Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell az embereknek...

Miért kell az embereknek random macskát etetni az utcán?

Figyelt kérdés
Kinti macskáról van szó. Sosem lehetett lekorlátozni, anno tenyérnyi volt kb, mikor egy kemény télen megtaláltuk az akkori macskánk mellett. Azóta is nálunk maradt, mikor a másik el akarta üldözni sem sikerült neki... Egy 13 éves macskáról van szó, közben lett kutya, de sosem szeretett bent lenni, szóval ez ilyen szinten nem érintette és a kutya is kb 6 éve van meg. Kb télen kezdett el máshol enni, amiről mint kiderült, az apukám tudott is, de nem szólt róla senkinek és aki etette, sem lett leállítva. Tudom, a macskákat nem lehet bekorlátozni, nem is szeretném. De kb olyan, mintha nem is lenne gazdája. Itthon akkor van, ha a kutyát hergeli vagy nagyon hideg van, esetleg olyanja van. De most a jó időben csak este jön haza, amúgy elfekszik a járdán és mindenhol máshol van napközben. Most későn kapcsoltam, így a mai lelkes etetőknek nem tudtam szólni, hogy hagyják, mert megvan mindene és gazdája is van. Azt látták, hogy kint vagyok a kertben, de engem véletlenül sem kérdeztek meg, hogy mit tudok a macskáról, random járókelőket kérdeztek meg. Ezek a maiak is csak a macskához jöttek ide autóval... A macskàval nem tudok mit csinálni, váltok én is tasakos kajára, hogy felvegyem a versenyt a random emberekkel. De ezekkel az emberekkel mit kezdjek? Nem vagyok egész nap otthon, mikor hallottam a kérdést is későn jutott eszembe, hogy a miénkről lehet szó... Holnap megpróbálom őket elcsípni, hogy ne. De miért érzenek egyesek késztetést arra, hogy csak úgy etessenek egy jó állaoptban lévő macskát? Nekem sosem jutott ez eszembe. Illetve, esetleg ha kiragasztok 1-1 papírt? Az segíthet szerintetek? Nem mintha elolvasnák. De attól félek, hogy túl buzgó lesz egyszer valaki és elviszi magával haza, mert azt gondolja, hogy gazdátlan.
2021. júl. 13. 20:14
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
29%

#9

Teljesen egyetértek veled!

2021. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
89%

Nem értek egyet a kinti tartással, és azt is jó ha tudjátok hogy azok a kutyák akiket lakásban tartanak nagyobb eséllyel sétálnak és játszanak meg szocializálódnak fajtársakkal kint, sokkal többet, mint a kerti kutyák, akiknek csak a kert van, legyen az bármekkora is ha nem viszik sétálni, úszni, élményeket szerezni. Kivétel természetesen van.

Neked kérdező megoldás lehet egy önkioldós nyakörv, bilétával amin rajta van a macska neve és címe vagy a telefonszámod, vagy egy kapszula amiben van infó a cicáról. Sima nyakörvet ne, mert ha beakad, felakad valamin akkor kárt tehet benne, az önkioldós könnyen szétjön ha ilyesmi történne. És a chip is jó, így nem lenne vita abból hogy kié a macskusz.

Ha már 13 éves akkor gyanítom nagyon okos és tudja hogyan kerülje el a bajt, bár azt írtam hogy nem értek egyet a kinti tartással, azt így is elfogadom hogy van olyan macska aki nem viseli el hogy be legyen zárva. Elég öntörvényűek ehhez, nincs értelme kényszeríteni ebben az esetben.

De azért kérlek titeket hogy ne egyből ítélkezzetek a témában, mi emberek is elég különbözőek vagyunk, és az állatok is azok, mindegyik más személyiség. Nekem két cica van lakásban, eszük ágában nincs kimenni, rettegnek még a körfolyosón is, de aki a mostani cicáim előtt volt igényelte hogy kivigyem sétálni, pórázzal mert fostam hogy elveszik, bevállaltam a hülyének nézést, mert a macska vágyait tartottam fontosabbnak. Szóval így is lehet, pedig belvárosban lakom csak van közel zöldterület.

