Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy használjam a hosszú...

Hogy használjam a hosszú lovaglópálcát?

Figyelt kérdés
Rövid pálca már volt a kezemben, azt nem volt nehéz kezelni, de most vettünk egy hosszút, mert az edző azt mondta, hogy az kell, viszont én még nem használtam azt. Szombaton megyek lovagolni, de nem tudom, hogy kell fogni/használni. Próbálgattam itthon, de nem tudom, hogy a végén lévő kis zsinórral kell "megütnöm" a ló farát vagy nembaj, ha a rúd részével is hozzáérek? Ha csizmasegítség erősítéséra használom akkor hogy fordítsam úgy, hogy a lábam mögött legyen? nem fog elmozdulni a szár? És erősen kell használni vagy megérzi ha kicsit érintem hozzá? mármint a régi műanyag pálcám az sokkal nagyobbat 'csípett' ...

2016. okt. 4. 21:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Mindenhova bele fog akadni? Hova mindenhova? 15 éve lovagolok hosszú pálcával, soha sehova nem akadt még bele. :D terepen zavaró hogy vágtában libeg és ennyi.


Hátrafelé, a csánk irányába mutat és a csizmád mögött használod. De a pálca elsősorban nem rendszabályozásra való és elég szomorú, hogy "csökönyös" lovakon kell tanulnod, amik szár ellen mennek, stb, de ez egy másik téma. A pálcával alapvetően a csizmasegítséget erősíted meg, hogy a csizma legenyhébb nyomására is határozottan reagáljon a ló, ezért nem felel meg a célnak a rövid pálca. Nem fog elmozdulni a szár, ha a pálcád elég hosszú, mert csak egy kis csavarást kell a csuklóddal végezned.

2016. okt. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Jah. Plusz dolog amire figyelnie kell egy kezdőnek. Biztos ügyesen cseréli a kezében a pálcát. Egy tanulónak pont erre kell figyelnie.
2016. okt. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt... Hat igen van egy undok lo akihez nagyon kell...nem kell cserelgetnem a palcat, mivel rengeteg atvaltas,atvaltasstb. Van az edzom is megmondta h felesleges cserelgetni.amugy egedz jol ment vele ma az edzes.
2016. okt. 8. 19:44
 14/22 A kérdező kommentje:
Persze ha mondjuk vagta beugratas van es en meg kezdo vahyok akkor a kulso kezembe atveszem a palcat es akkor csizmam mogott hasznalom ha nem sikerul rogton beugratnom.
2016. okt. 8. 19:45
 15/22 anonim válasza:
Nem tudom, hogy a rövid pálcát, hogy kell használni, de a hosszú pálcával a ló farát ütöd. Gondolom, hogy a két pálca között nem lehet túl nagy különbség. És egyáltalán nem fog megmozdulni a szár, hiszen a kezedet egy helyben tartva vered a lovat.
2016. okt. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Vered? A farát?

Jesszus.


(A hosszút pont úgy kell cserélni, mint a rövidet.)

2016. okt. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A pálcát a belső kézbe fogjuk, nem a külsőbe. Ugyanis kifele hajtó szerepe is van.
2016. okt. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Pálcát mindig a szituáció függvényében tartjuk az adott kézben.. Ez az állandó belső kéz egy hülye közhely a hozzá nem értők körében.. Ha pl a külső oldalra sodródik a ló,csak adsz a szarnak egy pofont ha a belsőben tartod.. Oldaljárásoknál is változó és szüreális h mindig csak a belső oldaról kell kifele használni.
2016. okt. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Alapvetően az edződre kell támaszkodnod, nem erre a sok marhára aki itt válaszolt neked. A hosszú pálcát több féle képpen is lehet fogni, és SOHA nem az a funkciója, hogy ÜSSÜK vele a lovat. Abban az esetben van rá szükség, ha a csizmád nem elég az adott lóhoz. Ilyenkor is csak azért, hogy megtanítsd neki hogyan reagáljon a csizmádra, és ha sikerült ez a művelet (ez hosszú idő is lehet főleg ha kezdő vagy és más nem ül a lovon) akkor le lehet tenni a pálcát. Ugyan úgy kell fogni mint a rövid pálcát, hátra fele áll a zsinóros vége, amivel ha szükség van rá, megpöckölöd a ló farát felülről vagy oldalról. Először furcsa lesz majd a szárral együtt fogni, de majd megszokod. Hajrá :)
2016. okt. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha az edzőjére kell hallgasson nem a sok marhára aki itt válaszol, akkor miért írsz olyanokat, hogy a ló farát pöckölje, ráadásul felülről? Az oktatója meglátja, sokkot kap.

Örültem, hogy vége a nyári szünetnek, erre sztem itt az őszi...

2016. okt. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!