Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz ember vagyok ha elakarom...

Rossz ember vagyok ha elakarom dönteni milyen színű legyen a macskám?

Figyelt kérdés

Kiírtam a mi városunk (+környéke) cicás csoportba, hogy fehér cicát szeretnék "menteni" örökbefogadni lehetőleg kölyköt, de ha nincs max 2 éves korig.

A csoport majdnem fele betámadt, hogy hogylehetek ilyen szívtelen, hisz minden élet fontos, ha annyira menteni akarok nem foglalkoztatna a külseje (valaki kifejtette a kora se). Most ha én nem akarom a 6 éves trikolor cirmit örökbefogadni miért én leszek a rossz?



2020. dec. 27. 08:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
21%

Ha fehér macskát akarsz akkor vegyél egyet tenyésztőtől vagy kérj egyet a szomszéd almából. De az sem garancia, hogy genetikailag immúnis lesz a macskád. Aki menteni akar az tényleg nem válogat.


Nem vagy szívtelen de nem is neked való a mentés.

2020. dec. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
30%
Amugy fogalmi zavar is van. Nem te mented, hanem az állatvédők, te csak kiválasztod vagy az állat választ ki. Szóval előző vagyok, azt hittem hogy valami állatvédő szervezet önkéntes tagja vagy.
2020. dec. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nem történt fogalomzavar, maximum nálad szövegértelmezési probléma.

A menhelyek és mentőszervek is azzal kampányolnak, hogy Ments meg egy életet (azzal hogy örökbefogadod).

Semmiből se lehetett következtetni hogy egy szervezet tagja lennék, ezt már csak te láttad hozzá, de köszi a választ.

2020. dec. 27. 08:40
 4/31 anonim ***** válasza:
68%
nem
2020. dec. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem totál hülyeség, hogy aki ment, az ne válogasson. Mert nem tök mindegy? :D visz egy állatot akkor is, ha számít a színe, akkor is ha nem.


Ez a fajta "mentés" kicsit félre van értelmezve. Igen, ha bajban van egy állat, egyáltalán nem a színével kéne foglalkozni, de egy menhelyen nincsen (akkora) bajban egy állat.


Ennyi erővel aki gyereket akar örökbefogadni az se válogassan, milyen rossz szülő, hogy válogat, akkor a kutyaörökbefogadók, se "nézzenek szét a menhelyen" hanem álljanak a menhely kapujába, és nézzük mit dob ki a gép.


Akkor a fajtamentés is mekkora kamu, mert csak fajtajellegű állatokkal foglalkoznak...


Természetesen nem számít, hogy érdekel a színe vagy sem. Az számít, hogy egyet örökbe akarsz fogadni, és nem hagyod, hogy egy menhelyen sínylődjön élete végéig...

2020. dec. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy rossz ember, rengeteg fehér ,2 év alatti macska is van a menhelyeken . Bőven lehet válogatni sajnos,annyi kóbor meg kidobott állat van ,az utcán meg menhelyen is.
2020. dec. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%

szerintem ne foglalkozz velük, fehér cicát szeretnél és kész.

a fiam egy sima, szürke (!!) házimacskát szeretett volna, és addig ment a haversrácokhoz, ameddig nem talált egy újszülött cirmos kandúrt, amit 8 hetesen elhozott. (itt ugrál mellettem éppen..mármint a cica) most ő rossz ember, mert nem a feketét és nem a foltosat hozta el az alomból..? avagy nem hozta el mind a hármat..?

a rossz emberek azok akik kidobálják őket. illetve akik nem ivartalanítják a hozzájuk kerülőket

2020. dec. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk az összes cicánkat (4 van) “úgy dobta a gép” és imádom őket. Emlékszem, amikor 10 évesen megkaptuk a legidősebb kandúrunkat, kicsit még csalódott is voltam, hogy nem nőstény. Persze, most már elképzelni sem tudnám, hogy másik cicám legyen ő helyette.

——

Ennek ellenére szerintem ez a kirohanás álszentség volt. Mindenkinek, aki valaha is elgondolkodott macskatartáson, van egy ideálja. Én például megőrülök a barna, fatörzsmintás csíkosokért, de van fehér alapon foltosunk és feketénk is, és...?🤷‍♀️ Az kellene, hogy számítson, hogy mondjuk ne undd meg két hét után, vagy idős korára és dobd be újra a menhelyre. Általában ők is annyira tele vannak cicákkal, hogy örülnek, hogy végre elvisznek egyet, akkor pedig miért ne válogathatnál? Csak elárulom, örökbefogadásnál is válogatnak. Az nem álszentség, hogy a Down-kóros, roma, 3 évnél idősebb gyerekek nem kellenek senkinek, mert a szőke, kék szeműeket viszik el? És akkor most csak egy macskáról beszélünk... Bár én azt tanácsolnám, hogy a cicák habitusát is vedd figyelembe. Inkább legyen egy foltos kedves, mint egy fehér ideggyenge. :)

2020. dec. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

A csoportok fele máshol is random témákban betámad, aztán egymást hergelik :)

De tényleg nézd meg milyen a macska, mert pl mamámék utcájában pl volt egy fehér behemót nagyon ronda fejű hím macska aki minden kismacskát megvert.

Barátnőm fehér macskája meg cukiság. Úgyhogy tényleg nézd a habitusát is.

2020. dec. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Tisztázzuk a fogalmakat. A rossz ember számomra az, aki nem ivartalanítja a macskáját és szaporítótól veszi az állatot, nem pedig az, aki "fehér cicát szeretne".
2020. dec. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!