2013. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 A kérdező kommentje:
Akkor minden elismerésem, sajnos ez manapság ritka dolog.
2013. máj. 14. 18:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!