Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell az embereknek...

Miért kell az embereknek random macskát etetni az utcán?

Figyelt kérdés
Kinti macskáról van szó. Sosem lehetett lekorlátozni, anno tenyérnyi volt kb, mikor egy kemény télen megtaláltuk az akkori macskánk mellett. Azóta is nálunk maradt, mikor a másik el akarta üldözni sem sikerült neki... Egy 13 éves macskáról van szó, közben lett kutya, de sosem szeretett bent lenni, szóval ez ilyen szinten nem érintette és a kutya is kb 6 éve van meg. Kb télen kezdett el máshol enni, amiről mint kiderült, az apukám tudott is, de nem szólt róla senkinek és aki etette, sem lett leállítva. Tudom, a macskákat nem lehet bekorlátozni, nem is szeretném. De kb olyan, mintha nem is lenne gazdája. Itthon akkor van, ha a kutyát hergeli vagy nagyon hideg van, esetleg olyanja van. De most a jó időben csak este jön haza, amúgy elfekszik a járdán és mindenhol máshol van napközben. Most későn kapcsoltam, így a mai lelkes etetőknek nem tudtam szólni, hogy hagyják, mert megvan mindene és gazdája is van. Azt látták, hogy kint vagyok a kertben, de engem véletlenül sem kérdeztek meg, hogy mit tudok a macskáról, random járókelőket kérdeztek meg. Ezek a maiak is csak a macskához jöttek ide autóval... A macskàval nem tudok mit csinálni, váltok én is tasakos kajára, hogy felvegyem a versenyt a random emberekkel. De ezekkel az emberekkel mit kezdjek? Nem vagyok egész nap otthon, mikor hallottam a kérdést is későn jutott eszembe, hogy a miénkről lehet szó... Holnap megpróbálom őket elcsípni, hogy ne. De miért érzenek egyesek késztetést arra, hogy csak úgy etessenek egy jó állaoptban lévő macskát? Nekem sosem jutott ez eszembe. Illetve, esetleg ha kiragasztok 1-1 papírt? Az segíthet szerintetek? Nem mintha elolvasnák. De attól félek, hogy túl buzgó lesz egyszer valaki és elviszi magával haza, mert azt gondolja, hogy gazdátlan.
2021. júl. 13. 20:14
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
73%
40. A macska nem természetes környezetben él, ezért a természet törvényei nem vonatkoznak rá. Ha nem vadászik, akkor sem hal éhen, mert etetik. Innentől kezdve nem beszélünk egyensúlyról.
2021. júl. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
49%
Ha "ketrec" nélkül akarsz állatot tartani, akkor ne is etesd.
2021. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
21%
". A macska nem természetes környezetben él, ezért a természet törvényei nem vonatkoznak rá. " Miért ne lenne ez a természetes környezete? Ezzel az erővel te meg másszál vissza a fára Afrikában, ahonnan jöttél, senki nem kíváncsi itt rád. Milyen butaság, most meg az egerek jogait véded a macskával szemben? Én is beleszóljak, hogy a csirkének, tehénnek is vannak jogai? Pl a kis boci elől iszod meg az anyatejet. Állati anyatejet iszol ember létedre, milyen jogon? Bele akarsz menni egy ilyen vitába? Mert én rohadtul nem, segg unalmas a hozzád hasonló agyatlan húsevő logika, meg ez az undorító véleményterror.
2021. júl. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
79%

Vegángyerek, ha ennyire érdekel az állatok sorsa, akkor miért ülsz a gépnél? Azzal, hogy áramot használsz, meg gondolom angol wc-t is, meg ahogy éled az életed a jelen civilizált formában, súlyosan káros az állatokra nézve. Az összes vegán kajád, ami csomagolva kerül a polcokra és te megveszed, az mind károsítja a környezetet, és valahol most hal meg egy orángután valahol. Szóval menjél vissza az erdőbe vagy a füves pusztára, ne használj ruhát és modern eszközöket se, emrt mind mind károsítja a környezetet és állatok halálához vezet.

De igazából tudod mi okoz még hatalmas károkat? A túlnépesedett emberiség. Ráférne egy ritkítás. Miért nem kezded magaddal? Mutass jó példát. Vagy tanulj meg érvelni és gondolkodni, mert egyelőre nem sikerült.

2021. júl. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
0%
Hú de nagyot mondtál, nem hallottam még csak ezerszer kb :D de okos lehetsz te is, gondolom azt sem tudod mi az hogy vegán. Zabálod a húst, de a macska ne egyen egeret, aztán leugatod aki igazi állatvédőt :D síkagyúak vagytok egytől egyig, nem is vártam mást
2021. júl. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
66%

43. Nem vagy a helyzet magaslatán. Önámításban élsz. Belemagyarázol olyan dolgokat a mondandómba, amiket nem is mondtam. Sajnálom, hogy összetöröm az ideális világod, de nem, nincs igazad. Tudod mi az a conformation bias? Mindenki lexarja mennyit vitatkozol, mert ez mind lényegtelen, ugyanis elsősorban saját magadat téveszted meg.


