Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a kiscicámmal...

Sweetkairy kérdése:

Mit csináljak a kiscicámmal ha hétvégente nem tudom hova tenni?

Figyelt kérdés

Már nyolc éve könyörgök édesapámnak egy benti cica miatt. Eddig az volt a baja, hogy nem tudnék rá figyelni (holott szerintem nem is annyira bonyolult a tartása mint egy kutyusnak. Ezért választottam cicát). Tegnapelőtt viszont mondta, hogy egy macska megemlett a farakásunkhoz és van két kiscicája. Megállapodtunk abban ha látja rajtam, hogy akarok egy cicát és figyelek rájuk akkor lehet róla szó, hogy az egyiket behozzam.

Tegnap kimentem és estére már fel is tudtam őket venni, meg tudtam őket simogatni és ezt le is videóztam apunak. Amint megmutattam neki mondta, hogy mégsem lehet macskám:) (kb. öt hetes cicákról van szó)

Kérdeztem, hogy miért. Az volt a válasza, hogy nyávogna éjszaka meg hogy két hetente amikor mennék a barátomhoz nem tudnám hova rakni. Barátom anyukája allergiás a szőrére, plusz van már egy kutyájuk. Apám meg nem foglalkozna vele és csak rá zárná az ajtót..


Nem tudom mit csináljak. Tényleg minden álmom egy cica és bármit megtennék azért, hogy bent legyen velem. Sokszor vagyok egyedül is (mivel csak ketten élünk együtt) és legalább elterelné a figyelmem. Egy kis faluban élek, vannak más macskák is amik letelepedtek hozzánk. Már azon is gondolkodtam, hogy amikor el kéne mennem akkor kirakom az udvarra és legalább a testvéreivel is töltene egy kis időt (mivel apu a kinti cicákat hajlandó etetni de egy bentit nem:) ). Dehát tényleg nem tudom mit tehetnék. Persze kirakni sem akarnám annyira az udvarra, de nincs semmi ötletem..


A válaszokat előre is köszönöm! :D



2021. jún. 3. 11:35
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
94%
Egyedül te voltál szemét és szánalmas, miután halálra sértődtél a 3-as kommentemen ahelyett, hogy kicsit is elgondolkoztál volna pl azon, hogy miért apádé lesz gyakorlatilag a macska. Ehelyett hisztikézni kezdtél, hogy mi az, hogy azt mondtam, hogy neked nem való állat azért, mert tapasztalatlan vagy, de hát tanulnál. Tök jó, csak semmi ilyet nem írtam és totál irreleváns infó is ez a te problémád szempontjából. NORMÁLIS hangnemben leírtam, hogy neked azért nem lesz macskád, mert nincs megoldásod már a hétvégékre sem (az nem az, hogy 20 nem tetsző komment után idebüfögöd, hogy majd elviszed egy barátnődhöz “vagy nem tudom”), nemhogy akkorra, ha elköltöznél. A folyamatos nem tudomozás, majd lesz valahogy, majd valakire rábízom az rohadtul nem felelősségteljes hozzáállás. Teljesen jogosan nem engedi apukád, de ezt már az elején leírtam. Te erre sértődtél be és kértél ki magadnak valamit, amiről nem is írtam. Nehogy már utána még én simogassam a lelkedet, főleg, hogy egyre bicskanyitogatóbb és még felelőtlenebb hozzáállásról tanúskodó kommenteket írsz.
2021. jún. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Ember, nyugodj mar meg
2021. jún. 3. 14:24
 33/35 anonim ***** válasza:
93%

Tipikus flegma kis liba vagy. Szerinted mindenki ideges, miközben csak értelmesen elmondták neked, hogy NEM, ha állatod van, akkor nincs olyan, hogy én most elmegyek hétvégére pasikázni.

Az meg tényleg nem felelősségteljes hozzáállás, hogy majd lesz valami. Tegyük fel, elköltöztök. Ha már most nemtudomozol, akkor miért feltételezné azt bárki, hogy addig keresnél, amíg olyan helyet nem találsz, ahova viheted? Akkor is, ha drágább, kényelmetlenebb helyen van, stb. Vagy kitaláljátok, hogy ti külföldre mentek. Vagy netalántán terhes leszel.

Mindenkivel történhet váratlan dolog, de te már most azon a szinten vagy, hogy még a legalapvetőbb dolgokat sem vagy hajlandó figyelembe venni, amik most itt vannak.

2021. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

A macska olyan, mint a kutya. Ha vállalod érte a felelősséget, akkor viszed magaddal, megteremted a körülményeket ahhoz, hogy ne kelljen elhagynod őt.


Panzió, több hetes külföldő út esetén útlevél, állatorvosi pecsét, stb. Állatbarát szállás...

2021. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
80%
De neked nem való élő állat, hercegnő.
2021. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!