Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hobby lovagláshoz mik az alap...

Hobby lovagláshoz mik az alap felszerelések? Nagyon kezdő vagyok! Ilyen nyereg meg nem tom ilyesmikre gondolok!

Figyelt kérdés
Help me!
2010. márc. 19. 09:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

1021


Moderálhatnád magad, mindenki csak leírta neked a segítségeket!

2010. márc. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És azért mert most kezdek lovagolni az nem jelenti azt h annyira ellenék szállva h rögtön terepre akarnék menni!!!!!!!!!!! :@
2010. márc. 19. 10:33
 13/14 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan lovagolnak kezdetben sportcipőben hopilettel. Valóban az az ajánlott, hogy egy kis sarkú cipőt vegyen fel az ember, de az én 16 éves lovas múltam alapján ki tudom jelenteni, hogy a gyakorlat nem ezt mutatja. Másik meg, hogy jobb helyeken már az első órákon kezdik a kengyel nélküli lovaglást vagy a voltige hevedert, hogy mielőbb megtalálja a lovas nebuló az egyensúlyát. Az első egy-két órán kengyelben oktatnak, hogy nagyobb legyen a lóhoz és az egyensúlyhoz a bizalma, de jó oktató már korán kengyel nélkül (is) lovagoltat az egyensúly és az érzés kifejlesztése miatt. Mindenbe bele lehet kötni, természetesen ha van kis sarkú cipő, használja azt, ennek hiányában viszont a kezdetekben megteszi a sportcipő is, lehetőleg olyan, ami a bokánál magasított, hogy ne akadjon a cipő nyelve a kengyelbe.
2010. márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem írta hogy el vagy szállva.

Csak elhangzott egy tanács, mivel a kezdők, akik oktató nélkül ülnek lóra, kimennek a mezőre, mert nem tudják, hogy az sokkal veszélyesebb terep , mint egy lovarda pálya, vagy egy fedeles

2010. márc. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!