2021. júl. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
69%

Kinti macska elete ilyen, nem ertem mit csodalkozol.Raadasul o alapbol igy nott fel, csak enni jart haza, vagy azt sem, igy szokta meg.

En nem mondom, hogy tartsd bent, de a minimum az lenne, hogy megoldod valahogy, hogy a kertbol ne menjen ki.

2021. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 A kérdező kommentje:
Eddig a doki mondta, hogy nem fontos a chip. Mondjuk nem is akarta senki sem etetni és nem firtatta a kutya se, hogy van-e gazdája. Lassan aktuális a következő oltása, akkor a dokival megbeszélem a chipet is. Ennek az önkioldós nyakörvnek utánanézek, mert szabaduló művész és mindenből is ki tud bújni. Remélem ez megoldás lesz.
2021. júl. 13. 21:11
 15/59 anonim ***** válasza:
74%
Egy kérdésre nem kaptam még választ, miért nem lehet ezekről a dolgokról beszélni, miért nekünk kell kitalálni hogy ti mit gondoltok
2021. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
71%
Egy volt osztálytársamnak szokása volt hazavinni a macskákat. Ha az utcán volt és meg bírta fogni, akkor vitte is. Arra nem gondolt, hogy a cica portyázik kint és várják haza. Kisvárosban laktunk.
2021. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám, hogy ilyen. Én sem etetem más macskáját, kutyáját, gyerekét az utcán. A macskáról nem rögtön az jut eszembe, hogy nincs gazdája. És igen, kint nőtt fel, mivel bent nem lehetett tartani. Viszont nem azzal van a probléma, hogy nincs egész nap otthon, hanem az etetéssel. De tudom, nem lehet másnak igaza, csak azoknak, akik bent tartják a sajátjukat. És mire nem válaszoltam? Szívesen megteszem. Illetve ti is válaszoljatok arra, hogy egy jól tartott macskát miért kell etetni minden szarral? Kis konzerv táppal keverve meg ebédről maradt húscsafatok és mellé egy retkes kistálka benne poshadt víz. Ez jó egy macskának?
2021. júl. 13. 21:26
 18/59 anonim ***** válasza:
70%

"Èn pedig jogosan kérdezem, hogy ti komolyan gondoljátok, hogyha semmi pénzért sincs el bent, akkor is bent kellene tartanom? "


Velem ugyan ez van, másik kérdésnél leírtam. 30nm-en élünk, kint érzi jól magát a macska. Kaptam 2 fenyegető levelet, mondták hogy állatkínzó vagyok, takarodjak, "úgy gondolkodom mint az átkosban" 😂 szerintük menhelyen jobb helye van a macskának, mint szerető gazdi mellett kinti élettel. Ne foglalkozz velük 😘

Tegyél ki egy papírt, hogy ne etessék

2021. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
39%
Igen, ezt én sem értem. Csak azt tartják jónak, ha 40 m2-en van állandóan bent, a legjobb, ha velük egy ágyban. Ez szerintem állatkínzás. Vannak a kis testű kutyák, akik erre lettek kitenyésztve, azzal semmi gond. De 20+ kilós kutyáknak, meg a házimacskáknak ez szerintem nem jó, főleg, ha akaratuk ellen van. Legjobb, ha az állat döntheti el. Ha bent akar lenni, legyen. Ha kint, akkor kint. Minden joguk meg van a szabadsághoz.
2021. júl. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
49%

A szomszédom városi lakásból költözött kertes házba két cicával. A cicák előtte lakásban voltak, de amint ide költöztek, nem voltak hajlandók bent maradni. Télen is kint portyáznak, ha nagyon hideg van, bemennek egyet aludni. Ők ilyenek. Az enyémek meg soha nem mentek át a szomszéd kertbe sem. A macska önálló egyéniség, elhiszem, hogy a kérdező nem tudja bent tartani.

74N

2021. júl. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!