Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell az embereknek...

Miért kell az embereknek random macskát etetni az utcán?

Figyelt kérdés
Kinti macskáról van szó. Sosem lehetett lekorlátozni, anno tenyérnyi volt kb, mikor egy kemény télen megtaláltuk az akkori macskánk mellett. Azóta is nálunk maradt, mikor a másik el akarta üldözni sem sikerült neki... Egy 13 éves macskáról van szó, közben lett kutya, de sosem szeretett bent lenni, szóval ez ilyen szinten nem érintette és a kutya is kb 6 éve van meg. Kb télen kezdett el máshol enni, amiről mint kiderült, az apukám tudott is, de nem szólt róla senkinek és aki etette, sem lett leállítva. Tudom, a macskákat nem lehet bekorlátozni, nem is szeretném. De kb olyan, mintha nem is lenne gazdája. Itthon akkor van, ha a kutyát hergeli vagy nagyon hideg van, esetleg olyanja van. De most a jó időben csak este jön haza, amúgy elfekszik a járdán és mindenhol máshol van napközben. Most későn kapcsoltam, így a mai lelkes etetőknek nem tudtam szólni, hogy hagyják, mert megvan mindene és gazdája is van. Azt látták, hogy kint vagyok a kertben, de engem véletlenül sem kérdeztek meg, hogy mit tudok a macskáról, random járókelőket kérdeztek meg. Ezek a maiak is csak a macskához jöttek ide autóval... A macskàval nem tudok mit csinálni, váltok én is tasakos kajára, hogy felvegyem a versenyt a random emberekkel. De ezekkel az emberekkel mit kezdjek? Nem vagyok egész nap otthon, mikor hallottam a kérdést is későn jutott eszembe, hogy a miénkről lehet szó... Holnap megpróbálom őket elcsípni, hogy ne. De miért érzenek egyesek késztetést arra, hogy csak úgy etessenek egy jó állaoptban lévő macskát? Nekem sosem jutott ez eszembe. Illetve, esetleg ha kiragasztok 1-1 papírt? Az segíthet szerintetek? Nem mintha elolvasnák. De attól félek, hogy túl buzgó lesz egyszer valaki és elviszi magával haza, mert azt gondolja, hogy gazdátlan.
2021. júl. 13. 20:14
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
15%
Ja és, nem. Nem normális hogy felnőtt ember anyatejet iszik, ráadásul másik állat anyatejét. Ugyanis nincs szükségünk erre, sem gyerekkorban nincs szükségünk állati anyatejre, sem felnőtt korban. Pusztán édeasnyánk tejére van szükségünk, de a leválasztás után nem kell inni. A világon egyedül az ember ilyen hülye.
2021. júl. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
0%
Ja meg attól, hogy itt kisebbségben vagyok a véleményemmel, még igazam van. Ez nem az én véleményem, a vegánok véleménye. A lepontozások semmit sem jelentenek, gyertek a vega topikba, mindannyiótok szarrá le lesz pontozva (ott okosabbak vannak) prolikáim ;)
2021. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
0%
Ja és nem érvelek rosszul, mert tényekre alapozok, így nem lehet rosszul érvelni, ellentétben veletek, akik a seggükből húzzák az információkat, tessék utánajárni az embernek mekkora az ökológiai lábnyoma, mennyi a tej öko lábnyoma, és mennyi egy mandulatej lábnyoma, aztán gondookozz el a macska lábnyomán!!!
2021. júl. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
0%
Ja és töröltem a kérdést, úgyhogy kár strapálni magatokat bármilyen válasszal, nekem ennyi hülye nem éri meg hogy mégjobban felhergeljem magam az emberi butaságon...
2021. júl. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

Te utolsó, szerencsétlen, fogyatékos, vegán tehén. Figyelj már ide B+. ITT SENKI NEM AZ EMBEREKRŐL BESZÉLT. Te hoztad fel. Ez SZALMABÁB. Érvelési hiba.


Írhatsz amennyit akarsz, mert annak, hogy az emberek mit csinálnak, semmi köze ahhoz, hogy te a macskádat hagyod kedvére gyilkolászni.

2021. júl. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
Röviden ne terelj.
2021. júl. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 A kérdező kommentje:
Figyeljetek. Nagyon rossz irányba ment el ez az egész. A végén már csak személyeskedés és a másik iskolázása ment. Erre senkinek nincsen szüksége. Ha folytatni akarjátok, akkor tegyétek privátban
2021. júl. 15. 18:03
 58/59 anonim válasza:
Nem is értem mi a bajod ezzel. Szerintem egy nagyon dicséretes dolog, ha valaki gondoskodik egy kóbor cicárol. Aki ilyen, az már rossz ember nem lehet. Pl én is etetem a kóbor cicákat a lakásom és munkahelyem körül. Vettem nekik puha fekvőt is, amit egy lyukba vagy bokor alatt rejetek el, vettem nekik szép tálakat, és tápot illetve nedves eledelt is tárolok otthon a számukra. Naponta 3× viszek le enni nekik,és olyankor simizem és szelídítem is őket. A munkahelyem környékén meg ha arra járok, extra adagot teszek ki, mert nem járok oda minden nap. Sajnos nem tudom őket magamhoz felvinni, mert van 2 cicám, akik nem jól reagálnának az új lakotársakra. Menhelyre nem szeretném vinni őket, már nagy cicák, nem biztos, hogy örökbe fogadnák már őket, illetve itt legalább szabadok. :) javaslom ha teheted legalább egy kis kaja maradékot vigyél, ha kóbor cicát találsz a közeledben. 😊
2021. júl. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 A kérdező kommentje:
58-as, nagyon nem erről volt szó. Pont ez az, amit el akarok kerülni az én GAZDÁS macskám esetében. Ne etessék, ne simogassák és főleg ne vigyék el haza/menhelyre.
2021. júl. 29. 22:15
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!