Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy mutassam meg a lovamnak...

Lóbarát27 kérdése:

Hogy mutassam meg a lovamnak hogy én vagyok a főnök? Mert ugylátom hogy kezdi észre venni hogy félek tőle.

Figyelt kérdés
kb 1 honapja vettem a lovat ménesből. most belovaglás és bekocsizás alatt áll. egy hozzáértő haverom foglalkozik vele. én a kantárt sem tudom rátenni mert félek hogy bajom eshet...
2014. febr. 8. 01:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Annyi pénzed volt... Faxa, és ha jövő héten állatorvost kell hozzá hívni? Nem kell kólikára gondolni, nekem multkor csak felhasított a pofáját, hopp egy 40 ezeres számla. És az még szerény volt, úgy lehet rákölteni a százezreket egy-egy problémára, hogy nem emberi. Arra mit fogsz mondani, bocsi, de nincs pénzem?! Ez nem így működik jobb érzésű embereknél...
2014. febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
a hozzáértéssel nincs baj mert nagyon felkészültem a lóból.... Pat Parelli, Monthy Roberts, Pataky Kata itt van a fejemben! lovardába nem tudok menni mert nincs rá pénzem. amugy nem a lótól félek mert ha félnék tőle akkor hozzá se mernék érni. hanem a lehetséges sérülésektől félek. "mivan hogyha ugy megrúg h ......" stb....
2014. febr. 8. 14:10
 13/28 A kérdező kommentje:
természetesen ha valami baja lenne a lónak akkor megtudnám oldani. erre felkészült vagyok.
2014. febr. 8. 14:16
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kell nekem lovardába mennem, nem félek én a lovaktól" -> De, kell. És DE, félsz. Ettől a lótól félsz, azért, mert nem tudsz eleget ahhoz a lovakról, hogy egy problémás lóval szemben is megálld a helyed. A barátod azért nem ijed meg tőle, mert tudja, hogy mit miért csinál, és azt is tudja, hogy mire hogyan reagáljon. Te ezekkel nem vagy tisztában, és mivel ez egy eléggé összetett kérdés, amit csak évek tapasztalatával tanulhatsz meg (és ezt csakis lovak közelében teheted meg, s minderre a legideálisabb hely egy jó lovarda), nem is kezdem el itt neked ecsetelni, mert lehetetlen egyetlen gyk-s poszttal "használati utasítást" írni egy ismeretlen lóhoz.


"Azért ezt vettem meg, mert erre volt pénzem" -> És ezt mégis hogyan gondoltad? Ha csak gyerekcipőre van pénzed, akkor azt veszed meg, hiába, hogy esetleg 39-es a lábad? Lovat csak nagy körültekintéssel szabad vásárolni. Ha nincs pénzed egy alap szinten belovagolt lóra sem, akkor egyáltalán ne vegyél lovat! Hacsak nem vagy olyan szinten, hogy magadnak is belovagold azt az állatot. De, mint ahogy ez kiderült a kérdésből és a válaszaidból, nem vagy ezen a szinten. Attól, mert a barátod belovagolja neked a lovat, nem fogsz tudni vele bánni. Egy frissen belovagolt lóhoz tapasztalt lovas kell, mert a ló is évekig fog még tanulni a belovaglását követően. Tapasztalatokat, élményeket szerez, amik tovább formálják. Te jó eséllyel nagyon hamar elrontanád a frissen belovagolt lovacskádat.


MENJ EL lovardába. TANULJ MEG lovagolni. ISMERD MEG a lótartás minden apró szükséges részletét - beleértve a lovak viselkedését is. Amíg ezek az alapvető hiányosságok fennállnak, sosem fog megszűnni a félelmed a lovaddal szemben, és soha nem fogod tudni neki megmutatni, hogy ki a főnök. Az pedig beláthatatlan következményeket vonzhat maga után.

2014. febr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy mindaz, amit írtál a fejedben van és nem a kezedben. Miért nem használod a tudásod, ha annyira felkészült vagy?

Akiket említettél, azoknak a munkásságuk középpontjában pont, hogy a ló-ember hierarchikus kapcsolata áll. De ott van melletted egy élő példa, aki tud bánni a lovaddal. Miért nem csinálod azt, amit ő? Ha félsz is, tudni kell leplezni és dominánsabban viselkedni a lóval, mint ahogy ő viselkedik veled, az együttlétetek minden percében, nem csak akkor, amikor ötvenezer forintnyi Parellis felszerelést rápakoltál és a körkarám is megépült...


A lóválasztási stratégiádhoz inkább nem is fűznék hozzá semmit.

2014. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
na ugylátom hogy megoldódott a főnök kérdés! most úgy álltam hozzá hogy amikor tetőn dolgoztam 15 méter magasban, az sem volt veszélytelenebb mint a lórúgás... és most egy óra alatt háromszor kantároztam fel a lovat. meg is van le
2014. febr. 8. 15:26
 17/28 A kérdező kommentje:
az a lényeg hogy megoldódott a probléma. :-) mindenki válaszát köszönöm.
2014. febr. 8. 15:54
 18/28 anonim ***** válasza:
hidd csak el és értsd meg, hogy a ló megérzi ha félsz, de el se hiszem, hogy ezt még nem hallottad! különben miért mondják hogy "Olyan a ló kedve amilyen a lovasáé.." ha boldog vagy neki is több lesz az életkedve ha szomorú vagy lehangolt lesz, ha ideges ő is az lesz és zavart de folytathatnám tovább!
2014. febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
ma már hatszor kantároztam fel. és érdekes hogy mennyivel másabb a viselkedése velem szemben. teljesen behódol nekem. pedig csak kantároztam meg jutalmaztam.
2014. febr. 8. 17:17
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt ne mond, hogy elkezdted kézből tömni.:D Mert azt hiszem, akkor lesznek még problémáid.

Egyébként, ha ilyen egyszerűen "megoldódott" a problémád, már bocs, de te lehettél nyámnyila. Egy igazán "vad" ló az írásaid alapján, már megagyalt volna. :)

2014. febr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!