Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz ember vagyok ha elakarom...

Rossz ember vagyok ha elakarom dönteni milyen színű legyen a macskám?

Figyelt kérdés

Kiírtam a mi városunk (+környéke) cicás csoportba, hogy fehér cicát szeretnék "menteni" örökbefogadni lehetőleg kölyköt, de ha nincs max 2 éves korig.

A csoport majdnem fele betámadt, hogy hogylehetek ilyen szívtelen, hisz minden élet fontos, ha annyira menteni akarok nem foglalkoztatna a külseje (valaki kifejtette a kora se). Most ha én nem akarom a 6 éves trikolor cirmit örökbefogadni miért én leszek a rossz?



2020. dec. 27. 08:19
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda idők járnak, ha valaki fehér cicát szeretne, már egyből ráugranak: "Mi bajod a feka cicákkal?! Rasszista vagy?!" 😄
2020. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
89%

8-as vagyok, a macskamentők erkölcsi magaslatáról pedig csak ennyit:


Eredetileg 1 cicánk volt. Anyukám belépett egy macskamentő csoportba, ahol azt a feladatot vállalta, hogy átmenetileg (hangsúlyozom: 2-4 hét!) befogadunk néhány cicát. A mi kandúrunk jó természetű, így az lett volna a cél, hogy a rossz szociális hátterű, lesoványodott, lábadozó cicák erőre kapjanak nálunk és szociálissá váljanak mind a többi macska, mind az emberek felé. Mondanom sem kell, a maradék három macskánk mind így maradt nálunk, hogy ezek az állatmentők “elfelejtettek” gazdit keresni nekik. Arról nem is beszélve, hogy eredetileg meg volt beszélve a vendég cicák költségeinek egy bizonyos fokú térítése. Abból sem lett semmi... Amikor a legkisebbet megpróbálta anyukám elajándékozni az interneten, meg nekiálltak hápogni, hogy milyen tisztességtelenek vagyunk. Végül nálunk maradt a maradék 3 is (értelmes érdeklődő hiányában); a legkisebb 2,5 éve, a két nagyobb 5 éve.

Ennyit a nagy állatmentős tisztességről...

2020. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Sok az ilyen billentyűzet huszár, aki csak addig csapkod 40 rózsafüzért, meg miatyánkot egy random Facebook csoportba, hogy meglegyen a napi stresszlevezetés, meg utána ezen puffoghasson 3 napig a szomszéd Piroskával.
2020. dec. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz, ember, legfeljebb rosszul fogalmaztál. Nyilván nem fognak rád sózni egy olyan cicát amit nem akarsz. Viszont a fehéreket kizárólag benti tartásra adják, mert nekik más a bőrük mint a "színeseknek". A fülük hajlamos a laphámrákra, amit a napsugárzás vált ki, így nekik nem szabad kint lenniük. És a fehér cicák között sok a süket vagy halláskárosult, így a kinti élet nekik duplán veszélyes. Ezeket szem előtt tartva fogadj örökbe fehér cicát. De arra készülj, hogy a fehérek nagyon hamar "elkelnek" szinte leghamarabb minden szín közül, így lehet sokáig kell keresgélned.
2020. dec. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

22, semmit sem beszélünk meg, hanem leírjuk szerződésbe. Ahogy a örökbefogadás, úgy a idiztetés feltételeit is.

És akkor mindenki le van védve.

2020. dec. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

25-ös:


Édesanyám intézte ezeket. Őt is annyi érdekelte, hogy “jaj de pici, de cuki”, utána pedig rányomta a mi nyakunkra a gondozást, testvéremmel. Egy szóval sem mondtam, hogy nem volt hibás.

2020. dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
26, csak érted, akkor nem az állatmentők tisztessége a kérdéses (általánosítás) hanem adott egyéneké.
2020. dec. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Nekem az első cicám egy teknőctarka volt. 16 évig volt velünk. Mikor meghalt, újra teknőctarkát kerestem, mert nagyon tetszenek, most éppen kettő van nálunk. Eszembe sem jutott, hogy ez abármilyen problémát jelentene.
2020. dec. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
34%

Macskás csoportok tele vannak ilyen buz1kkal. Ne foglalkozz velük.

Én ki szoktam írni hogy privátban keressenek, a kommenteket meg letiltom.

2020. dec. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz ember, de a mentés lényege az, hogy bármilyen színű, és fajtájú cicát befogadj, ezzel segítve neki. De szerintem ezért meg ne ugorjanak neked, te döntésed, ha vannak ilyen kikötéseid, akkor ilyen macskát válassz, és kész.

A 10/29- es válaszolónak is igaza van: ha ivartalanítanák az emberek a cicájukat, akkor nem kéne ennyi otthontalan kiscicát megmenteni, és máris jobb lenne a világ.

2020. dec. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!