Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a kiscicámmal...

Sweetkairy kérdése:

Mit csináljak a kiscicámmal ha hétvégente nem tudom hova tenni?

Figyelt kérdés

Már nyolc éve könyörgök édesapámnak egy benti cica miatt. Eddig az volt a baja, hogy nem tudnék rá figyelni (holott szerintem nem is annyira bonyolult a tartása mint egy kutyusnak. Ezért választottam cicát). Tegnapelőtt viszont mondta, hogy egy macska megemlett a farakásunkhoz és van két kiscicája. Megállapodtunk abban ha látja rajtam, hogy akarok egy cicát és figyelek rájuk akkor lehet róla szó, hogy az egyiket behozzam.

Tegnap kimentem és estére már fel is tudtam őket venni, meg tudtam őket simogatni és ezt le is videóztam apunak. Amint megmutattam neki mondta, hogy mégsem lehet macskám:) (kb. öt hetes cicákról van szó)

Kérdeztem, hogy miért. Az volt a válasza, hogy nyávogna éjszaka meg hogy két hetente amikor mennék a barátomhoz nem tudnám hova rakni. Barátom anyukája allergiás a szőrére, plusz van már egy kutyájuk. Apám meg nem foglalkozna vele és csak rá zárná az ajtót..


Nem tudom mit csináljak. Tényleg minden álmom egy cica és bármit megtennék azért, hogy bent legyen velem. Sokszor vagyok egyedül is (mivel csak ketten élünk együtt) és legalább elterelné a figyelmem. Egy kis faluban élek, vannak más macskák is amik letelepedtek hozzánk. Már azon is gondolkodtam, hogy amikor el kéne mennem akkor kirakom az udvarra és legalább a testvéreivel is töltene egy kis időt (mivel apu a kinti cicákat hajlandó etetni de egy bentit nem:) ). Dehát tényleg nem tudom mit tehetnék. Persze kirakni sem akarnám annyira az udvarra, de nincs semmi ötletem..


A válaszokat előre is köszönöm! :D



2021. jún. 3. 11:35
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

10.: Persze, értem mire célzol és köszönöm. Igyekszem velük sokat foglalkozni. Csak már tényleg régóta akarom, hogy bent legyen egy kis szőrcsomó. De attól félek tényleg nem fog eljönni az a pillanat.

Majd ha édesapám hazaér beszélek vele még erről.

2021. jún. 3. 12:44
 12/35 anonim ***** válasza:
85%

És minlenne ha a barátod jönne ezentúl hozzád kéthetente?


Amúgy ha bentre szoktatod, utánna meg kiengeded, abból lehet "baj". Anno volt bnőmnél vigyáztunk macskára. Véletlen kiszökött. Alig lett meg. De addigra meg... egy kandúr. És egyszer csak kiderült h vemhes (maskor nem volt kint)

2021. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

12.: Szerintem nem lenne neki olyan nagy baj. Csak akkor mégis ott van az hogyha én megyek akkor hova rakjam?:(

Lecsökkenne a szám persze, csak még így sem tudom.. Szerintem ebből az lesz, hogy beszélek az egyik barátnőmmel és átviszem hozzá vagy nem is tudom:/

2021. jún. 3. 12:49
 14/35 anonim ***** válasza:
73%
Ha bezárod és a saját kívánságaid szerint neveled akkor kiölheted belőle a vadászösztönt. A mi befogadott cicánk is előtte benti lehetett, ivartalanítottan dobta ki valaki. Hiába raktuk fel a netre a gazda nem jelentkezett. Mikor megtaláltuk az éhhalál kerülgette. Csont és bőr volt. Több hónap kellett, hogy visszanyerje a rendes súlyát. Ezt azért mondom mert ha egyszer beszoktatod onnantól nem mehet ki. Nem fog tudni tájékozódni, eltéved éhenhal. Ha bent lesz akkor azt úgy döntsd el hogy 20 évig bent lesz. Ezt gondolod át.
2021. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
14.: Nagyon szépen köszi, erre nem is gondoltam🤦🏻‍♀️
2021. jún. 3. 12:53
 16/35 anonim ***** válasza:
80%
Ha kicsi korától kezdve úgy neveled, akkor hétvégente tudod magaddal vinni bárhova. Az egyik barátom macskája alig várja az utazásokat. Mennek nyaralni, szülőkhöz. A hordozót mindig viszik magukkal. Ha a terület idegen a maccsnak, abból indíthatja a felfedezést.
2021. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
16.: Persze, nem is az utazással van a legnagyobb bajom hanem azzal, hogy a barátoméknak van egy kutyájuk. Na meg nem is nagyon engednék, hogy vigyem:/
2021. jún. 3. 13:11
 18/35 anonim ***** válasza:
89%

