Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez normális, hogy valaki havi...

Ez normális, hogy valaki havi 50-100 között költ egyetlen macskára?

Figyelt kérdés

Bármi baja van, azonnal hurcolja állatorvoshoz, aki persze nem mondja azt neki, hogy lényegében semmi baja, hiszen addig is jól jár. Kometikushoz is viszi aki semmi extrát nem csinál rajta, csak "kifésüli", holott egy macskának nem tudom mikor szokott csomósodni a szőre. Ezen kívül prémium kaját kap, de már olyanoknál visít a gazdája, hogy vakarózik az állat, mert biztos megint szegény bolhás... én is vakarózok, mégsem vagyok az.

Van 3 macskánk a családban, egyedül akkor visszük őket orvoshoz, ha mondjuk balhéznak idegen macskákkal és lesérül valamelyik. Még bolhanyakörvük sincs, de nem is bolhásak, pedig sokat vannak a kertben. Kullancs, ami néha akad rajtuk, azt kivesszük csipesszel. Összesen nem kerülnek 5 ezerbe ha nincs semmi bajuk.

Mi kerülhet ennyi egy macskába?



2021. ápr. 24. 22:05
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
10: ennyi. De hát nyomják már a dislike-ot rád, mert nekik az a normális, ha túl van féltve, meg anyagilag jól lehúzzák őket gondolom :)).
2021. ápr. 24. 22:31
 12/43 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező!

Te pedig arra nyomod a dislike-ot, aki veled ellentétes véleményt képvisel.

Rám is nyomtál, pedig én csak levezettem, hogy mi miért lehet, s hozzá is tettem, hogy ha nem szükséges és nincs veszélyben az állat (kutyám van), akkor nekem se jutna eszembe ennyit költeni.

De ha valakinek olyan macskája vagy kutyája van, ami ezt megkívánja és a gazdi megteheti, akkor hadd áldozzon rá annyit, amennyit akar.

Nem tőled veszi el a pénzt.

(2-es voltam.)

2021. ápr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
89%

“Bolti zacskos kajat esznek te szerencsetlen”


Varj, kitalalom: whiskas, felix, vagy egyeb hasonlo, pennys, sparos, tescos szar?

Mert ez moslek, bizony :) Nezd meg a hustartalmat, az osszetevoket, aztan magad is rajohetsz, hogy mi is a baj te szerencsetlen.


Meg mindig nem nagyon ertem, hogy milyen jogon dumalsz bele masok eletebe, mikozben te ezerszer rosszabb vagy.

De ezzel a hozzaallassal a helyedben inkabb csendben maradnek es halat adnek az egnek, hogy a macskaid meg elnek.

2021. ápr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
7%
Ha annyira szar lenne a whiskas és társai akkor nem árulnák a boltokban. Ha mérgező lenne be lenne tiltva.
2021. ápr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
90%

Cigit es alkoholt is arulnak, bizonyitottan nem tesz tul jot az sem. De akar mondhatnam az olcso virslit, parizsit es hasonlo elvileg emberi fogyasztasra szant hulladekot is :) Nem mergezo, nem halsz bele, de jobb elkerulni, ha egeszsegesen akarsz elni.


Nezz mar ra konyorgom csak egyszer az eletben peldaul a whiskas osszetevoire! 4% hussal szurod ki egy husevo allat szemet? Komolyan?

2021. ápr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
4%
Nem szurkálom. Maradékot eszik
2021. ápr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
84%
Normális. Ha van miből, hát legyen.
2021. ápr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
78%

Nekem kettő 10kg-os cica igenis 30-40ezer Ft-ba kerül.

Az oltások, premium táp, bolha-kullancs elleni szerek, stb. Pedig igenis kerülnek ennyibe.

2021. ápr. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
86%

Én kifésülöm itthon, dokihoz is akkor viszem ha nagy a baj vagy oltásra, mert nem szeret utazni.

Amúgy én is sokat költök rá. Prémium táp, főzök neki (kacsa, pulyka hús, néha afrikai harcsa stb)

Étrend kiegészítők..

Saját kis birodalma van, külön szobája neki berendezve.

Benti macska.


Van párom, tudnánk gyereket csinálni is de kell a francnak ;)

A macska is jól elvan bent, köszi.

Nem mindenki csóró tirpák mint te. Irigykedés helyett inkább foglalkozz a saját életeddel.

2021. ápr. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
89%

Inkább költsön túl, mint bacca ki és ne törődjön vele.

De egyébként ez sem a legjobb.

Én amikor túlzásokba estem és több 10ezret költöttem havonta az egyszem cicámra, akkor észbe kaptam és gyorsan befogadtam még egy cicát, hogy kettejükre költsek annyit. Aztán így lett további 3 cicám, most az 5-re költök 10ezreket. 3 hatalmas, magas, tágas cicabútoruk van, minden szobában van valami cuccuk, minőségi tápot és konzervet, húst, halat kapnak, étrendkiegészítőket, az orvosi dolgok is megvannak(oltások, ivartalanítás, féregtelenítők, külső parazita ellenes szerek) stb. Az egyiknek a veséje érzékeny, egy másiknak a bundája, azokra kapnak vitaminokat stb. Mindent megkapnak.

Nekme nincs párom, se gyerekem, én eléggé egy antiszoc befelé forduló ember vagyok, sosem jöttem ki jól az embertársaimmal, de az állatokkal mindig jól megértettük egymást kiskorom óta.

De ez nem lényeges, csak annyit akartam mondani, hogy ha van sok pénze havonta és már azt se tudja hogy költse el az egyszem cicájára, akit imád, akkor fogadjon be még 1-2-3 árva utcacicát, akik gazdira várnak. Így több állatnak is jót tehet egyszerre. Én is az elsőt 3 hetesen találtam kidobva, ezért kényeztettem el annyira, mert alig volt túlélési esélye, azt se tudtam hogy tartsam életben, de végül minden csak körülötte forgott, akkor vettem észre magam és jöttem rá, hogy megmenthetnék még néhány ilyen kis rászorulót.

2021. ápr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!