Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz ember vagyok ha elakarom...

Rossz ember vagyok ha elakarom dönteni milyen színű legyen a macskám?

Figyelt kérdés

Kiírtam a mi városunk (+környéke) cicás csoportba, hogy fehér cicát szeretnék "menteni" örökbefogadni lehetőleg kölyköt, de ha nincs max 2 éves korig.

A csoport majdnem fele betámadt, hogy hogylehetek ilyen szívtelen, hisz minden élet fontos, ha annyira menteni akarok nem foglalkoztatna a külseje (valaki kifejtette a kora se). Most ha én nem akarom a 6 éves trikolor cirmit örökbefogadni miért én leszek a rossz?



2020. dec. 27. 08:19
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
86%

Ezekről a face csoportokról meg annyit, hogy van a környéken egy nő, igazi véleményhuszár, rendszeresen posztolgat. Legalább 30 macskája van. Nemhogy ivartalanítással, de még az oltásokkal sem törődik.

Most akkor ki a rossz?

2020. dec. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
69%
Nyugi, engem megbélyegeztek azzal, hogy állatkínzó vagyok, mert én meg feketéket szerettem volna, azt mondták, biztos boszorkánykodni kellenek, meg kínozni akarom őket ....
2020. dec. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező te nem értetted amit mondani akartam. Elsődlegesen az élet mentés az állatmenhely feladata, aki örökbefogad szimbolikus kérdés lett volna a második válaszom ahol az azt hittem résznél tudtam, hogy nem állatvédő szervezet tagja vagy, de ők bizony nem válogatnak, ezzel csak azt akartam jelezni, hogy egy ilyen állat nem zsibvásár. Aki örökbefogad az kiválasztja azt a megmentett állatot ami majd a társa lesz, szóval a mondandóm lényege, hogy te nem tartozol nekik magyarázattal milyen színű állatot szeretnél venni, de azért azt is kell tudni hogy ezeknek az állatoknak van egy nagyon nehéz előélete és ezért ajánlottam neked inkább a tenyésztőt vagy a szomszéd macskájának azon almát amibe van hófehér cica ilyen gondolat menettel, mert ha olyat vinnél haza ami nem tetszik neked akkor azzal nem megmented, hanem azt fogja az állat érezni, hogy benned sem bízhat. Talán így érthető amit írtam. Ezeknek az állatoknak támogatásra van szükségük és nem szín megkülönböztetésre. Nem vagy rossz ember, de szerintem nem neked valók a mentett állatok, amiket nem te mentetted hanem az állatvédők. Azzal nem ment valaki életet ha befogadja, és aztán egész életébe a macska érezni fogja hogy nem őt akarta mert trikolor, amit a macska nem is értene, mert ő magáról nem tudja hogy trikolor. Keress egy nem menhelyi fehér macskát nekem ez a jó tanácsom.
2020. dec. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
55%
Bár ha találsz fehéret és volt már dolgod ilyen előéletű macskával akkor miért nem fogadhatnál örökbe egy fehér macskát, de ha nem akkor jobban jársz egy előélet nélkülivel tiszta lappal. Ezért ajánlottam inkább a tenyésztőt vagy a szomszédot. 13-as vagyok.
2020. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
*miért ne fogadhatnál örökbe egy fehér macskát
2020. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
25%

Te nem "menteni" akarsz, hanem csak ingyen akarsz macskát kunyerálni.


Ami nem elítélendő, csak ne állítsd be "mentésnek".

2020. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
37%
16-os ennyi erővel mindenki akar "menteni akar" az csak ingyen szeretne állatot, de hazudik, hogy jó embernek tűnjön :'D
2020. dec. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
85%
Jól le leszek pontozva, de megosztom veled: Ezek beteg emberek! Velem olyan papírt akart aláíratni egy ilyen, hogy bármikor bejöhet hozzám ellenőrizni az állatot... bármikor??? Kulcsot akart a lakásunkhoz és erről szerződést írni!!!! Rangsorolják a jelentkezőket, így mivel az 5.-en lakunk, így senki nem adott nekem cicát.. megígérték többen utána, majd lekoptattak, hogy találtak alkalmasabbat.. ez nem állatmentés, ez pszichiátriai betegség!!!
2020. dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
34%

Amugy egy valamire való állatmenhely így néz ki!


[link]


A hivatalos weboldalakon kéne keresgélned és nem facebook csoportokba. Mivel kevés is az info arról a csoportról így nem mondok semmit. De ha te itt vársz megerősítést az elhatározásodban és abban hogy milyen ember vagy akkor nem is gondolod komolyan ha ennyi facebook ember meg tudott ingatni abban, hogy nem vagy rossz ember. A gondolat menetedet kéne először önértékelés ügyileg rendbe tenni, mert az állat ezt megérzi, és tükrözni fog, tükröt mutat és egy mentett állatnak egy bizonytalan gazdi nem épp a legjobb. Ahogy írták hogy ki a rossz ember, és a hölgy is írta hogy a fia örökbefogadott egy szürke macskát és leszarta ki mit gondol. Nem attól vagy rossz ember, hogy fehér macskát akarsz. Az a rossz ember aki felelőtlenül veszi és tartja.


Ilyen helyeken keresgélj minimum mint amit megosztottam, ne facebook csoportokba! Állatmenhely és állatmenhely között is van különbség. Az ilyen kampány szerintem nem mindig jó, pláne hogy ha attól függetlenül viszi a mentett állatot a szimpla polgár, aztán nem bír vele és viszi vissza. Értjük a mondandóját de én nem ezt írnám szlogenként!

2020. dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
78%

Ha azt írtad, hogy fehéret akarsz menteni, akkor jelezted hogy a többi megförmedhet.

Ha azt, örökbe akarsz fogadni egy fehéret, akkor máris egészen más a jelentése.

Ha menteni akarsz, akkor nem a szín számit, ha örökbe akarsz fogadni, az más.

2020. dec. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!