Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédom öt éves kislánya...

A szomszédom öt éves kislánya tépkedi a cicájuk bajszát?

Figyelt kérdés

A szomszédommal elég jóba vagyunk, ezért sokat járunk át egymáshoz. Nemrég született meg a babája, ezért leginkább én járok át ő hozzá ha valamiben kell segíteni. Már van egy öt éves kislánya, akire néha vigyázok. Na most kezdődik a baj. Észrevettem hogy az egyik cicájuknak alig van bajsza. Tegnap rajta is kaptam a kislányt, ahogy szépen az ölébe rakja a cicát és tépkedi neki mindkét oldalról a bajszát. Rászóltam hogy nem szabad, mert a cicának ez fontos mert segíti a vadászatban, az érzékelésben. Lehet hülyeséget mondtam neki, de a lényeg az volt hogy hagyja már szegényt. Délután haza jött az anyja, és láttam hogy ugyanúgy folytatja. Rákérdeztem az anyjára, annyival letudta hogy már ő is észrevette de hogy majd úgy is visszanő. A nagyobb cicát nem bántja, az sokkal nagyobb is és gondolom azt nem tudja úgy lefogni meg karmol. Tehetek még valamit azonkívül hogy ha látom rászolok?

Fenyegetni még se lehet, viszont már nem olyan kicsi hogy ne értse a dolgokat.


2021. aug. 5. 06:27
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
12%

#30

Szóval csak pofázol és tolod magadról a felelősséged.

2021. aug. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
44%
Azaz meg se történt az eset.
2021. aug. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 A kérdező kommentje:
Olyanokhoz akarok fordulni, akik nem nagyban leszarják hanem segítenek benne. A rendőrség nem fog ezzel foglalkozni. De tudjátok mit? Gyertek azzal hogy kamu, gyertek azzal hogy csak pofázok. Én most már nem foglalkozom vele. Lesz ami lesz a cicával. Segítséget kértem, nem azt hogy engem szídjatok.
2021. aug. 5. 10:04
 34/58 A kérdező kommentje:
Szerintetek ha én rendőrségre megyek, azzal mit érek el? Ti átgondoljátok milyen ostobaságokat irtok le? Mert szerintem nem. Ide állatvédők kellenek, tudtommal ők elveszik az állatokat a családtól és oda adják azoknak akik megtudják becsülni.
2021. aug. 5. 10:06
 35/58 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg beszélgetni a kislánnyal, mond el neki szépen, hogy a cica egy ugyanolyan érző lény, mint egy ember, próbálj meg példákat hozni, hogy pl. kérdezd meg, fájt már a torkod, pocakod nagyon, emlékszel rá? Ha igent mond, akkor emlékszel, hogy nem jó érzés, azt szeretted volna, hogy véget érjen?, mondtad anyukádnak, hogy segítsgen? Erre is igen, akkor mondani, hogy a cicának is úgy fáj, ha a bajszát próbálod kihúzni, csak ő nem tud beszélni, csak nyávogva tud kommunikálni, ahogy te pl. kisbaba korodban amikor sírtál, ha fájt a pocakod. Illetve kérdezd meg a tesójáról, meg, hogy mit érez amikor ölbe veszi a cicát és matat a szájánál (lehet elárul valamit mégha képletesen is, de képet kapsz arról miért csinálhatja, valami problémáját tölti ki a kislányon)
2021. aug. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
33%

#34

Csak gondolom az állatvédőket se hívtad és róluk is ugyanúgy el fogod mondani, hogy miért felesleges őket hívni.

2021. aug. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy kamu (méghozzá a gyenge fajtából). Ha valakit igazán érdekel egy állat vagy éppen ember sorsa, akkor nem vágja be a durcit, hogy akkor én már nem is foglalkozom vele, pusztán azért, mert a gyakorin néhányan megkérdőjelezték, hanem végére jár az esetnek. Nem a gyakorisok kedvéért. Az pedig konkrétan hazugság, hogy a rendőrségen egy ellopott bicikli ügyében elhajtanak. Evidencia, hogy felveszik a jegyzőkönyvet.
2021. aug. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
100%

35

Köszönöm, végre egy értelmes ember.

"(lehet elárul valamit mégha képletesen is, de képet kapsz arról miért csinálhatja, valami problémáját tölti ki a kislányon)" - Ezt hogy érted,nem írtál itt el valamit?

2021. aug. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, csak az állatvédők tudnak segíteni. Ha az anyukát nem érdekli a probléma, ott nagy gond van.
2021. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%
És nagyon rendes ember vagy, hogy próbálsz segíteni.
2021. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!