Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? Hogy vegyem rá a...

Manóka20 kérdése:

Mit tegyek? Hogy vegyem rá a szüleimet, vagy ne vegyem rá? Feledjem el vagy ne?

Figyelt kérdés

Megnéztem a youtubeon egy videót amiben egy kislány karácsonyra kapott egy lovat. Ma a könyvtárban megláttam az egyik könyvben és elfogott a sírás még hozzá azért mert tudom , hogy én nem kaphatok. És én nagyon szeretem a lovakat és járok lovagolni de nagyon ritkán egész télen nem voltam és tavaly nyáon kezdtem és akkkor se voltam sokat.

Szóval arról lenne szó, hogy én szeretnék még több időt tölteni lovakkal és szeretnék egy lovas kalandot meg egy nagybácsit vagy vkit a családból akinek van lova. És ha lenne olyan esélyem mint a könyvekben hogy haza jövök az iskolából meg csinálom a házim és már megyek is egy lóhoz de ez sajnos nem lehet. (itt jönne a kérdés csak nem íhatom ide)


2013. jún. 3. 20:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Majd ha felnőtt leszel, ehetsz magadnak. Addig nem várhatod el tőlük, hogy egy többszázezres hobbit pénzeljenek.
2013. jún. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Tudom milyen érzés!12 vagyok nekem se engedik...stb.Figyi!Most még (szerintem)nem vagy kész egy lóra akármennyire szereted őket!Én is imádom.Nekem mondjuk annyi szerencsém van hogy heti szinten mehetek lovagolni.

Lehet hogy most azt gondolod hogy "jajj de jó lenne ha lenne lovam,csinálnék vele ezt azt"...stb.Mikor belegondolsz akkor egy "iszonyú jó álom",de ha télleg kapnál lovat rádöbbennél hogy túl korai volt ez a ló és nem bírod "eltartani".Végül a következménye az lesz hogy a pacit lehet eladni vagy mehet bértartásba.

Amúgy hány éves vagy?Mit/Mennyit tudsz a lovakról és környezetükról?Tudod mit mikor hogyan kell csinálni?stb.

Én se vagyok profi ebben.Én megtanultam/beletörődtem hogy egyhamar nem kaphatok saját lovat és rádöbbentem hogy nem tudnám így jelenleg ellátni,ezért elkeztem tudásom fényezni a lovak terén.Tedd te is ezt!Ha már szüleidnek is tudsz bizonyítani(magadnak is) akkor szóba jöhet a lótartás.

2013. jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

ha ennyire szeretnel valamit, szerintem ne a szuleidtol vard a megoldast, hanem te magad tegy dolgokat erte. ha lovakkal szeretnel foglalkozni, akkor kezdetnek esetleg onkenteskedhetnel a lovardaban, ahova jarsz. tudom, hogy ez nem ugyanaz, mintha kapnal egy lovat, de gondolj bele, ha a szuleid latjak, mennyire jol tudsz gondoskodni mas lovakrol, akkor szerintem ok is hajlandobbak lesznek rad bizni egy sajat lovat. szoval bizonyits, dolgozz kemenyen, mert annelkul nem lehet (vagy nem erdemes) elerni semmit sem.

:)

2013. jún. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát figyi nagyon sokba kerül a tartása majd ha felnősz és dolgozol majd befizeted a számlákat és lesz pénzed lóra akkor vegyél de a szüleidtől ne várd el.Inkább mondj le róla most, én is akartam lovat gyerekkoromban, papám mindyíg mondta hogy majd vesz nekem egyet ha nagyobb leszek.Papám azóta meghalt én felnőttem és nem lett lovam nem is lesz már sosem.Nagyon sokba kerül eltartnai.Van kutyám inkább:)
2013. jún. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egy lovat nem megvenni sok, hanem eltartani - valószínűleg ezért nem lehet lovad, mert oké, hogy kifizetsz rá megvételnél 300 ezret, de utána havi 40 ezer a legalja, ha otthon tartod, akkor ráadásul kell neki egy társ, mert egyedül nem tartjuk, legelő, széna-, szalma- és abraktároló, ezutóbbit ráadásul napi 3-5× kell etetni, tehát ráérés is kéne, na meg ugye ezeket védeni kell esőtől és rágcsálóktól, télen az árak az egekben, minőség meg sokszor a béka hátulja alatt, szóval előre célszerű megvásárolni... Kell egy beton trágyatároló, amit időnként el kell szállíttatni, boksz a lovaknak, hogy ha lebetegszenek, tudd őket boksznyugalomra fogni, ráadásul egy ló napi 40-70 liter vizet simán megiszik, ami azért nem kevés... Plusz kell neki felszerelés, stb.

