Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves, és egyetlen éjszakát...

5 éves, és egyetlen éjszakát sem alszunk át, normális?

Figyelt kérdés

Kisbaba kora óta borzasztó alvó, de most kezd betelni az a bizonyos pohár, hogy nincs egy éjszaka sem, amit felkelés nélkül átaludnánk.

Igen értelmes gyerek, megbeszéltük már sokszor a dolgot, próbáltuk a motivációs táblát ami kisebb korában bevált (20 szivecskéért jutalom), próbáltam a múlt hetekben büntetéssel (nincs elektronika,édesség - nem érdekli).

Most ott tartunk, hogy nem altatom el, hanem az apja, pedig velem imád elaludni, de ez se segít, élvezi ezt a szitut is. Tehát a szép szó, jutalmazás, büntetés nem használ.

Mondtam apjának, hogy próbáljuk meg mint a csecsemőknél az alvás tréning, hogy ha sír akkor majd visszaalszik, hogy tanulja meg elaltatni magát, de kb 5-10 percig bírtuk éjszaka hallgatni a sírást.

Mindig megígéri, hogy átalussza az éjszakát, nem sikerül.

A kiságy, nekünk felnőtteknek rohadt kényelmetlen, hogy mellette kell aludni, a mi ágyunkba se jobb a helyzet ha ő jön át, mert szétrugdos úgyszintén.

Így testvért se merünk bevállalni, mert elég egy nagy gyerekkel éjszakázni, de egyszerűen egyedül nem hajlandó visszaaludni. Mondjuk elaludni sem, de ez a része nem zavar, szeretek vele összebújni lefekvés előtt.

Mit tegyünk szerintetek, ez normális így?


2021. márc. 25. 13:33
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
13%
Igen
2021. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 Derjaderja ***** válasza:
98%
De mit csinál amikor felkel? Hogy alszik vissza?
2021. márc. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
88%

Szerelsz a kiságyhoz egy lámpát, hogy elérje a kapcsolóját, beteszel a gyerek mellé egy képeskönyvet, és megmondod neki, hogy ha felébred, akkor lapozgassa a könyvet.


Ha felébredek éjszaka, akkor én se tudok nyugiban feküdni a sötétben. Arról meg ugye nem tehet, hogy felébred.

2021. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
79%

Kicsit több részletet mesélj arról, mi történik mikor felkel.

Együtt alvasra pl az is megoldás lehet ha tesztek a szobájába egy dupla matracot és azon alszik. Ha kell melle fekszetek, amikor elalszik vagy itt maradtok vele ha ti is bealszotok kozben vagy visszamentem a saját agyatokba, miután elaludt. En valószínű ezt tennem.

2021. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
73%
Szerinted mi a jó eget segítene a motivációs tábla az alvaszavaron?????
2021. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
81%

Egyébként nem egyedi eset. Kolleganomeknel ikrekkel volt ez, de ok nem problemaztak ezen ennyit. Ha az egyik felkelt, el se jutott a sírásig attrappolt a szüleihez és bemaszott hozzájuk. Így ok se tudtak aludni így ilyenkor az egyik átment a gyerek agyába. Nagyon egyszerű amúgy. Mindenkinek normális méretű agyat kell venni aztan jó napot. Valamikor kisiskolás korukban szoktak le a vándorlásról.

De anyukam is mesélte hogy anno mi is aludtunk mindenfele kombinacioban. Ilyenek ezek a kisgyerekek. Szeretnek a szüleikkel aludni alapvetően.

2021. márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim válasza:
59%
Azt javasolnám, délután 4 óra után már ne kapjon koffeinos dolgokat. Kakaót, kólát, hasonlókat. És sokat mozogjon friss levegőn.
2021. márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
94%

Nekem az ikerhugaim ilyenek. Nálunk anyu altatja őket, de este minimum egyszer felébred legalább az egyik. Ha rosszat álmodik, azt egyszerű kezelni, mert átmegyünk, felkapcsolunk egy kis lámpát, "elkergetjük" a rémálmokat, amin nevetgél, lefekszik, betakarom, és alszik is. Ha viszont csak úgy felkel, akkor van, hogy nyűglődik, olyankor az ikre rászól, hogy hagyja abba, mert nem tud aludni, amiből csak még nagyobb hiszti lesz. Aztán szólunk neki mi is, hogy feküdjön le, nem kell aludnia, csak feküdjön, lefekszik, és pár perc múlva alszik is, akármennyire duzzog, hogy nem akar/nem tud. Minél többet ugrotok a hisztire, annál többet fogja csinálni, mivel gondolom élvezi a figyelmet, mint minden gyerek. Viszont meg kell tanulnia, hogy az este az alvásról szól. Attól, hogy ő nem tud aludni, más még aludna.

ha pedig csak felkel, és nem álmodott rosszat, meg hiszti sincs, akkor nálunk is az van, mint amit fentebb írtak, hogy felkapcsolja a lámpát, és nézeget egy könyvet, vagy ilyesmi, a lényeg annyi, hogy feküdnie kell.


Szóval szerintem ha sír, menjetek át, vagy szóljatok át, hogy ott vagytok, semmi baj, de utána ne figyeljetek rá ha csak hiszti lesz belőle. Ennyi idősen már elég szépen meg lehet különböztetni a sírást a hisztitől. És ha mindig engedtek neki a hisztinél, sose fogja ezt abbahagyni. Nem kell róla tudomást venni. Az első néhány éjszaka pokoli lesz, de utána rájön, hogy nem ér el vele semmit, és abbahagyja.

2021. márc. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
82%

De nem értem, ha felébred, akkor ül/fekszik az ágyában és sír, mint egy kisbaba?

A fiam júniusban lesz 5 éves, néha ő is megébred, de olyankor kimegy pisilni, vagy enged magának vizet, aztán visszamegy aludni, át se jön hozzánk. Mondjuk mi nem is voltunk soha hívei az együtt alvásnak, bár volt egy rövid időszak 3 éves kora körül, amikor átjött és bemászott közénk aludni, és nem is volt vele baj, csak akkor terhes voltam a kishúgával, és nagy hassal már baromi kényelmetlen volt, hogy köztünk fekszik. De ezt meg is értette, és pár hét alatt leszokott róla.

Lényeg a lényeg, ő már ragaszkodik is a saját szobájához és az ágyához, szerintem nem is akarna velünk aludni. Én biztos nem tűrném az éjszakai műsorozást egy 5 évestől.

2021. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
83%
Gyerekpszichológus talán tudna válaszolni érdemben, lehet, hogy hiperaktív gyerekről van szó. Fizikailag le van fárasztva napközben ?
2021. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!