Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédom öt éves kislánya...

A szomszédom öt éves kislánya tépkedi a cicájuk bajszát?

Figyelt kérdés

A szomszédommal elég jóba vagyunk, ezért sokat járunk át egymáshoz. Nemrég született meg a babája, ezért leginkább én járok át ő hozzá ha valamiben kell segíteni. Már van egy öt éves kislánya, akire néha vigyázok. Na most kezdődik a baj. Észrevettem hogy az egyik cicájuknak alig van bajsza. Tegnap rajta is kaptam a kislányt, ahogy szépen az ölébe rakja a cicát és tépkedi neki mindkét oldalról a bajszát. Rászóltam hogy nem szabad, mert a cicának ez fontos mert segíti a vadászatban, az érzékelésben. Lehet hülyeséget mondtam neki, de a lényeg az volt hogy hagyja már szegényt. Délután haza jött az anyja, és láttam hogy ugyanúgy folytatja. Rákérdeztem az anyjára, annyival letudta hogy már ő is észrevette de hogy majd úgy is visszanő. A nagyobb cicát nem bántja, az sokkal nagyobb is és gondolom azt nem tudja úgy lefogni meg karmol. Tehetek még valamit azonkívül hogy ha látom rászolok?

Fenyegetni még se lehet, viszont már nem olyan kicsi hogy ne értse a dolgokat.


2021. aug. 5. 06:27
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
94%

4 vagy 5 éves voltam amikor lett egy cicánk. Baromira izgatott a szeme, meg akartam fogni hogy milyen, azt akkor is tudtam hogy rosszat csinálok, ezért úgy akartam megfogni hogy ne okozzak rosszat vele a cicának, gyerek agyammal ez úgy nézett ki hogy alaposan megmostam a kezem, lefogtam a macskát és nagyon óvatosan egy ujjammal hozzáértem az egyik szeméhez. Nyilván utálta, de nem nyomtam ki és nem is nyomtam meg a szemét csak picit megérintettem. Ezt összesen kétszer csináltam meg, emlékszem nem azt értettem hogy ezzel rosszat tennék hanem azt hogy a macskának ez rosszul esik, fél, nem érti. Nekem ennyi bőven elég volt ahhoz hogy soha többet ne okozzak ilyesmit, persze a babakocsiban tologatás meg a cuki sapka esetleg zokni ráadás ment de azt hagyta is nekem a macska. Vele nőttem fel, ha bármikor beteg volt vagy fájdalma volt akkor hozzám jött, és én szóltam anyunak, mert így előbb vettem észre.

Persze minden gyerek más, de ne mondjuk már azt hogy nem érti egy 5 éves gyerek, igen párszor megcsinálja a hülyeséget, ahogy én is, és utána tudja, érzi, érti hogy ezzel szart okoz az állatnak. Itt az a gond hogy ezt a kislányt nem is érdekli hogy ezzel fájdalmat okoz, és bizony ez az a tény ami miatt komoly probléma lehet a gyerekkel. Ha a védtelent, kisebbet bántja, márpedig felfogja hogy ez bántás, az utalhat arra ahogy vele viselkednek, lehet nem a szülei, hanem pl a többi gyerek, oviban, játszótéren, stb, viszont ezzel mindenképp foglalkozni kell mert később komoly problémákhoz vezethet ha magától nem tudja feldolgozni.

2021. aug. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
100%
51-es, pont ezt próbáltam elmondani, de jól lepontoztak, hogy szemét, aki csak a cicára gondol, meg az anyuka nem tehet róla, a kislány se tehet róla, minden oké, no sebaj, majd nézzétek meg a kislányt 10 év múlva ;)
2021. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 A kérdező kommentje:

Tegnap óta nállam van a cica.

Megfürdettem, megetettem, most próbálom össze szoktatni a nagyobbal.

[link]

Így néz ki, látszik rajta hogy fél ha az ölembe van de csak így tudtam rendesen lefotózni hogy lássátok.

Elfogom vinni állatorvoshoz, és lehet nálam is marad ha jól kijönnek az én cicámmal.

2021. aug. 6. 14:01
 54/58 anonim ***** válasza:
Remélem nem szereznek helyette másik macskát.
2021. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
Ez a fenevad 3 hónapos?
2021. aug. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 A kérdező kommentje:
Szerintünk több lehet, 5-6 hónaposnak mondanám vagy még többnek. De ők azt mondták 2 hónaposnak mondták a cicát amikor elhozták. Egyébként a kislány állandóan sikolynak szólongatta.
2021. aug. 6. 19:24
 57/58 anonim ***** válasza:
54%
20-as, engem nem érdekel, hogy mekkora gyerek az illető, mert a legtöbb gyerek egy kis görcs. Ha féltékeny, ha nem. Megérdemelné, hogy a macska egyszer úgy istenesen megkarmolja.
2021. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 A kérdező kommentje:
Na azért ne essünk a ló túloldalára. Az én unokahúgom soha nem csinált ilyet az állatokkal, tehát nem minden gyerek ilyen.
2021. aug. 7. 13:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!