Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy szobában alszom egy...

Ha egy szobában alszom egy macskával nem tudnam megtörténni ezek a dolgok igaz?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtam egy macskàt de kicsit irracionális félelmeim támadtak. Nem fog a macska rámaszni az arcomra éjszaka és én mély álomban vagyok és nem kapok levegőt azt meghalok? Nem tud karmaival bele kapni a a szemembe és az elkezd vérezni? Bocs ha hülyén hangzanak de hirtelen felemrültek bennem ezek a félelmek pedig nagyon imádom a cicákat és főleg a szobàmban lenne, merr anyumék nem bírják igazán a cicát de engedik. Ne nézzetek hülyének de tényleg kicsit rápatáztam😣

2020. szept. 14. 00:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%
Istenem, ha ennyire be vagy szarva tőle, inkább találj neki egy normális gazdit. 😒
2020. szept. 14. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

#7

Talán titkos a videó, hogy mi, mezei kommentelők nem láthatjuk, ezért priviben kell küldeni?

2020. szept. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
27%
Nekem volt olyan cicám, aki ráfeküdt keresztben a nyakamba(hanyatt fekve aludtam), én azt álmodtam, hogy vízbe estem és fuldoklom, de felébredtem és a hatalmas macskát gyorsan leraktam magamról. A mostani cicám meg egyszer megtámadta és megharapta az orromat, mikor aludtam, egyszer meg közvetlen ébredés után a szememet, gondolom tetszett neki, ahogy kinyitottam és csillogott.
2020. szept. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
39%
Keltem már arra hogy drága cicám éppen a fejemrõl ugrott el és a hátsó lábával bele is kapott a szemembe. 3 napig vörös volt és fájt mint a @#&*# élet.
2020. szept. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
26%
Nekem egyszer az arcomra ragadt a macska,csak műtéti úton tudták leszedni.Energiát szív el állitólag.Jogos a félelmed.
2020. szept. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%
évek óta az ágyamban alszik minimum egy - de inkább kettő - cica. volt rá példa, hogy reggel megpiszkálták az arcomat a mancsukkal, amolyan "hé, kelj már fel" lendülettel, de a fejemre egyik sem feküdt és meg sem karmoltak közben
2020. szept. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A megfojtás egy régi babona, de akkor sem felnőttekre tartották veszélyesnek, hanem a gyerekekre - a babának a szoptatás miatt tejillatú a lehellete, ezért fekszik rá a cica, és megfojtja. Persze a gyakorlatban ilyen nincs, az érthetetlennek tűnő bölcsőhalált magyarázták vele. (Aztán ebből fejlődött tovább a dolog, hogy a lelkedet szívja el a macska, ha a mellkasodon fekszik. Az említett King történet is ezt dolgozza fel.)


A szembekapás már egy fokkal reálisabb félelem, de maximum a nagyom hebrencs kölyöknél. Alapvetően abból indul ki a dolog, hogy ha alszol, a szemhéjad alatt mozog a szemgolyó a mélyalvási fázisban. A nagyon vadászó macska ezt a mozgást játéknak vélheti és odakap emiatt. Ez _elvileg_ akár valós is lehet, de azt feltételezi, hogy a macska melletted ül és bámul, ami a sötét szobában nem reális.

Mindenesetre sok macskám volt már, az egyik most is itt alszik a fejemen, még sose volt ilyen gondom. A hajamba kaptak már bele, ahogy elhúztam előlük (madzageffektus), de az arcomba soha.

2020. szept. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én minden este macskával alszom, semmi bajom.

Csak annyit tennék hozzá, hogy sosem játszottam vele kézzel, csak játékkal. Így engem és a testrészeimet nem tekint játéknak, mindig behúzza a karmait, ha hozzám ér.

2020. szept. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Legalább annyira valós a félelem, mint hogy a szüleid bekattannak, és este elvágják a torkodat.
2020. szept. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Meg kell tanítani nekik, hogy ágyra ne másszanak fel. Bizonyos dolgokra meg kell tanítanod, amik az ő egészségét és a te egészségedet szolgálják.
2020. szept. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!