Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hobby lovagláshoz mik az alap...

Hobby lovagláshoz mik az alap felszerelések? Nagyon kezdő vagyok! Ilyen nyereg meg nem tom ilyesmikre gondolok!

Figyelt kérdés
Help me!
2010. márc. 19. 09:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak lovagolni jársz valahova akkor szükséged lesz ezekre a dolgokra:

-lovaglónadrág (akár használtat is beszerezhetsz)

-hopilet (lábszárvédő)

-esetleg egy lovaglócipő, de helyette megteszi egy szilárdabb sportcipő (nem dorkó!)

-lovagló kobak (enélkül általában lóra se ülhetsz)

-esetleg egy lovaglókesztyű

-nem túl hosszú póló, pulcsi vagy mellény

Tehát akkor nincs szükséged nyeregre, meg kantárra ha loviba jársz ki.


Ha van saját lovad akkor ezekre IS szükséged van:

-lovadra jól illeszkedő nyereg és tartozékai (kengyelszíj, kegyel, heveder, alátét)

-kantár

-tiszító eszközök

2010. márc. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is egy ló.:)

Megfelelő ruházat, kobak(!) blabla

Lónak meg az alap:nyereg, kantár

De ez csak nagyon az alap.

2010. márc. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! elfelejtettem irni esetleg árat tudsz mondani?
2010. márc. 19. 09:58
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha még kezdő vagy, akkor nem érdemes drága holmikat venned. Nadrágot kapsz már 5 ezer körül, hopiletet szintén, kobakot lehet ad a lovarda is, de ha sajátot szeretnél, akkor még az olcsóbb típusoknak is lehet magas ára, olyan 8 ezer körül. Kesztyű 2-3 ezer, lovagló cipőt, ha szeretnél, akkor 5-10 ezer között. De egyelőre még elég a sportcipő.

Én a helyedben nem vennék még drága holmikat, ha ad a lovarda hopiletet, kobakot, akkor mellé egy kényelmes testhez simuló, rugalmas, de nem csúszós nadrágot és egy sportcipőt javaslok. Kár ennyire kezdőn drága holmikat venni, de lehet még az olcsót sem érdemes, mert lehet egyszer-kétszer esel egy nagyon és örökre kiábrándulsz a lovaglásból. Ha már túl vagy egy-két olyan dolgon, ami még mindig nem vette el a kedved, akkor viszont rajta, szerezz be olcsóbb dolgokat, komolyabbra csak akkor lesz szükséged, ha a lovaglást is már komolyabban és huzamosabb ideje műveled.

2010. márc. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasznosabb lenne, ha előbb beszereznél egy kobakot, egy gerincvédőt, egy olcsóbb lovaglócsizmát( Decatlon), edzőcipő felejtős!

Ha ez megvan,keress egy közelben lévő lovardát,iskolát, és vegyél 8-10 leckét.

Ha tetszik,csak ezután kezdj el több és részletesebb felszerelést vásárolni.

De a lényeg, hogy alapoktól kezdve el kell kezdeni tanulni, az nem ugy van, hogy felülsz a lóra mint egy biciklire, és irány a mező!

Kezdő lovasnak egyébként is tilos a terep !

2010. márc. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, akik "sportcipőznek" azok a korcsolyázást meg papuccsal ajánlgatnák??

Már bocsánat de a sarkatlan cipő kifejezetten veszélyes a lovon!

2010. márc. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:

nyerget kapsz használtan 20 ezer körül, de újonnan határ a csillagos ég

kantár: egy jobb darab 8-10 ezer, de itt is elszaladhatnak az árak

nyeregalátét: 2500-20000

kegyel, szíjjal: kb 4-5000

Ezeket mind használtan is megveheted! Sokkal olcsóbban jössz ki. Figyeld a paci.hu-n az apróhirdetéseket, vagy lovasok.hu-n, vagy nézz fel teszvesz-re vaterára!


Nadrágból is van újonnan 9000től de használtan akár 4-5ezerből megvan.

Hopilet kb 6-10 ezer, esetleg bőr csizmaszár 14 ezertől (amellé lovaglócipő kell 8-20 ezer)

kesztyű: 1000 - 8000

Kobak: ebből szerintem érdemes újat venni 5000től akár 40 000ig


nézegess websopokat ott is láthatod az új dolgok árait. pl decatlon, nagylovas.hu

2010. márc. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Van lovad egyébként? mert Ha nincs , felesleges nyerget és felszerelést venni a lóhoz,a lovardai lovakhoz adnak
2010. márc. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

10:11

Jolvan b.szki gondolhatod az elejétől fogom tanulni!

2010. márc. 19. 10:21
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron szoktam sportcipőben lovagolni, hopilettel és biztonsági kengyellel. Van lovaglócipőm is de azt csak versenyekre veszem fel. Télen pedig egy szilárd vékonyabb talpú, kis sarkú bakancsban lovagolok. Van lovaglócsizmám isgumiből, de nem szeretem, mert nyáron meleg, télen hideg, és egy kicsit bő is a szára, esetleg nagy sárba veszem fel.
2010. márc. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!