Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szabnak a macskamenhelye...

Miért szabnak a macskamenhelyek és mentőegyesületek túlzott feltételeket a cicák örökbefogadására?

Figyelt kérdés

Nemrég vesztettem el 13,5 éves cicámat, áttétes daganatos megbetegedés miatt. Szívesen fogadnék egy cicust, mert így nagyon üresnek érzem az életemet, viszont az összes egyesületnél részletes bemutatkozást kérnek, és ezen felül még örökbefogadási szerződést is aláíratnak a leendő gazdikkal. Nyilván érdekli őket, hogy mégis hova kerülnek, de ezek már hatalmas túlzások.

Van itt olyan, aki hasonlóan vélekedik e témában?


2022. jan. 14. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
70%
igen, sajnos ez a jellemző. Egy kollégámat is átvágták: jelentett egy kóbor kutyát. De mivel költözésben voltak, éppen nem tudta befogadni, de jelezte a menhelynek, hogy cirka két hét, mire tartósan rendeződnek a lakhatási körülmények (saját ingatlan, nem albérlet!!) és szeretné a kutyát. a menhely fűt fát megígért. Utána meg hetekig hülyítették hogy majd viheti a kutyát., tartották a markukat az adományért , amit a kolléga ki is fizetett, majd gyakorlatilag a képébe röhögtek hogy már másnak odaadták a kutyát. Ennyit róluk.
2022. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
80%

En nem ezt nem ertem, minek adott barmit is elore?


De amugy meg nekem annyira nehez elkepzelnem, hogy tenyleg minden menhely ilyen suttyo, 6 kulonbozo helyen onkenteskedtem mar, sehol nem tapasztaltan ilyesmit. Orokbefogadott kutyam is van, macskam is ketto, mas-mas helyrol, tok siman es gyorsan ment minden.

Nem itelnek el minden menhelyet, biztos vannak pofatlanok is, de lehet inkabb az a baj, hogy van, akik nem felelnek meg a kovetelmenyeknek, aztan megy a siras, hogy jajjkocsogmenhelyfuj.

Mert ilyet viszont lattam mar, nem egyet.

2022. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 A kérdező kommentje:

18:36, a hazudozásról már másoktól is hallottam, olvastam, pedig az állatvédelem, úgymond, egy szent hivatás, és a védőknek, a saját öntörvényűségükön felül kéne kerekedni, és inkább az állatok érdekeit nézni!

Régebben adakoztam egy menhelynek, de ismerősök lebeszéltek arról, hogy újra megtegyem, mondván, a legtöbb ilyen szervezet a zsebére dolgozik, és a befolyt adományoknak csak egy részét költik arra, amire kérték.

2022. jan. 16. 18:45
 64/68 anonim ***** válasza:
77%

Te tudod az állatok érdekeit nézni amikor azért nem kell egy bajban lévő macska, mert nem szimpi aki kiírja a hirdetést?

Vagy mások szemében a szálkát is, a sajátodban a gerendát sem?

2022. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
78%
"En nem ezt nem ertem, minek adott barmit is elore?" Ezt én se érettem, kérdeztem is tőle. A válasz: enélkül akadályozták hogy a kutya közelébe jusson. Mondtam neki, hogy itt azért már erősen gyanakodnia kellett volna hogy valami nagy disznóság van. De nagyon szerették volna azt a kutyát, nem akart kockáztatni.
2022. jan. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 sylwol válasza:
17%
Volt már 5-6 cicám mind menhelyi( USA és Német menhelyekről) 17 és több évig éltek, a legjobb tápot kapták, el voltak kényeztetve,/USA ban Berlinben éltem és tanultam/ utolsó cicám májusban eltávozott veserákban, többet nem is akartam már, mivel nagyon megszenvedtem a cicám elvesztését,de mégis nagyon hiányzott egy kis társ, és én is interneten kerestem egy árva kis cicát ilyen társaságtól./budapesti menhelyek/ öszintén, igaz amit sokan irtak, többel beszéltem, ez már valami beteges dolog, hogy eleinte megkérdezik hogy van a cica stb, de a követelésük egyszerüen undoritó és nem emberi, ez minden csak nem az állatok elönyét szolgálja, olyan érzés mintha csak a pénz lenne a döntő nekik, és egy totális megfigyelés és mások életébenvaló vájkálás, nem vagyok valami panellakó, 2 diplomával német és amerikai, de elegem volt belólük, igy egy kobór cicát az intenetről privát személytől fogadtam be, én állavédők figyelmét HIVNÁM FEL EZEKRE A BETEGES MENHELYI ÁLLAPOTOKRA-- amiket ezek a szervezetek provokálnak, az nem is normális, lehetnek rám mérgesek stb. de a magyarok ezek szerint azt hiszik ök csinálják a törvényeket, pedig nagyon le vannak maradva, én ajánlom minden állat szeretönek, csak priváttól vagy utcáról fogdjon be állatot de nem ezektől a maffiáktól Jó napot
2022. febr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
100%

“ nem vagyok valami panellakó, 2 diplomával német és amerikai, “


Ez egy elég bunkó tuskó megszólalás volt, el is vitte az egész mondandódat.


Én panellakó vagyok, 2 diplomával, igaz nem nèmet meg amerikai “csak” győri és gödöllői, de ez hogy viszonyul ahhoz, hogy mennyire jó a cicámnak itthon?

Az, hogy bántja-e valaki az állatot, nem iskolázottság kérdése.

Az pedig, hogy jobb-e neki egy vetett ágyban aludni betakargatva 24 fokban, mint az utcán egy csőbe bebújva -10-ben, szerintem nem vita tárgya. Még akkor is, ha egy 50 éves panelban van az az ágy…

2022. febr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
100%

Sylwol, itt reagálnék a privátodra:

De igen, igazam van. Két diplomával minimum elvárható lenne az értő olvasás ami általános iskolai tananyag.

Ugyanis abban a hozzászólásomban nem a menhelyekről volt szó, hanem a magánhirdetőkről. Pont olyanokról, ahonnan te is szereztél macskát végül.

2022. febr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!