Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez normális? (lent)

Ez normális? (lent)

Figyelt kérdés

[link]

[link]

...vagy csak én háborodtam fel azon, hogy egy profi lovasról ilyen képeket látok?



2014. máj. 7. 09:38
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
34%
Ja, és gondolom agyon olvastátok a díjugrató szabályzatot, ha azt hiszitek hogy ezért jár kizárás. Hát messze nem. Ha valaki bántalmazza a lovát, azért jár, nem ezért.
2014. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
79%

Tudom, hogy a versenysport sosem a ló kényelmét szolgálta, viszont, a ló nélkül nem lenne versenysport.

Ma már olyan hightech cuccok vannak kidörzsölés és hasonlók ellen, hogy aki ilyen szinten és színvonalon lovagol nem engedheti meg magának, hogy a lova oldalát véresre rugdossa/dörzsölje sarkantyúval. Erre nem magyarázat sem a pálya, sem az alkalom, sem az időjárás.


Amúgy meg a szabályokat emberek írják és ahogy ezt megengedik, úgy meg is tilthatnák.

2014. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
83%

"Ezen kívül egyetlen lovas-, és ló kategóriában sem korlátozza a különböz szabályos kantár-,

zabla-, sarkantyúfélék használatát, ezt az edzkre, lovasokra bízza, azzal a feltétellel, hogy azok nem

lehetnek a ló számára fájdalmat, sérülést okozók. Pl.: A ló oldalának felsértése sarkantyúval, azonnali

kizárással büntetendő."


Oszt jó napot!

2014. máj. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
54%
Ja és mind a 4 nap ott volt Kiskunhalason. Végig az utolsó versenyszámig. Amikor már csak 2, ill 6 lovas volt az utolsó 2 versenyszámban. Mert a többiek már elhúzták a csíkot. De azért kössz a kioktatást.
2014. máj. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
74%
Azért írtam, hogy ez "normális" a versenysportban, mert az. Nem tudom, hogy aki ezen meglepődik, az nem néz versenyfotókat, videókat, nem olvas cikkeket, hogy életében nem látott még ilyet, meg elkékült nyelvű díjlovat és még sorolhatnám? A versenysport nem a lóért van, ez ilyen egyszerű, de az sem jobb ám, amikor a hobbilovas lova szenved, mert még fel sem tudja szerelni rendesen, azt bezzeg mindenki lájkolja a facebookon...
2014. máj. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
79%
Van ilyen, főleg, ha a ló könnyen kidörzsölődik vagy intenzív segítségre van szükség pl. egy ijesztő ugrásra nem akar rámenni a ló, gondolom azért van egy kezében a pálca. Ahogy előttem írták, a versenysportban van ilyen, de ez az ember nagyon vigyáz a lovaira, rendesen bánik velük, ez bárkinél előfordulhat. Most elkezdhetnénk boncolgatni akkor azt, hogy a hobbisták hogyan teszik tönkre a lovaikat, mert edző és tudás nélkül vesznek lovat vagy hozzáértés nélkül szétráncigálják feszítővel... Krucsó Szabolcs szaktudása megkérdőjelezhetetlen.
2014. máj. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
60%
Ja, és ha a hobbilovas árt a lovának, akkor a versenyzőnek is lehet.. valaki a nemtörődömsége miatt fájdalmat, sérülést okoz egy másik élőlénynek és ti azzal jöttök, hogy de hát más is, meg még meg is magyarázzátok, gratulálhattok magatoknak.
2014. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
40%

Az sem normális, ha a hobbista árt a lovának, akár tudatosan nemtörődömségből, akár tudatlanságból.

Viszont egy élsportoló vállán van egy plusz teher is, miszerint ő példaképpé válhat, akár ügyessége, rátermettsége, tudása révén. Viszont egy példakép nem engedheti meg magának, hogy vérző oldalú/szájú lóval mutatkozzon bárhol is, mert az igen rossz fényt vet rá.

Neeem baj, majd az 50 ezres szponzor takaró eltakarja...

2014. máj. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtam, hogy egyik a másikat magyarázza, hanem azt, hogy a szőrnyülködő kezdő kislovasok észre sem veszik a legotrombább hibákat sem egymás között, még akkor sem, ha azok sokkal nagyobb károkat okoznak a lónak annál, mint hogy lejött a bőr az oldaláról 2 cm-en.
2014. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
86%

Jó magyar szokás szerint megint rohadtul nem arról megy a téma ami a lényeg lenne, hanem megy a ködösítés, mellébeszélés, relatívizálás. Hogy ki és milyen lovas ül a lovon, meg hogy milyen volt a pálya Kiskunhalason, meg előfordul ilyen a versenysportban, meg hogy hobbi lovasok lovai mégxarabbul néznek ki néha. Baxxus nem ez lényeg!

Senki nem vonta kétségbe Krucsó Szabolcs lovas tudását. Nem az számít, hogy ki ül rajta. Basszus tök mindegy ki rúgta véresre. Krucsó Szabolcs, Nick Skelton, Hári János vagy maga Rózsa Sándor. Jó lovas versenyezhet már véres lóval? Vagy mi fax van már itt? Ha nyertem nemzetek díját akkor lehet véres a lovam oldala, ha meg csak B2ben indulok akkor nem?

A lényeg. Ez a kép hivatalos versenyen készült. A szabály egyértelműen fogalmaz (még akkor is ha valaki lusta elővenni a FEI vagy az ugró szabályt). Ilyen lovast azonnal ki kell zárni. Függetlenül attól, hogy ki ül a lovon. Még akkor is szabálytalan ha vannak rondább állapotban lévő lovak. Akkor is szabálytalan ha esik az eső. Akkor is szabálytalan ha maga George Morris ül a lovon.

2014. máj. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!