Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? Hogy vegyem rá a...

Manóka20 kérdése:

Mit tegyek? Hogy vegyem rá a szüleimet, vagy ne vegyem rá? Feledjem el vagy ne?

Figyelt kérdés

Megnéztem a youtubeon egy videót amiben egy kislány karácsonyra kapott egy lovat. Ma a könyvtárban megláttam az egyik könyvben és elfogott a sírás még hozzá azért mert tudom , hogy én nem kaphatok. És én nagyon szeretem a lovakat és járok lovagolni de nagyon ritkán egész télen nem voltam és tavaly nyáon kezdtem és akkkor se voltam sokat.

Szóval arról lenne szó, hogy én szeretnék még több időt tölteni lovakkal és szeretnék egy lovas kalandot meg egy nagybácsit vagy vkit a családból akinek van lova. És ha lenne olyan esélyem mint a könyvekben hogy haza jövök az iskolából meg csinálom a házim és már megyek is egy lóhoz de ez sajnos nem lehet. (itt jönne a kérdés csak nem íhatom ide)


2013. jún. 3. 20:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kérdezed meg a szüleidet, hogy mit szólnak hozzá? Vagy vesznek neked, vagy nem. Tőlük kérdezd, ne tőlünk.
2013. jún. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok :) csak én már 22 éves vagyok :D de egyetemre járok és tanulok mint az őrült hogy lehessen majd egy jó munkám és ha lediplomázok olyan állatot tarthassak amilyet csak akarok :)
2013. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Hidd el én tudom a legjobban,milyen érzés...5 éves korom óta vágyók egy lora...most 14 vagyok...és csak most kaptam,tudod hány évig lovagolnak,szereztem tapasztalatot,amíg megengedtékva szüleim,h lovam legyen? A lényeg: szerintem még várj vele,gyakorolj és járj minnél több helyre lovagolni...sok sikert
2013. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 LucySisy válasza:
100%
Én is 12 vagyok, nekem anyukám lovas oktató és én is ló mániás vagyok... Heti van, hogy 5x lovagolok... Versenyzek... De sajnos mi sem engedhetjük meg mangunknak a lótartást(albérletben lakunk):( Két lovardában lovagolunk az egyik ahol rendesen edzünk a másik pedig ahol anyukám oktat (hobby lovarda). Szerintem kérd meg az edződet, hogy egy bizonyos lovon lovagolj mindig, én is a hobby lovardában ezt teszem mert van ott egy ló amely kissé el van kanászodva, fél éve lovagolom... Elötte ugrást sem látott, most már 90 cm-s meredeket ugrunk és nem csak a lovaglásból áll ez, mindig én takarítom a boxát, leápolóm, legeltetem, idomítom... Néha úgy érzem mintha a sajátom lenne... Szerintem ez is fejlődéshez vezet persze néha más lovon is kell ülni, hogy ne csak egy lovat szokj meg.Lovaglás elött és után tölts sok ídőt a lovakkal, figyeld meg őket néz haladó lovasok edzéseit ebből is sokat tanulsz. Néha játsz egy kicsit kedvenc lovaddal értékelni fogja, hogy nem csak a hátán szeretsz ücsörögni.Szerintem a önkéntes dolog is nagyon jó ötlet én is járok a sport lovardába , csak felhívom az edzőmet és kész, nem érdekel, hogy 1 órát kell buszoznom... Kiérek ad egy csomó feladatot és utána azzal jutalmaz, hogy ingyen lovagolhatok, szerintem az oktatód nem fogja leharapni a fejed, nyugodtan kérdezhetsz tőle bármit hisz ez a munkája. Amúgy milyen szinten lovagolsz? Megy az összes jármód szabadn? Tudsz kezelni nehezebb lovakat pl.:ijedős, szórakozó stb? Mert ha ebből van olyan amit nem tudsz akkor még nem érdemes lovat venni... Összeségében szerintem kérd meg a szüleidet, hogy minimum hetente 1x hadd menj el lovagolni és ha pénztárcátok nem engedi a heti 1-nél több ídőt akkor csak kérd meg, hogy had menj le simán csak lovat látni :)) Remélem hasznos volt az írásom... Lovakkal gazdag napokat kívánok:)
2013. jún. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 LucySisy válasza:
Elöző vagyok... Egyébként nem a ló megvétele a drág avgy a felszerelés, hanem a tartás. Nekünk adtak volna oda INGYEN lovat, még a felszerelést is egyszer kell venni jó minöségüt pl,:Stübben. És sajnos akár mennyire is fájt nem fogadhatuk volna el mert a tartás nem tudtuk volna kifizetni:(((
2013. jún. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!