Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a kiscicámmal...

Sweetkairy kérdése:

Mit csináljak a kiscicámmal ha hétvégente nem tudom hova tenni?

Figyelt kérdés

Már nyolc éve könyörgök édesapámnak egy benti cica miatt. Eddig az volt a baja, hogy nem tudnék rá figyelni (holott szerintem nem is annyira bonyolult a tartása mint egy kutyusnak. Ezért választottam cicát). Tegnapelőtt viszont mondta, hogy egy macska megemlett a farakásunkhoz és van két kiscicája. Megállapodtunk abban ha látja rajtam, hogy akarok egy cicát és figyelek rájuk akkor lehet róla szó, hogy az egyiket behozzam.

Tegnap kimentem és estére már fel is tudtam őket venni, meg tudtam őket simogatni és ezt le is videóztam apunak. Amint megmutattam neki mondta, hogy mégsem lehet macskám:) (kb. öt hetes cicákról van szó)

Kérdeztem, hogy miért. Az volt a válasza, hogy nyávogna éjszaka meg hogy két hetente amikor mennék a barátomhoz nem tudnám hova rakni. Barátom anyukája allergiás a szőrére, plusz van már egy kutyájuk. Apám meg nem foglalkozna vele és csak rá zárná az ajtót..


Nem tudom mit csináljak. Tényleg minden álmom egy cica és bármit megtennék azért, hogy bent legyen velem. Sokszor vagyok egyedül is (mivel csak ketten élünk együtt) és legalább elterelné a figyelmem. Egy kis faluban élek, vannak más macskák is amik letelepedtek hozzánk. Már azon is gondolkodtam, hogy amikor el kéne mennem akkor kirakom az udvarra és legalább a testvéreivel is töltene egy kis időt (mivel apu a kinti cicákat hajlandó etetni de egy bentit nem:) ). Dehát tényleg nem tudom mit tehetnék. Persze kirakni sem akarnám annyira az udvarra, de nincs semmi ötletem..


A válaszokat előre is köszönöm! :D



2021. jún. 3. 11:35
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező!


Nekünk két benti cicánk van, mindkettő mentett, most már ivartalanított, oltott és az orvos rendszeresen látja őket. Egyrészt anyagilag is fel kell készülni az állattartásra, másrészt a saját életed is ahhoz kell igazítani, hogy jelen esetben macskabarát legyen. Mi sokat utazunk vidékre a szüleimhez, vagy csak úgy nyaralni és mi mindenhova visszük őket. Ezt szokták meg. Hidd el, főleg, ha veled lenne bent a macska, nem tudnád megtenni, hogy otthon hagyd.


Amikor egész napos programot tervezünk akkor is nagy logisztikát igényel, hogy a cicák meglegyenek egész nap, de amint 1 éjszakát máshol töltünk akkor vagy jönnek velünk, vagy kisállat panzióba visszük őket. Ez megint csak többlet költség és nyilván akkor jöhet szóba, ha megengedheted magadnak, mivel mi a két cicóra 5 és 10 ezer Ft között szoktunk fizetni, ha még is penzióba kényszerülnének (itt számolni kell azzal, hogy a cicád lehet nem érzi jól magát ott, ami törés neki, nálunk csak azért nem gond, mert együtt mennek mindenhova).


Rengeteg baleset érheti őket még akkor is, ha csak bent vannak, szóval a környezetet is úgy kell kialakítani, hogy ne történhessen baj. 3 hónapja volt az egyik cicánknak egy nagy műtéte, mivel comb-nyaktörése lett (fel akart ugrani a párkányra, de vissza csúszott és rosszul érkezett). Ortopédus állatorvoshoz kellett vinni és a műtét 90 ezer Ft-ba került.

A másik cica szaladgálás közben megcsúszott, neki a falnak, amitől sebes lett a lába, ennek a kezelése kb 20 ezer Ft volt. És ez csak két eset a közelmúltból.


Aztán a minőségi etetés is egy vagyon. A határ kb. a csillagos ég. A két cica hetente majdnem 20 ezer Ft-ot kajál el (persze nem is a fos Whiskast kapják). Az alom ami esztétikus egy lakásban, nem túl büdös, extrán csomósodik, nem bántja a macska popóját, szintén elég drága, nekünk 4-6 ezer Ft 2 hetente, bár ők ketten vannak (nyilván lehet olcsóbban is venni, ez ember függő, hogy mit engedhet meg).