Te ismered apukádat, ha megengedné, hogy bent legyen, de ő nem gondozná hétvégente... na az nem lehet, hogy megszeretné és mégis csak adna neki ennivalót és vizet?


Illetve ne menj minden hétvégén a barátodhoz, menjen ő hozzátok.


Ha ezt sikerül megoldani, vedd figyelembe azt is hogy ha most vagy 18 éves (8 éve könyörögsz a cicáért, 10 éves korodig volt állatod) akkor jó esetben akár 34-38 éves korodig felelős leszel érte, addig meg nagyon sok minden fog változni. Nem lebeszélésként, csak szerintem lesz egyéb megoldandó feladat mint hol legyen hétvégén, ez még viszonylag "egyszerű". Lehet ezért nem akarja apukád engedni, mert fél, hogy végül övé lesz a cica.


Erről is beszélhetsz vele, hogy tisztában vagy vele, hogy ez jó néhány évre szóló felelősség, és vállalod.

2021. jún. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Várd ki hogy te dönthesf el milyen állatot tartasz, de ha elköltözöl és egyedül laksz majd, akkor sem fogja denki gondozni helyetted az állataidat. Ha apád nem akar állatot, akkor ostobaság azon háborogni hogy mi az hogy nem pesztrálná amikor nem vagy otthon. Ha nem tudod segítség nélkül megoldani az ellátását és van a háztartásban valaki aki ellenzi az állattartást, akkor oda nem való állat, mert ő inná meg a levét.
2021. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
94%

“Nem az ő macskája lenne”

Nem a túrót nem, amíg az ő házába költözteted és ráadásul 2 hetente ráhagyod, mert te elmész pasikázni.


“Költözésről még szó sincs nálunk. Vagyis, nem tudom, hogy lesz”

Szóval gőzöd nincs, mi lesz a macskával pár év múlva (gondolom, ha pasizol, nem 12 éves vagy már, szóval aktuális lehet a kérdés hamarosan), nagyon felelősségteljes vagy. Hát ezért sem engedi neked apád, mert az ő nyakán fog maradni.


“De akkor sem maradna itt édesapámnak”

Ezt meg nem jelentheted ki úgy, hogy bevallottan fogalmad sincs, mi lesz. De mi a terv? Menhelyre adod? Elajándékozod? Utóbbit megteheted most is, keresel neki olyan gazdát, ahol az illető maga vállalja a gondozását, nem más házába, ahol nem is látják szívesen a macskát és nem másra lesz a gondozása hagyva rendszeresen, mint nálad, aki kéthetente apádnak akarod ezt lepasszolni már most.

Annyira bírom az ilyen hisztis gyerekeket, akik nem képesek felfogni, hogy a nem az nem. Azokat meg pláne, akik mások idejével rendelkeznek (foglalkozzon csak apád a macskával, amíg te pasizol) na meg olyan kérdésekre véletlen sem tudnak válaszolni, hogy ok, mi lesz a macskával 10 év múlva. Na ezért lesz a SZÜLŐÉ az állat, a gyerek max gondozza, amíg akarja és tudja. Csak éppen nem az a gonosz, igazságtalan szülő, aki ezt nem vállalja, mert nem akar MAGÁNAK egy háziállatot.

2021. jún. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!