Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez normális, hogy valaki havi...

Ez normális, hogy valaki havi 50-100 között költ egyetlen macskára?

Figyelt kérdés

Bármi baja van, azonnal hurcolja állatorvoshoz, aki persze nem mondja azt neki, hogy lényegében semmi baja, hiszen addig is jól jár. Kometikushoz is viszi aki semmi extrát nem csinál rajta, csak "kifésüli", holott egy macskának nem tudom mikor szokott csomósodni a szőre. Ezen kívül prémium kaját kap, de már olyanoknál visít a gazdája, hogy vakarózik az állat, mert biztos megint szegény bolhás... én is vakarózok, mégsem vagyok az.

Van 3 macskánk a családban, egyedül akkor visszük őket orvoshoz, ha mondjuk balhéznak idegen macskákkal és lesérül valamelyik. Még bolhanyakörvük sincs, de nem is bolhásak, pedig sokat vannak a kertben. Kullancs, ami néha akad rajtuk, azt kivesszük csipesszel. Összesen nem kerülnek 5 ezerbe ha nincs semmi bajuk.

Mi kerülhet ennyi egy macskába?



2021. ápr. 24. 22:05
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
86%

Igen, normális. Ha ez belefér a havi költségvetésébe, miért ne. Az ő pénze és az ő macskája. Ugyanígy mondhatod, hogy nem normális, ha valaki 50-100000 Ft-ot költ egy márkás cipőre, vagy ruhára, amikor 3000 Ft-ból is megveheti, vagy 1 millát egy órára, amikor a 2000 Ft-os is mutatja az időt, vagy 500000-et egy telefonra, amikor már 20000 Ft-ért is lehet telefont venni.

Ne irigykedj, érezd jól magad abban a világban, amiben élsz! Hódolj annak a szenvedélyednek, amit szeretsz és megengedhetsz magadnak!

A cica kérdéshez csak néhány gondolat. Magyarországon a macskát még mindig kóbor állatnak tartják, pedig nem kérdés, hogy lakásban kell tartani. Sajnos a "kinti" macskákat annyi veszély fenyegeti (autó, mérgezés, kutya, stb.), hogy ez a tartásmód nem elfogadható. Én sem mindig gondoltam így. De miután az egyik cicánk kb. 5 évesen egyszer eltűnt és sosem került elő, a másikat a szomszéd kutyája megölte, be kellett látnom, hogy a cicának a helye az ajtón belül van. Azóta is sajnálom, hogy ez a felismerés két cica életébe került.

A cica benti állat, és a benti tartásnak vannak költségei. A benti cica nem fog egeret, nem legel füvet (bármilyen furcsán hangszik, fontos neki), tápanyagokat csak abból az ételből kap, amit mi adunk neki. Én nem harapnám el a torkát azoknak, akik Whiskas-t vagy egyéb nagyáruházi macskaeledelt adnak a cicájuknak. Lehet, hogy nem tökéletes, de nagyobb baja azért nem lesz tőle a macseknak. Én sem Whiskas-szal etetem a sajátomat, de megértem, ha valaki nem tud drágábbat megvenni, vagy nem akar csak ezért még egy másik üzletbe is elmenni. Ezek az emberek maguknak is szuper- vagy hipermarketben vásárolnak, és az ott kapható emberi táplálékok nagy része sem képvisel csúcsminőséget.

Van gyakorlatom macskatartásban, kisgyerekkoromtól mostanáig (50 éves vagyok), mindig volt macskánk. Ezzel együtt, ha bizonytalan vagyok benne, hogy beteg-e a cica (vagy valamelyik másik háziállatunk), akkor elviszem orvoshoz. Nem igaz, hogy az orvos "biztosan talál valamit, amiért pénzt kérhet". Én eddig csak nagyon becsületes, odaadó és felelősségteljes állatorvosokkal találkoztam. Biztos van másféle is, de azt gyorsan le kell cserélni.

Nagyon egyetértek a 20-as hozzászólóval. Ha van lehetőségünk mentsünk állatokat. Nem csak az állatoknak teszünk jót, hanem magunknak, családunknak, gyerekeinknek is. Tegyük ezt felelősséggel, ismerve az állattartás költségeit és nehézségeit. Az állatok sokkal többet adnak vissza, mint amennyit rájuk költünk!

