Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktattátok hozzá a...

Hogyan szoktattátok hozzá a macskáitokat a fürdéshez?

Figyelt kérdés
3 hónapos kiscicákról van szó. Szeretném ha megszoknák, hogy tisztának kell lenniük.
2021. jún. 29. 11:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%

Hát én eleve nem engednék ki macskát hogy kóboroljon, mert én felelős állattartó vagyok 🤷‍♀️

És ha már kérdezed, menhelyen dolgozom cirka 7 éve, onnan tudok elég sokat a macskákról. Mindennapos kapcsolatban vagyunk a szerződött orvosunkkal.

Gondolom falun élsz. Persze, égesd csak a normális falusiakat is, mert őket is a hozzád hasonló emberek miatt nézik le sokan. Elképesztő hogy kérdezel valamit, és ha válaszolók a macska érdekét nézve válaszolnak, akkor rögtön ők a hülyék. "Soha nem írtam még ide kérdést, úgy látszik többet nem is fogok utolsó, a hozzád hasonló emberek miatt." Sajnálom hogy a kis lelkedben ekkora zűrzavarokat okoz hogy vannak hozzám hasonló emberek akik az állatok érdekeit nézik és nem azt írják neked hogy ügyes vagy, tedd csak tönkre a macskáidat.

2021. jún. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk koteles vagy a telkeden belul tartani az allataidat, kezdjuk ott.

Ha kell a macska, akkor legyen macskabiztos kerites, kifuto, vagy tartsd bent es akkor nem kell kinozni az allando furdetessel :)

2021. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
14%
11-es A nagy felelős állattartó😂 Csóró macskát bezárva tartani, na ez az állatkínzás.
2021. jún. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én sehogy. 2 hónapos kora óta velem él, lassan 8 éves, egyszer nem volt zökkenőmentes a fürdetés. Én csak és kizárólag akkor fürdetem, ha ez elkerülhetetlen, egyébként elég tiszta. Az elkerülhetetlen pedig eddig az volt, amikor magára borította a szemetet, belefeküdt a sittes zsákban lévő finom porba, meg ilyenek... Igyekszem rohadt gyors lenni. Télen akkor se fürdetem, ha meghempereg valami dzsuvában, akkor csak bevizezek egy törölközőt és le törlöm róla a nagyját. Lakás macska, tehát viszonylag ritkán lesz igazán koszos.
2021. júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Felesleges, hogyha azt akarod, ne legyen mocskos, ne engedd ki a telkedről.


Mi ritkán kényszerültünk rá, hogy fürdessük. Főleg, mikor extrán koszos lett pl egy nagyobb eső-sár után, na akkor munkáskesztyűben és gyorsan, határozottan csináltuk. Nem nyámnyiláskodva, meg "jaj, karmol", hanem megfogtuk gyors vizezés - ezt utálta -, aztán macskasampon, majd alaposan, de minél rövidebb idő alatt kimostuk a sampont belőle. Igen, fújt, karmolt, nyarvogott, de öt percet sem vett igénybe az egész.


A meleg törölközőt viszont már imádta és a langyos levegős "bundaszárítást" is.

2021. júl. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!