Ha lovat tartasz, nincs olyan, hogy most karácsony van, most szilveszter, most hosszúhétvége, most nincs kedved/hangulatod, izomlázad van, buli van a barátokkal, most esik az eső, a hó, vagy épp szélvihar van, meg vagy fázva, stb., a lóval foglalkozni kell...


Az is tény, hogy a lovasoktatás drága, de amíg nem tudsz stabilan ülni mindhárom jármódban, addig nem is ajánlanám a saját lovat, onnantól lehet rajta gondolkodni, de még mindig ott tartasz, hogy állandó edzői felügyelet kéne, mert a jármódok kiülése még nem lovastudás, csak annak megalapozása. Az edző + a tartás pedig ugye drága... De azért azt megmondhatod nekik, hogy szeretnél heti 1× fixen járni, mert hat havonta két alkalommal nem fogsz fejlődni, az is tény.

A másik, jó edzőhöz érdemes járni, akinél nem osztályban zötyög egymás után 6-8 ember, hanem 1 vagy max 2 ember tanul egyszerre, mert ezeknél sokkal-sokkal gyorsabban fejlődsz, és ténylegesen tanulsz is.

2013. jún. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat annak a 12 eves lanynak.uzenem.h van vagy 4 lovas komybrm tele mindennel.szal eleg sok mindnett tudok es koszonom annak is akibazt mondta.h dolgozzak onkenteskent csak nem.merem megkerni az eddzot
2013. jún. 3. 22:00
 7/15 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj oda hozzá, és mond meg, hogy szeretnél napi X időt csak úgy kint lenni a lovak közt, megnézni, hogy és mikor etetik, almozzák őket, esetleg segíteni ha tudsz vmiben, stb. Az edző magától nem fog megkérni, hogy maradj már órákat ott, van általában elég ember, aki ott "lebzsel". :) Elküldeni nem fognak.
2013. jún. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én is pont úgy vagyokmint a 12 éves lány:) Én is most kezdtem lovagolni,heti 2x járok és én is 12 vagyok.Nagyon szeretem a lovakat,de nemvagxunk olyan anyagi helyzetben,hogy eltartsunk egy lovat.Azt tudom ajánlani,hogy elősősorban arra vedd rá az anyukádat,hogy rendszeresen járhass,legalább heti 1x lovagolni.:")Érdemes előbb jól megtanulnod lovagolni,és csak aztán a saját lovon gondolkodni.Egyébként az önkéntes ötlet nagyon-nagyon jó ötlet,vagy ha nem is önkéntes,hanem egyszerűen csak sok időt töltesz a lovardában,már az is nagyon jó!:)Ha szüleid làtják az igyekezetedet,biztos fognak valamit tenni!Ha a saját ló felejtős is,esetleg a heti 2-3 lovaglás is jutalom vagy esetleg a lóbérlés is nagyon jó.:)
2013. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

egész kiskamasz koromban rágtam a szüleim fülét, hogy vegyenek nekem lovat. anyagi akadálya nem lett volna, de mégse vettek, mindig azt mondták, hogy majd veszek magamnak, ha felnőtt leszek.


nos jelentem felnőtt vagyok és vettem magamnak lovat. a saját keresetemből. és abból tartom el. ki kell várni! 24 évesen vettem meg az első lovam, és kb 12 éves koromban kezdtem el "hisztizni" érte, szóval csak 12 évet kellett várnom, hogy összejöjjön! :)

2013. jún. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Valletta ***** válasza:
Én világ életemben ingyen lovagoltam, 7 éves koromtól folyamatosan, télen-nyáron, egészen 20 éves koromig (utána Pestre költöztem és munka mellett már nem fért bele), úgyhogy nem lehetetlen megoldani, csak járni kell a lótartókat a környéken.
2013. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!