2021. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
84%

Nekem inkább az az érdekes, hogy manapság kb csak a legnagyobb, legbundásabb kutyát tartják kint, minden másra azt mondják, benti kutya, a cicát bezzeg minden lelkifurdalás nélkül kicsapják.

Pedig a macska nem nagyon tud telken belül maradni, csak ha valaki tényleg áldoz rá, hogy cicabiztos legyen a kerítés, ellentétben a kutyával, aki nehezebben tud meglógni.

2021. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

21: marha okos vagy te is, de azért neked sem sikerült leírnod a nagy kioktatás közepette, hogy konkrétan mi kerül 50-100 között egyetlen macskán. Nyilván nem kiállításra vagy mire szánt állatról beszélünk, egyszerű hétköznapi macska, a prémium kaja sem ennyi, főleg nem havonta.

Ez is tipikus magyar szolgai ugatás, hogy ha valaki minden szrra elkölt vagyonokat, akkor nem szabad fnnakadni se rajta, mert "irigy" vagy. Gondoolom Lölővel is ez a helyzet, meg Orbán vejével, mi közünk hozzájuk.

2021. ápr. 25. 17:47
 24/43 anonim ***** válasza:
89%
#24 Megtudnád milyen az igazi kapcsolat egy állattal - főleg egy olyannak, akinek nincsenek barátai, családtagjai - ha törődnél az állataiddal.
2021. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
24: én törődök az állataimmal, és ez nem kerül havi 50-100-amba. Mellette barátaim is vannak. Érdekes együttállás, nem?
2021. ápr. 25. 19:10
 26/43 anonim ***** válasza:
89%
Hát éppen ezért nem érted.
2021. ápr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező! Én csak a felháborodásod nem értem. Hosszú távon nekem sem kerül ennyibe a cicám, de semmi közöm hozzá, ha másnak igen. Nem tudom megmondani Neked, hogy egy számomra ismeretlen ember mire mennyit költ. Ha tényleg erre vagy kíváncsi, legjobb lesz, ha megkérdezed tőle.

Az volt a kérdésed, hogy normális-e, hogy valaki ennyit költ a macskájára. Továbbra is úgy gondolom, hogy igen, azzal együtt, hogy nem ismerem a részleteket.

Nem akartalak kioktatni! Elnézést, ha így lehetett érteni! Arra akartam rámutatni, hogy mindannyiunknak más a normális, és amiket leírtál "felháborító" pénzköltéseket, mint állatorvos, jó minőségű kaja, bolhátlanítás, egy hosszú szőrű cica esetén időnként a kozmetikus, része kellene legyen az állattartásnak.

2021. ápr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
73%

Két cica költsége: (10-10kg)

- a cicák: 400ezer Ft

- felszerelés: 1 nagy kaparófa, 6 tál, kb. 10 db játék, tál alátétek, alomtálcák, alomszőnyegek, alomlapát, hordozók, stb. Kezdő felszerelés: 100ezer Ft

- Cat's Best alom, lazacolaj, Wild Freedom konzerv-száraz: 20-30ezer Ft

- bolha-kullancs elleni csepp 2 havonta: 5ezer Ft

- oltások: 10-15ezer Ft

- ivartalanítás: 30ezer Ft

Tessék...lehet számolni...

2021. ápr. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó 2 nagy cicára még mindig közel sem költ annyit, mint a kérdésben említett gazdi egy cicára (állítólag).
2021. ápr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
71%

De miért fáj ez egyeseknek? Nem mindegy, hogy Kis Juliska 2, vagy 50 ezret költ a SAJÁT macskájára? Gondolom nem a Kérdezőtől kuncsorogja ki rá a pénzt...

Ha az ember szeret valamit/valakit, akkor igenis költ rá.

Nálunk a cicám pl. imádja a lazacot, heti kétszer minimum kap. Mellette prémium tápot, alutasakos kajcsit eszik, az sem olcsó. Pont nem érdekel, hogy erről ki mit gondol.

Nem más pénztárcájában kell kutakodni, hanem a saját dolgunkkal foglalkozni, és akkor majd telni fog arra, hogy normális körülmények között tartsunk állatot, nem kib_szva az udvaron, maradékokat etetve vele!

2021. máj. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!