Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska rendszeresen az...

A macska rendszeresen az ágyunkba vizel, éjszaka nem hagy aludni. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A párom és a lánya panelbe mindenkép macskát akartak. Én nem, mert több mint 20 év át "boldogítottak" mikor még a szüleimnél laktam. Mondtam ne, panelbe ne és főleg ne nőstényt. Sajnos nem volt türelme, így nőstény lett.

Kb. mióta megvan rendszeresen (2-3 hetente) az ágyunkba vizel. Volt már műtve, ivartalanítva lett - ciszták voltak a méhén. De azóta is csinálja. Ha ki van zárva nyávog, kapar... őszintén szólva az őrületbe kerget.


Mit lehet tenni? A macskariasztó spray segíthet távol tartani az ágytól? Bár a nyávogást nem oldja meg. Nevelni már nincs türelmem, 20 éven át eleget voltam Dr. Dolittle. Pihen szeretnék, nem megőrülni egy 2 kg macska miatt. A szüleimnél épp eleget tűrtem és szenvedtem. Félek a kapcsolatunk megy rá.



#macska éjszaka nyávog #ágyba vizel
2021. márc. 26. 05:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%

Igazából durcázhatsz, de akkor sajnos tényleg a macska fog nyerni és megmérgeződik a kapcsolatotok. A jó hír h rövid ideig kell a sarkadra állnod és rendet tenni, utána már jó lesz. :)

Nem értek a macskákhoz, de anno az Animal Planeten (amikor még volt tévénk 😀) ment egy műsor, valami Elvis-forma csóka gitárral meg old timer kocsival ment családokhoz és oldotta meg a problémás életeket.

Nyilván nem egy műsor alatt, hanem több hét odafigyelés munkája folt, de lenyűgözően képesek tanulni a macskák is. Sztem keress rá neten, biztos h volt ilyen esete is, mint a tiétek.

Tégy egy “utolsó próbát” a macskátokkal, nem veszíthetsz, csak nyerhetsz vele.

2021. márc. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyi időn át voltak macskáitok, akkor tudnod kellene, hogy a macska nem szórakozásból pisil az ágyba.


Vagy valami egészségügyi baja van vagy pedig nem tetszik neki valami. Normális macska az alomra jár, mert alapvetően tiszta állatok.


A megoldás is egyszerű, ki kell zárni a hálószobából máshova estére.

2021. márc. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Vagy probléma van az alomtálcájával (mondjuk nincs megfelelően takarítva, vagy ammónia szagot érez a hálóban.


Esetleg valamilyen egészségügyi gondja van.


Viszont a macskák nem (sem) tudnak bosszúból csinálni valamit, ez egy hülye városi legenda.

2021. márc. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Mennyi válasz és a piros karikásak ésszerűbbnek tűnnek nekem.


Az alom napont a kétszer van takarítva, majdnem az is rám lett hárítva, de mondtam ha lesz macska "én nem etetem, nem takarítom az almot, nem ÉN fogok vele foglalkozni és nevelni és ha ilyenek lesznek mint ez nem én szívok". Persze a mozgássérült párom takarítja az almot, mert a lányunknak az nem cool.

A macska oda megy ahova akar, amikor akar. Semmit nem pakolhatok oda a fél szobámba se, ahova akarok, mert azon agyalok mit ver le, eszik meg, szedd szét. Használja az almot is, de kb. 2-3 hetente ez az szitu van, ha a lányomnál van akkor dettó az ágyba. De ő ha akarja hetekig kizárhatja. Oké serdül, de tavaly ő sírt a legjobban hogy neki macska kell. Én meg térden állva sírva könyörögtem a páromnak hogy ne, csak még egy kicsit ha éljek macska nélkül, miután albérletbe költöztünk.


Bocs a hosszú rant-ért, de ki kell adnom valahol ezeket magamból. Lehet egy ez notepad füzet is. Az ötleteket megfogadom. Csak az a baj hogy nem ez az egyetlen és legnagyobb bajunk

2021. márc. 27. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!