Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell az embereknek...

Miért kell az embereknek random macskát etetni az utcán?

Figyelt kérdés
Kinti macskáról van szó. Sosem lehetett lekorlátozni, anno tenyérnyi volt kb, mikor egy kemény télen megtaláltuk az akkori macskánk mellett. Azóta is nálunk maradt, mikor a másik el akarta üldözni sem sikerült neki... Egy 13 éves macskáról van szó, közben lett kutya, de sosem szeretett bent lenni, szóval ez ilyen szinten nem érintette és a kutya is kb 6 éve van meg. Kb télen kezdett el máshol enni, amiről mint kiderült, az apukám tudott is, de nem szólt róla senkinek és aki etette, sem lett leállítva. Tudom, a macskákat nem lehet bekorlátozni, nem is szeretném. De kb olyan, mintha nem is lenne gazdája. Itthon akkor van, ha a kutyát hergeli vagy nagyon hideg van, esetleg olyanja van. De most a jó időben csak este jön haza, amúgy elfekszik a járdán és mindenhol máshol van napközben. Most későn kapcsoltam, így a mai lelkes etetőknek nem tudtam szólni, hogy hagyják, mert megvan mindene és gazdája is van. Azt látták, hogy kint vagyok a kertben, de engem véletlenül sem kérdeztek meg, hogy mit tudok a macskáról, random járókelőket kérdeztek meg. Ezek a maiak is csak a macskához jöttek ide autóval... A macskàval nem tudok mit csinálni, váltok én is tasakos kajára, hogy felvegyem a versenyt a random emberekkel. De ezekkel az emberekkel mit kezdjek? Nem vagyok egész nap otthon, mikor hallottam a kérdést is későn jutott eszembe, hogy a miénkről lehet szó... Holnap megpróbálom őket elcsípni, hogy ne. De miért érzenek egyesek késztetést arra, hogy csak úgy etessenek egy jó állaoptban lévő macskát? Nekem sosem jutott ez eszembe. Illetve, esetleg ha kiragasztok 1-1 papírt? Az segíthet szerintetek? Nem mintha elolvasnák. De attól félek, hogy túl buzgó lesz egyszer valaki és elviszi magával haza, mert azt gondolja, hogy gazdátlan.
2021. júl. 13. 20:14
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
30%

Látom, megint összegyűlt a tipikus vadp@raszt "a macskának kint a jó" horda. Elképesztő, hogy mekkora különbség van a Homo sapiens sapiens legjobbjai meg legalja között...

A macska nem tudja eldönteni, mi a jó neki. Ahogy egy kisgyerek se. Kicsapni a macskát, csak mert ki akar menni, kb olyan logika, mint engedni a 3 éves gyereket az autópálya közepén játszani. De nyugtatgathatjátok magatokat ilyen hülyeséggel, én meg a többi macskamentő úgyis összeszedjük a macskátokat az út széléről, mikor megtépte a kutya, elütötte az autó, megmérgezték... Max nem érünk be vele időben állatorvoshoz. Meg is siratjuk majd nagy eséllyel, helyettetek is, ha már nektek ő nem a családtagotok, nem a társatok, hanem "csak" egy macska, egy fogyóeszköz.

Remélem aki az állattal ilyen felelősen bánik, az nem szándékszik gyereketvállalni. Elég elcseszett, pszichésen roggyant ember van, ne gyártsa az utánpótlást, legyenszíves.

2021. júl. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
46%

Mindjárt küldöm a privátot, amiben elküldelek a sunyiba tesso 😂


Viccel félretéve, nem tudom minek kell életre halálra menni. Kedves 31-es, te egyébként eszel húst? Tudod, hogy a hús is állatból van? Én vegán vagyok, miattam nem hal meg állat, hogy az ízlelőbimbóim elégedettek legyenek. Ne szabd meg nekem, hogy szabadon tartom a macskámat, és nem szólok be hogy húst zabálsz.

2021. júl. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
38%

33. Akkor állszent vagy. A macskád vedett állatok százait gyilkolássza le szórakozásból.


Ez a legnagyobb baj a macskák szabadon engedésevel. Kinyírják a helyi faunát. Az egyik legkártékonyabb fáj.

2021. júl. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
34%
Mert kint van. Ha nem akarod hogy etessék csinálj macskabiztos kerítést vagy tartsd bent. Tedd össze a két kezed hogy etetik, nem pedig agyon ütik. Azt is simán megtehetnék, ha pl máshoz bemászkál.
2021. júl. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem tegyél rá egy nyakörvet. Én egy fél cm vastag bugyigumiból varrtam neki, mert folyamatosan elhagyta a nyakörveket, ez megy nyúlik, nem tudja magát felkötni. Ráírtam a nevét alkoholossal meg a számomat. Így látni, hogy gazdis és kb 500 Ft-ból megoldottam a nyakörvet (5 méter neonszínű bugyigumit vettem, ez elég lesz egy időre).
2021. júl. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
59%

Utcában sétáló random macska = kóbor. Másrészt a gazdának kötelessége telken belül tartani.

Amúgy meg etetés mellett is hatalmas természetpusztítást végeznek a macskák, éves szinten 3 millió kerti/városi madárral végeznek pusztán szórakozásból. Egy tojót ha elkap vele pusztul a fészekalj is, egy védett madár esetén több százezres lehet a természetvédelmi kár 1 vadászat miatt. Arról nem is beszélve, hogy túlszaporodott és szabadon tartott macskák miatt felborul a természet egyensúlya.

2021. júl. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
44%
És az ember mekkora természet pusztítást végez? Talán azt kellene szabályozni, nem pedig egy állattól elvárni hogy betanulja mik a védett állatok.. sőt, legyen már inkább vega. Az sokkal etikusabb lenne.
2021. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
51%
37. Ezt is az ember okozza észlény, mert az ember etetni a kóbormacskát, az ember hagyja kóborolni a saját macskáját.
2021. júl. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 A kérdező kommentje:
Ne aggódjatok, az enyém ösztönszegény javából. Olyat hogy madarat fogna, na az elképzelhetetlen. Illetve nem nagyon jár be más kertekbe, mindenhol kutya van vagy ahova bemegy, ott macska van a háznál alapból.
2021. júl. 14. 17:25
 40/59 anonim ***** válasza:
21%
37 teljesen egyetértek. A ragadozó elkapja a zsákmányt, ez az élet rendje. A vegán válaszoló vagyok egyébként. Szóval a húsevőknek nem tetszik, hogy a macska levadássza az egeret, meg madarat, de ők kétpofára tömik a húst magukba? És szerintem se kéne elvárni hogy a macska vega legyen. Az embertől el lehet, de állattól nem. Érdekes a húsevők, meg az úgynevezett "állatvédők" logikája. Minden állatvédő nagyobb ketrecekért harcol, és hogy a macskát tartsuk fogva. Ez nem állatvédelem. Állatvédelem az, amit a vegánok képviselnek:minden ketrec legyen üres, az állatoknak joguk van állatokként élni, minden állat egyenjogú, akár haszon, akár kedvenc.
2021. júl. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!