Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédom öt éves kislánya...

A szomszédom öt éves kislánya tépkedi a cicájuk bajszát?

Figyelt kérdés

A szomszédommal elég jóba vagyunk, ezért sokat járunk át egymáshoz. Nemrég született meg a babája, ezért leginkább én járok át ő hozzá ha valamiben kell segíteni. Már van egy öt éves kislánya, akire néha vigyázok. Na most kezdődik a baj. Észrevettem hogy az egyik cicájuknak alig van bajsza. Tegnap rajta is kaptam a kislányt, ahogy szépen az ölébe rakja a cicát és tépkedi neki mindkét oldalról a bajszát. Rászóltam hogy nem szabad, mert a cicának ez fontos mert segíti a vadászatban, az érzékelésben. Lehet hülyeséget mondtam neki, de a lényeg az volt hogy hagyja már szegényt. Délután haza jött az anyja, és láttam hogy ugyanúgy folytatja. Rákérdeztem az anyjára, annyival letudta hogy már ő is észrevette de hogy majd úgy is visszanő. A nagyobb cicát nem bántja, az sokkal nagyobb is és gondolom azt nem tudja úgy lefogni meg karmol. Tehetek még valamit azonkívül hogy ha látom rászolok?

Fenyegetni még se lehet, viszont már nem olyan kicsi hogy ne értse a dolgokat.


2021. aug. 5. 06:27
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
52%
Azért hagy gratuláljak sokaknak akik egy 5 éves gyerek bőrét követelik a macskabajusz miatt. Egyesek még rendőrséget is emlegetnek. Tényleg sok idióta beteg ember létezik a földön!
2021. aug. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
100%

20-as ez nem igaz ! Pont azt mondtuk, hogy gond van a kislánnyal és valószínűleg az anyja se egy kedves, együttérző lélek.

Ha nem tud vele bánni, sajnálom, de minek vállalt második gyereket, ha eggyel se bír?, nem tud vele beszélgetni, elnézi, hogy egy állatot kínoz, nem magyarázza el neki az ok-okozatot és ne gyertek azzal, hogy ott a kisebb, sajnálom még egyszer mondom, minek vállalta, ha nincs ideje az elsőre? Akkor ne vállaljon, vállalt volna 5 év múlva amikor a nagyobb már 10 éves, van aki nem bír több gyerekkel ez nem szégyen, be kell ismerni és átgondoltan gyereket gyártani, ne a családtámogatásért. Vagy az apa hol van? Neki sincs lelkivilága, ő se tudja elmagyarázni?

Először is az anyukának kéne megértenie, hogy gond van és elvinni a gyereket, de amíg anyuka nem érti meg, addig mindegy, de legalább az állatot ne kínozza, ha már nem képes pszichológus segítségét kérni (van tb alapon is gyerekpszichológus).

2021. aug. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
52%
Azokat kellene pszichológushoz vinni drágáim akik még nem láttak kisgyereket csak az utcán sétálni, és úgy hiszik ugyanolyan gyereket nevelni mint kutyát vagy macskát sétáltatni.
2021. aug. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
81%
Ha valaki szerint az, hogy kitépi a macska bajuszát a gyerek, az nem állatkínzás hanem normális dolog, az full gáz. Nem azt mondom, hogy a gyerek nem fontosabb, mint egy állat, habár én azt mondom egy állat élete is ugyanolyan fontos, mint egy emberé (azért csendben megjegyezném, hogy az ember is állat). Az állatoknak is vannak érzései, érez fájdalmat, örömet, még ha ezt sok ember nem is képes belátni.
2021. aug. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
20%

#20

Gondolom te is ugyanolyan szar szülő vagy, mint a kérdésben szereplő.

2021. aug. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:

Azzal hogy a rendőrségre megyek semmit sem érek el. Ilyennel nem foglalkoznak. Gondoltam arra hogy bejelentést teszek állatvédőknél, ők vannak erre szakosodva. Bár nem bántja a macskát, mert ezen kívül látom amikor simogatja a fejét de az hogy tépkedi a baszját konkrétan terrorizálás. Őszintén nem tudom mi ilyenkor a teendő, rosszat se akarok nekik de annyiban hagyni se akarom. Gondoltam arra hogy áthívom őket "kávézni" és mivel nekem is van egy kiscicám ezért próbálnám neki elmagyarázni hogy a cicákat szeretni kell, és ha nem akar az ölembe maradni akkor hagyni kell. Azt is láthatta hogy az enyémnek épp a bajsza, szép hosszúak és nem szabad piszkálni, szóval azt se értem hogy ha látta én hogy bánok vele ő miért bánik vele máshogy.

Lehet hogy sokan előbbre helyezik a kislányt, mert jaj még kicsi. Nem, itt nem egy totyogóról van szó aki nem érti mit beszélek. Itt egy olyan kislányról van szó, akinek már alap kéne hogy legyen hogy az állatokat nem bántjuk. Azt elfelejtettem leírni hogy egy aranyos kislányról van szó, egyáltalán nem agresszív és a kistesójával is szépen bánik. Ezért nem értem a viselkedését a cicákkal szemben. Nincs elkényeztetve, a szülei nem kiabálnak vele, ugyanúgy foglalkoznak vele mint a kisebbel.

2021. aug. 5. 09:26
 27/58 anonim ***** válasza:
84%
Márpedig baja van. És hülyékkel nem fogok vitatkozni. Ő a fontos, az, hogy hogyan lehetne neki segíteni. Sajnálom a kiscicát, de sokkal jobban a kislányt. Nem véletlenül lesz vki állatkínzó ennyi idősen.
2021. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
69%

#27

Én se mondtam, hogy véletlenül, hanem a hülye szülő miatt. És a rendőrség se a gyereket büntetné, csak megvédené a macskát.

2021. aug. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
60%

27-es, ezt mondjuk mi is, hogy meg kéne nézni a családi hátteret, hogy mi van, egyébként pedig most csúnyát mondok, de vannak veleszületetten gonoszabb emberek, nekem pl. volt iskolatársam, ahol minden ok volt, jómód, szülők tuti nem verték 100%-ig biztosra mondom, figyeltek rá és mégis gonoszabb volt, mint a nagy átlag, ez ritka egyébként.

A gyakoribb, hogy bántalmazás éri a gyereket és azért fordul ki önmagából, de mégegyszer mondom el kéne vinni pszichológushoz, ha ez tényleg igaz, mert egy 2-3 éves gyereknél még érteném, ha ezt csinálja, mert nem tudja mit csinál, bár szerintem ilyenkor is el lehet már magyarázni neki. De 5 évesen már ért egy gyerek, tud direkt csinálni dolgokat, tehát oka van, vagy személyisége ilyen vagy a családban is erőszak van.

2021. aug. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:
Dehogy védené még. Mit mondjak nekik? Bejelentést szeretnék tenni mert egy kislány tépkedi egy cica bajszát? Ugyan már, nagyban leszarják. Ismerösőm azért tett bejelentést mert biciklit loptak tőle. Nem foglalkoztak vele.
2021. aug. 5. 09:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!