Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szabnak a macskamenhelye...

Miért szabnak a macskamenhelyek és mentőegyesületek túlzott feltételeket a cicák örökbefogadására?

Figyelt kérdés

Nemrég vesztettem el 13,5 éves cicámat, áttétes daganatos megbetegedés miatt. Szívesen fogadnék egy cicust, mert így nagyon üresnek érzem az életemet, viszont az összes egyesületnél részletes bemutatkozást kérnek, és ezen felül még örökbefogadási szerződést is aláíratnak a leendő gazdikkal. Nyilván érdekli őket, hogy mégis hova kerülnek, de ezek már hatalmas túlzások.

Van itt olyan, aki hasonlóan vélekedik e témában?


2022. jan. 14. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
34%
Hát nekem az amikor majdnem jövedelembevallást követelnek: miért kéne kiadnom a pénzügyeimet?
2022. jan. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
84%

Én teljesen megértelek kérdező, elmesélem az én sztorimat.

3 műszakban dolgozom, kb 5 éve örökbe fogadtam egy cicát. Velem is aláírattak mindenféle papírt, jöttek terepfelmérésre, de mindent rendben is találtak, mivel volt már cicám máskor is.

Aztán kb 2 hónappal az örökbefogadás után beállítottak hozzám, én éppen dolgoztam. Felhívtak, megbeszéltünk egy új időpontot, eljöttek, minden rendben volt.

Újabb 2 hónap után megint jöttek, megint nem voltam otthon. Azzal érveltek, hogy direkt abban az időpontban jöttek, mikor a múltkor, hiszen az jó nekem. Magyaráztam nekik, hogy 3 műszakban dolgozom, így nem vagyok mindig ugyanakkor otthon, nem értették. Végül újra megbeszéltünk egy időpontot, jöttek, minden rendben volt.

Erre újabb 2 hónap múlva megint jöttek, de én ugye megint dolgoztam. Ekkor már üvöltöztek velem és el akarták venni a macskát. Az volt az indokuk, hogy biztos kint tartom, csak mikor jönnek akkor beengedem, illetve az almot sem takarítom, csak előtte, mikor jönnek. Nyilván ez kamu volt, de a macskát mégis elvitték.

Én megértem, hogy azt akarják, hogy jó helyre kerüljön, de ez így nagyon nem megfelelő viselkedés.

Azóta ingyen hoztam el valakitől, teljesen jól van a cicus, ahogyan az előző is volt.

2022. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 Maya Bunnyheart ***** válasza:
72%

Én régebben ideiglenes befogadó voltam, ez alapján írok.


Az állat védelmére vannak a szabályok, mint pl a benti tartás, az állatorvosi dolgok, biztonságos környezet.

Egy-egy mentett macskával sok munkájuk van az állatvédőknek/ideiglenes gazdiknak. Befogás (esetenként csapdázás), állatorvosi ellátás, ápolás, szelídítés, kaja,alom ezek nekik is pénzbe kerülnek, meg persze időbe. Ennyi munka után nyilván olyan helyre adnak örökbe ahol biztonságban tudhatják őket. Sajnos az én egyik ideiglenes cicám olyan helyre került ahol kinti benti lett és alig 1 évesen autó alatt végezte..

2022. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
75%

Nekem se sikerült örökbefogadni, pedig megfeleltem az elvárásoknak.

Minden kérdésükre válaszoltam, kitöltöttem a kérdőívüket. Benti tartásra akartam, nincs gyerekem, saját házam van stb. Minden stimm. 120km-re lakok Bp-től, kértem időpontot mikor mehetnék megnézni... Nah már itt problémáztak hogy ők nem adják ám oda, többször el kell jönni ismerkedni. A cica dönt. Adtak egy időpontot nagy nehezen.

Kivettem a szabit, a lebeszélt nap előtt írtam hogy akkor holnap megyek. "hova jössz, hát mit gondolsz te" "nem így működik ez!! Nem írtál eddig (mi a f4sznak írtam volna, ha le volt beszélve? Napi szinten kellett volna bájcsevejezni? Anyámmal nem beszélek minden nap.)

Na meg hogy ők nem tarzogatják a macskát senkinek. Érdekes, hogy azóta is raktak fel macskákat és kiírják hozzájuk hogy "gazdijelöltes, foglalva". Akkor hogy is van ez?

Na mindegy...

Elmebeteg pitsah volt ez a nő. Inkább vettem tenyésztőtől. Jobban is tettem. A legjobb társakat kaptam.

2022. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
79%

#24 Erről sajnos nem a cicus tehet.


#22 Most komolyan elvették tőled a macskát??? Erről beszéltem, amikor írtam, hogy az utólagos váratlan terepszemle már sok, az meg pláne, hogy állandóan ellenőrizgetnek. Én inkább amiatt vertem volna ki a balhét, hogy mit zaklatnak.... Csak sajnos szegény macskát látják az ilyennek a kárát...

2022. jan. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 A kérdező kommentje:

Na, erre már nem is tudok mit írni. Az is pofátlanság, hogy lakásra kimennek, de az, hogy koholt vádak alapján még el is veszik?! Szegény cicus!

Van egy telephelyen élő cica, akinek az ott dolgozók egyesületre bízták az örökbe adását. Nagyon megtetszett, úgymond, "beleszerettem", de ilyen feltételek mellett inkább lemondok róla. Képeket és videókat küldenék nekik, akár hetente, de hozzám ne jöjjenek terepszemlézni, és hülyeségekkel megvádolni!

2022. jan. 14. 22:14
 27/68 anonim ***** válasza:
65%

Elvből nem fogadnék örökbe menhelyről. Se kutyát, se cicát. Ugyanis ha valaki megteszi, azzal újabb felhatalmazást ad a menhelyeknek erre a viselkedésre.


Ezalatt a túlkapásokat értem, nem a szerződést pl.

De egyszerűen a legtöbb menhellyel már kommunikálni sem lehet normálisan.

A legjobb gazdikat is elijesztik.

Inkább ingyen elvihető állat.

2022. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy ebben az esetben, a szaporításra ad felhatalmazást aki ingyen elvihető állatot visz haza.
2022. jan. 14. 22:18
 29/68 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem, én se szeretem az ilyesmit. Simán csak beléptem egy elvihető macskas csoportba és egy teljesen átlag ember összeszedett kóbormacskájának kölykét hoztam el. Nem kellett sokat egyeztetni, ingyen adta, nem volt nyakamra járkálás meg teljes átvilágítás. Hasonlóan ajánlom neked is.


Amúgy úri élete van, sokat foglalkozok vele, minőségi ételt kap, el van látva, 3 havonta féreghajtás, minden évben oltást ivartalanított, benti stb. Igazából egy szervezet szerződéseit simán tartanám, nincs gond az állattal, de nincs kedvem az emberi részével szenvedni.

Csak nyugiban szeretnék macskat tartani.

2022. jan. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én inkább felnőtt cicát szeretnék, de be tudnád linkelni ide azt a macskás csoportot?

2022. jan. 14. 22:27
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!