Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell az embereknek...

Miért kell az embereknek random macskát etetni az utcán?

Figyelt kérdés
Kinti macskáról van szó. Sosem lehetett lekorlátozni, anno tenyérnyi volt kb, mikor egy kemény télen megtaláltuk az akkori macskánk mellett. Azóta is nálunk maradt, mikor a másik el akarta üldözni sem sikerült neki... Egy 13 éves macskáról van szó, közben lett kutya, de sosem szeretett bent lenni, szóval ez ilyen szinten nem érintette és a kutya is kb 6 éve van meg. Kb télen kezdett el máshol enni, amiről mint kiderült, az apukám tudott is, de nem szólt róla senkinek és aki etette, sem lett leállítva. Tudom, a macskákat nem lehet bekorlátozni, nem is szeretném. De kb olyan, mintha nem is lenne gazdája. Itthon akkor van, ha a kutyát hergeli vagy nagyon hideg van, esetleg olyanja van. De most a jó időben csak este jön haza, amúgy elfekszik a járdán és mindenhol máshol van napközben. Most későn kapcsoltam, így a mai lelkes etetőknek nem tudtam szólni, hogy hagyják, mert megvan mindene és gazdája is van. Azt látták, hogy kint vagyok a kertben, de engem véletlenül sem kérdeztek meg, hogy mit tudok a macskáról, random járókelőket kérdeztek meg. Ezek a maiak is csak a macskához jöttek ide autóval... A macskàval nem tudok mit csinálni, váltok én is tasakos kajára, hogy felvegyem a versenyt a random emberekkel. De ezekkel az emberekkel mit kezdjek? Nem vagyok egész nap otthon, mikor hallottam a kérdést is későn jutott eszembe, hogy a miénkről lehet szó... Holnap megpróbálom őket elcsípni, hogy ne. De miért érzenek egyesek késztetést arra, hogy csak úgy etessenek egy jó állaoptban lévő macskát? Nekem sosem jutott ez eszembe. Illetve, esetleg ha kiragasztok 1-1 papírt? Az segíthet szerintetek? Nem mintha elolvasnák. De attól félek, hogy túl buzgó lesz egyszer valaki és elviszi magával haza, mert azt gondolja, hogy gazdátlan.
2021. júl. 13. 20:14
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
61%

Azoknak üzenem akik azt mondják hogy nincs olyan, hogy a macska nem viseli el a bentlétet: de igen, van. Az ivartalanított kandúrunk a sz*rt is kiverte a lány cicáinkból és még a kutyából is ha pár órán át be volt zárva a házba (és nem lakásról van szó hanem egy nagy házról). A másik kandúr viszont jól elvolt. Változó.

Vegyél neki nyakörvet és a bilétára írd rá a címed.. stb. Akkor tudni fogják hogy nem kóbor.

2021. júl. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
78%

Az azért furcsa látvány lehetett, ahogy verte szegény kutyust :) most szégyellem magam, de jót mosolygok ezen.

Ahogy az emberek is, van aki szeret sétálni, kirándulni, van aki otthon ülő tipus, a macskák is így vannak.

2021. júl. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
52%

Akkor tessek mar egy piciket gondolkozni es megoldani, hogy a macska ne tudjon kimenni a kertbol, nyavalygas helyett.

Igen, van olyan macska, amelyik nem szeret bent lenni, de ez nem is azt jelenti, hogy ki kell csapni a kertbe, majd lesz vele valami alapon. Aztan meg jon a siras, ha cirmiket megmergeztek/elutettek/ kutya szettepte.

2021. júl. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
65%
Akik lepontozzák azokat a hozzászólásokat, amik támogatják a kinti vagy vegyes tartást, azoknál biztosan máshogyan nem marad meg a macska, csak, ha be van zárva. Menekülnének szegények, de esélyük sincs.
2021. júl. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
64%
Le lehet pontozni nyugodtan, de igazam van :D Szó szerint szuletesem óta vannak macskáink. Mindegyiket jól tartottuk, tartjuk (ivartalanítás, kaja..stb) és mindig be jöhettek a házba. Rengeteg cicánk volt már így nem a sggemből húztam elő amit leirtam. Nyilván az a legjobb ha szeretnek bent lenni mert biztonságban vannak, de sajnos ezt ők nem tudják. A mostani két cicánkak tök jó mert ki be járósak de az udvarunk nagyon be van kerítve így az utcára nem jutnak ki. DE volt egy harmadik lány cicánk akinek az udvar se volt elég és addig keresgélt amíg talált egy olyan pontot ahol nindzsa módjára ki tudott mászni. A többiek meg se próbálnak szökni, de ő nem ilyen volt.
2021. júl. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
81%
22: hát igen, a kutya kisebb volt mint a macska így nem volt nehéz dolga :D
2021. júl. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 A kérdező kommentje:

Nem kell szégyellni magad a nevetés miatt, szegény kutya, de ilyen nálunk is volt már. Szintén ivartalanított kandúr, esti programja amit ki nem hagyna, hogy a kutyát bosszantja. A lépcsőről lógatja le a fejét vagy a lábát és nézi, ahogy a kutya morog neki. Nem szívbajos, simán odasétál a kutya elé és megcsapkodja. Nem egyszer vérzett a kutya orra emiatt. Vagy volt, hogy a kutya inkább leugrott a teraszról a macska elől (kb 2 méter magasról). A kutya is él és itt egyértelműen a macska az úr, hiába kb 25 kilós bullmix a kutya...

Én teljesen el tudom fogadni, hogy van ami csak kint, van ami csak bent, vagy kinti benti. Nem szenved, nem kínzom, a kutya is ott van ahol akar lenni (keretek között), a macska is, minden megvan nekik, ami kell.

A nyakörvön, papíron és a chipen kívül van még esetleg valami, ami nem jutott eszébe senkinek? (Atombunkert nem fogunk csinálni, hogy ne hagyhassa el a kertet. Nem fogom a kutyával egy udvarba szorítani.)

2021. júl. 13. 21:59
 28/59 A kérdező kommentje:
Az még kimaradt, hogy a mérgezés otthon is előfordulhat, akár lakásban is. Volt olyan macskám, amelyik a wc-ből ivott, akár simán a sósavas tisztítás alatt lévő wc-ből is ihatott volna, ha elfelejtem lehajtani a tetejét. Háztartási balesetek is történhetnek, ehhez nem feltétlenül kell elhagyni a macskának a kertet. Illetve nálunk nem csak úgy ki van csapva, megvan a macskára is az idő.
2021. júl. 13. 22:04
 29/59 anonim ***** válasza:
64%
És még mondják, hogy a bull tipusú kutyák agresszívak :D nekünk évekig volt 2 tacsink meg 7 macskánk, de ott a macskák nagyon finoman viselkedtek :) nem volt ilyen anarchia.
2021. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 A kérdező kommentje:
Mint a macskáknál, a bulloknál se általánosítsunk. Nekünk keverék van, egy amstaff vagy egy pitbull vagy esetleg egy gyenge idegrendszerűre sikerült mix nem biztos, hogy ennyire tűrné... Illetve a kutyában is sok munka van és tudja a határokat és a szabályokat
2021. júl. 13. 22:27
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!