Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédom öt éves kislánya...

A szomszédom öt éves kislánya tépkedi a cicájuk bajszát?

Figyelt kérdés

A szomszédommal elég jóba vagyunk, ezért sokat járunk át egymáshoz. Nemrég született meg a babája, ezért leginkább én járok át ő hozzá ha valamiben kell segíteni. Már van egy öt éves kislánya, akire néha vigyázok. Na most kezdődik a baj. Észrevettem hogy az egyik cicájuknak alig van bajsza. Tegnap rajta is kaptam a kislányt, ahogy szépen az ölébe rakja a cicát és tépkedi neki mindkét oldalról a bajszát. Rászóltam hogy nem szabad, mert a cicának ez fontos mert segíti a vadászatban, az érzékelésben. Lehet hülyeséget mondtam neki, de a lényeg az volt hogy hagyja már szegényt. Délután haza jött az anyja, és láttam hogy ugyanúgy folytatja. Rákérdeztem az anyjára, annyival letudta hogy már ő is észrevette de hogy majd úgy is visszanő. A nagyobb cicát nem bántja, az sokkal nagyobb is és gondolom azt nem tudja úgy lefogni meg karmol. Tehetek még valamit azonkívül hogy ha látom rászolok?

Fenyegetni még se lehet, viszont már nem olyan kicsi hogy ne értse a dolgokat.


2021. aug. 5. 06:27
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:

Sajnos nem kamu.

Látni a cicán hogy nem tűri, próbál ő menekülni, de még kicsi. Hidd el hogy a kislány lefogja, és erősen az ölében tartja.

2021. aug. 5. 07:59
 12/58 anonim ***** válasza:
90%

Azért írtam, hogy féltékeny, mert az ember fontosabb, mint az állat.

A kislányt kell valahogy kezelni és nem fogja az állatot kínozni.

(Imádom a macskákat.)

2021. aug. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
55%
Egy ötéves nem tud egy izgő-mozgó kismacskát lefogni. A stílusod is visszaköszön bőven. Hogy egy kamuzó közli, hogy nem kamu, attól még az kamu marad.
2021. aug. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
58%

Bajusz


A macskák bajszának töve háromszor olyan mélyre hatol be az állat bőrébe - hogy jól rögzüljön -, mint a leghosszabb szőrszálak. Ezek külön kötőszövetes tokból nőnek ki, minden tokhoz saját mozgató izomrost kapcsolódik.

Ezek az izmok együttesen előre tudják mozgatni a bajusz szálait, hogy megvizsgálhassa a zsákmányt, a környezetét, vagy visszafelé húzhatja, hogy ne legyenek útban.

A bajuszszálak tövében négyfajta receptor található, ezért amikor a bajusz hozzáér valamihez, akkor a macska pontosan érzi a nyomás mértékét, irányát, sebességét és időtartamát. A pofabajusz főleg akkor játszik fontos szerepet, amikor a macska közeli kapcsolatba kerül a kisméretű zsákmánnyal. Ezeknek a szőrszálaknak köszönhetően érzékelni tudja a zsákmány mozgását, alakját, még azt is, hogy milyen irányba állnak bundájának szőrszálai.


Az éjszakai ragadozó macska bajsza olyannyira érzékeny, hogy a légmozgásokat is érzékeli. Ezek segítségével sötétben is át tud hatolni a kis réseken, akár a kerítés lécei között is. Emellett a macskák mellső lábainak hátsó részén is vannak a bajuszhoz hasonló szálak. Ezekkel általában nem foglalkoznak, pedig segítenek a zsákmány becserkészésében, illetve az ugrások utáni talajfogásban.

2021. aug. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:
Kedves 13-as. Igenis letudja fogni. Én láttam nem te. Egy 3 hónapos cicáról van szó, nem egy felnőtt macskáról. Sajnálom hogy azt hiszed hogy ez kamu.
2021. aug. 5. 08:20
 16/58 anonim ***** válasza:
83%
De én azt nem értem, ha nem nő vissza a bajsza, hogy tudja állandóan tépkedni?
2021. aug. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
94%

16, Ha három hónapos a macska, akkor nem olyan régen lehet náluk, gondolom ha nem csomókban tépi, még nem fogytak el... a kérdező is azt írja, alig van.


Egyébként kicsinek még visszanő, csak lassan.

2021. aug. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 A kérdező kommentje:
Én úgy láttam vissza nő neki, csak mintha vastagabban és lasabban. Minden esetre azt látom hogy amikor az ölében van állandóan a bajsza körül matat. Szinte már bajsza sincs a kisebbnek. A nagyobb cicának szerencsére nincs ilyen problémája, úgy vettem észre ha a közelébe megy a kislány elfut. Ha a kicsi is nagyobb lesz, ő se fogja hagyni.
2021. aug. 5. 08:27
 19/58 anonim ***** válasza:
14%
Maradjunk annyiban kérdező, hogy ha igaz, amit mondasz és még nem jelentetted a rendőrségen, akkor először magadon kéne szétnézni.
2021. aug. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
28%

19

Igen, mert az állat és az állatkínzás ugye nagyobb baj, mint az, hogy a kislánynak valószínűleg súlyos problémái vannak, tehát pszichológushoz kéne mennie (vagy legalább az anyjának többet kéne vele foglalkozni).

Éljenek az állatok, dögöljenek az emberek!

2021. aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!