Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek! Mit tegyek? (Többi lent)

Félek! Mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Még a nyáron volt egy komolyabb lovasbalesetem terepen aminek következtében agyrázkódást szenvedtem.

Azóta másik helyre járok lovagolni, ahol újra megtanultam bízni magamban és a lovakban is. Viszont adódott egy kis problémám, ma 3rúdon kellett volna átvágtáznom aminek a végén volt egy kis "x" de folyton kitért előle egyszer bakolt is alattam. Nagyon gyorsan vágtázik, szinte oly annyira ,hogy már kényelmetlen az egész muszáj kikönnyítenem,(sarkantyút, pálcát nem használok)máskor nagyon szépen megy teljesen kontrolálható a vágtája is. És mivel kibakolt alattam tudom ,hogy nem szabadna de féltem... Az akadályra se mertem rámenni hiába mondta az oktatóm... Egyszer rászántam magam ,hogy na átmegyek rajta tényleg szörnyen kicsi volt 3rúd meg egy kis x a végén szinte ugrania se kellett volna, de akkor meg kitért az utolsó pillanatba előle.. És megijedtem. Egyszerűen képtelen vagyok vele rövid vágtázni ha olyan kedve van. Csak megy-megy és megy..Hozzátenném ,hogy szerintem nincs is normális lovagolva mivel mielőtt felszálltam mondta oktatóm ,hogy: "na nem is ült rajta senki mióta nem voltál" 1 hete voltam lovagolni... Na persze nem azt mondom ,hogy hibás a ló mivel biztos valamit rosszul csinálok ha nem birok el vele..

Oktatóm szerint a vágtám rendben van múltkor is vágtáztam vele kengyelnélkül.

Bocsánat azt kihagytam ,hogy ma nagyon esett az eső és viszhangzott az egész fedeles ami lehet ,hogy zavarta.

Hogyan győzhetném le az akadálytól való félelmemet?Ti féltetek már?

Illetve, hogyan fogjam vissza a lovat? Ha rövidíteni próbálom visszaesik ügetésbe és rángatja a fejét..

Köszönöm a válaszokat előre is!:)



2016. márc. 6. 19:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hagyd, hogy kitérjen. Akkor azt hiszi, hogy ő a főnök és vége az egésznek. Először lépésben, majd ügetésben, aztán először tanuld meg vágtában rövidíteni, aztán kezdj ugratni.
2016. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ilyen lóval kell egy tudás, no meg 1-2 hónap. Volt egy időszak, amikor minden szombaton egy huculszerű lovon lovagoltam, azonkívűl vasárnap ültek még rajta, alapból nehezen ugrott be, akkor meg rohant amikor beugrott.Erre rá kell érezni. Gyakorolni kell, rengeteget.


AZ, hogy kitér az ugrás előtt, esetleg a kitörőkhöz rudat támasztani, merőlegesen az akadályra (magyarul oldalt két rúd), hátha úgy nem tér ki, comboddal erősen tartsd, de ezt csak "elméletben" mondom, tapasztalatom nincs.

2017. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!