A cicáknak sokszor nem elég az, ha csak simized, le kell kösd a figyelmét, különben képes a lakást lebontani. Folyton kell új játékokat, dolgokat adnod neki, bár sokszor ebből elég egy kartondoboz, amivel túlzás nélkül órákig elvannak, vagy épp egy alufólia galacsin.


Igazából sorolhatnám még tovább a dolgokat, de szerintem ennyiből is lejön a lényeg, hogy jó dolog, ha szeretnél cicát és persze, alacsony költségvetésből is lehet tartani őket, de hidd el, hogy nekik is csak jobb, ha megteheted, hogy a jó minőségű dolgokkal ajándékozod meg őket.

2021. jún. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

20.: Azért mert két hetente kéne neki adnia kaját még nem lenne az ő macskája😭😭

Apám ezt mindennap megteszi a kinti cicákkal. Mondhatni osztozunk a feladaton is. Ha ő ezt mindennap meg tudja konkrétan csinálni, akkor két hetente két napra nem..?

Valószínüleg itthon sem hagynám addigra. Vinném egy barátnőmhöz, vagy nem tudom. De néhány ember szerintem sokkal normálisabban le tudta írni mint te, hogy nem lenne akkor célszerű otthon hagyni. Rajta vagyok az ügyön, hogy megoldjam ezt is.


Vinni fogom magammal a macskát ha költözök. De egyelőre nincs tervben a költözés.


Hisztis gyerek xbdhdh

Ember te vagy ennyire kiakadva egy szimpla kérdésen. Ki a hisztis?

Én csak feltettem egy kérdést reménykedve, hogy normális választ kapok.

2021. jún. 3. 13:49
 23/35 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, te 18 éves vagy?

Úgy hisztizel és akaratoskodsz, hogy azt hittem, max 13.

NEM LESZ benti macska, mert apukád (akié a ház) NEM akar. Pont. 18 évesen ideje lenne ezt felfognod.

Nekem sem engedték a szüleim, pedig már 4 évesen mondogattam, hogy szeretnék egy cicát. Igen, gyerekként hisztiztem, de 18 éves koromra már rég képes voltam megérteni és tiszteletben tartani, hogy ők nem akarnak. Amint elköltöztem megfelelő lakásba és volt rendes keresetem, lett is cica. Igen, várnom kellett rá közel 20 évet, de ez van, ha valaki FELELŐSSÉGTELJESEN vállal egy állatot.

2021. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

21.: Nagyon szépen köszönöm a választ. Fel leszek készülve az anyagi dolgokra. Már most raktam félre egy kis pénzt.

Igyekszem mindent a legjobban csinálni:)

2021. jún. 3. 13:54
 25/35 anonim ***** válasza:
96%
Nem csak etetni kellene hanem pucolni az almot is, ha baj van akkor orvoshoz vinni, ha rombol akkor takarítani utána. Az hogy néha eteti az utcai macskákat az bőven nem ugyan az mint egy benti macskát megfelelően gondozni.
2021. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
23.: Nevetséges, hogy ennyire felidegesítetted magad😭😭
2021. jún. 3. 13:57
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

25-ös, na pont ezt akartam írni.

Benti macskánál az alom napi szintű takarítást igényel és igen, teljesen megértem (benti macskagazdiként!), hogy erre valaki nem hajlandó. Az sem működik, hogy két egész napig egy percet nem játszik, foglalkozik vele senki.

2021. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Itt egyedül te idegeskedsz, kedves kérdező, mert apád felelőtlenül, a jövőre való tervek nélkül nem hajlandó megengedni, hogy a házába költöztess egy alsóhangon 10-12 évre szóló elköteleződést jelentő állatot, aki egyébként igen sok kárt tud okozni, pláne kiskorában.

Ne azzal nyugtatgasd magad, hogy én vagyok ideges, mert te nem vagy képes egy evidens dolgot tudomásul venni. 😂

2021. jún. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
25,27.: Ezért mondtam hogyha lesz is akkor nem fogom itthon hagyni.
2021. jún. 3. 14:01
 30/35 A kérdező kommentje:

28.: Egyáltalán nem vagyok idegesxd

Tudomásul vettem. De ahogy leírtad olyan voltál mint egy szemét. Ami szerintem szánalmas. Ha én képes voltam normálisan beszélni már a legelején, akkor nem értem, hogy te miért nem?

Egy egyszerű kérdést tettem fel, hogy mit tudnék vele csinálni két hetente hétvégén. Meg mivel nem volt még benti cicám ezért ilyen téren tapasztalatlan vagyok és vártam volna a tanácsokat. Kaptam pár jót is, de amikor megláttam a te “tanácsod”..😐

Zseniális!

2021. jún. 3. 14:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!