Na akkor vegyük át szépen, sorról sorra miért beszélsz hülyeségeket:


"Miért ne lenne ez a természetes környezete? Ezzel az erővel te meg másszál vissza a fára"


Én nem megyek vissza a természetes környezetbe, de én nem is vadászok mellé. Amit a macskád csinál, az olyan, mintha te megvennéd a csirkehúst a boltban, de mellé még elmennél vadászni és leölnél egy fácánt naponta, úgy hogy meg sem eszed. Bocsi, nem a macskád, hanem TE csinálod ezt. Vegán létedre hagyod, hogy feleslegesen gyilkoljon a macskád, miközben semmi szüksége nincs rá, hogy ezt tegye, mert kap enni. TE vagy a felelős többszáz énekesmadár, gyík, vakond, nyúlbaba, pocok értelmetlen és teljesen felesleges haláláért.


A macskát ETETED, tehát a macskád NEM TERMÉSZETES környezetben él. Vagy egyik, vagy másik. Vagy eteted, de nem hagyod vadászni, vagy hagyod vadászni, de nem eteted. Te a kettő között ragadva vagy és ezzel felbecsülhetetlen károkat okozol élőlényeknek. Mert nemcsak hogy feleslegesen halnak meg miattad, de ráadásul többen halnak meg, mintha a macskád teljesen vadon élne, mert nem szabályozza a természetes szelekció, ugyanis te ingyen védelmet és ételt biztosítasz számára. Ezzel a természet nem tudja felvenni a versenyt és egész fajokat irtasz ki. TE, közvetetten.


"Milyen butaság, most meg az egerek jogait véded a macskával szemben?"


A macska nem csak az egeret öli meg, hanem mindent, amit el tud kapni, játékból.


"Pl a kis boci elől iszod meg az anyatejet. Állati anyatejet iszol ember létedre, milyen jogon?"


Olyan jogon, hogy azok az állatok ember által tartottak, így nem fenyegeti őket a fogyasztás. Azok nem a természetes ökoszisztéma részei, ahogy mi sem. Ezért közöttünk létrejöhet fenttartható egyensúly, mivel ugyanazon az ökoszisztémán belül vagyunk, a mesterséges ökoszisztémán belül. Amíg a macska a természetes ökoszisztémát zavarja meg, ami nem az övé, vagy csak akkor az övé, ha nem etetik az emberek a mesterséges ökoszisztémájukból.


"segg unalmas a hozzád hasonló agyatlan húsevő logika, meg ez az undorító véleményterror."


Ez nem húsevő logika. Ez józan paraszti ész, amit neked beárnyékolnak az önkényes elvi aggályaid. Emberről itt szó sem kellett volna, hogy legyen, te hoztad fel.


Ezt döntsd el: ETETED a macskád, vagy VADÁSZIK magának? Mert ha eteted, akkor ne engedd, hogy vadásszon. Undorító álszent magatartást vegánnak lenni, miközben tudatosan hagyod, hogy egy invazív faj ok nélkül pusztítsa az őshonos faunát.

2021. júl. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
75%
Ezt még az "agyatlan húsevő" állattartók is megértik és nem hagyják. Az a külömbség, hogy veled ellentétben én nem is csinálok úgy, mintha morális fölényben lennék. Én tudatosan eszek olyan állatot, amivel nem zavarom meg a természetes ökoszisztémát és tudatosan nem engedném, hogy a macskám megzavarja azt, miközben enni kap tőlem. Te tudatosan hagyod, hogy ez megtörténjen és közben morális fölényben is érzed magad.
2021. júl. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
24%
Gyerekek, ne etessétek a trollt, légyszi! Szeretném hinni, hogy direkt ír ilyen provokálóan logikát mellőzve, és nem egy újabb tudományos áttörést képvisel a csupán agytörzzsel való életbenmaradás terén. Ha tovább szekírozzátok, félek, hogy kiderül, mégiscsak az utóbbi az igaz. :(
2021. júl. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
47%
48. Sajnos ez a vegán felhasználó, aki teljesen komolyan gondolja ezeket. Vannak kérdései is.
2021. júl. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
0%
Mi a franc? A húsevésetek írtja ki a bolygót, tudod mennyit fingik egy tehén, aminek a tejét szopod ember létedre? Tudod mennyi esőerdőt írtanak ki, hogy állati takarmányt termesszenek rajta? Az esőerdők 98 százalékát az állattartás miatt írtják ki, a filippínók kiírtották pár év alatt az egész esőerdejük 93 százalékát. Milyen ár azért hogy állati anyatejet szophass, tök feleslegesen, fogalmad sincs az állatiparról. Szégyen, hogy úgy éveltek, hogy a seggetekből húztok elő random hülyeségeket, esetleg utánanézhetnétek a valóságnak, ha nem csak a barátok köztöt néznétek, talán lenne fogalmatok róla milyen ökológiai pusztítással jár az állatipar, sajnos itt mindenki túl nagy proli ehhez. Rohadt unalmas, de nem baj, ugyanúgy kipusztultok velem együtt. Nemsokára luxus lesz arról vitázni, hogy a macska kint-vagy bent, mert nem lesz ivóvíz, remélem a húsevők halnak ki leghamarabb.
2021. júl. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!