Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elkaphattam a veszetseget?

Elkaphattam a veszetseget?

Figyelt kérdés
Kimentem a kertbe es meg simogattam egy macskat es megharapott.zsibbad az ujjam es felek hogy elkaptam.?
2022. okt. 26. 17:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
86%

Kedves posztoló!


Ápolónő vagyok, légy szíves ha a szüleid nem hisznek neked, mutasd meg nekik a kommentemet.

A veszettség egy nagyon súlyos fertőzés. Kóbor állat harapása esetén feltétlenül el kell menni a háziorvoshoz, illetve mivel már este van, ügyeletre. Ott kötelező felvenniük egy jegyzőkönyvet. Mivel kóbor, nem megfigyelhető állatról van szó, veszettség elleni oltást kell kapnod. Egy orvos sem fogja bevállalni, hogy nem olt téged megelőzésképpen, ugyanis az ő felelőssége lenne, ha veszettségben meghalnál. (itt kitérek arra zárójelben, hogy igenis van veszettség Magyarországon, konkrétan Budapest belvárosi veszett rókáról van információm...)

Az oltásért nem kell fizetni, ingyen jár. Lehet, hogy lesz az orvosnál/ügyeleten tartalék, amiből egyből beadnak neked kettőt, ha nincs, valószínűleg másnapra szállítja a területileg illetékes ÁNTSZ. Utána általában 7 és 21 nap múlva kapsz ismétlő oltást.

Ez egyáltalán nem vicc, nem játék, nagyon komolyan kell venni!

2022. okt. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
92%
Holnap mész iskolába? Szólj az iskolában, ők majd elvisznek, kötelességük. De ha csak kitaláltad az egészet a mi szórakoztatásunkra, akkor még rá is fázhatsz az ilyesmire.
2022. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
89%

Még annyit hozzátennék, hogy helyes dolog utána lefertőtleníteni a sebet, de a veszettség ellen semmilyen "hatása" nincs.

Benne van a pakliban, hogy be is gyullad a kórokozóktól a harapott sebed, erre szoktak megelőzésképpen antibiotikumos kenőcsöt is írni.

2022. okt. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
88%

10-es hülyeségeket írsz. Én tanultam állategészségügyet. Nem lappang évekig, embernél 20-90 nap, egy igen vehemens halálos vírusról van szó, ami a központi idegrendszerig eljutva gyakorlatilag lebénítja a gazdatestet, és a vírus következtében dührohamokat is okoz.


Akkor azon az emberen volt valamilyen seb, és hozzáért valamihez amin a vírus megtapadt, illetve a légúti fertőződés, fertőzött denevérek váladékcseppjeinek inhalációja révén. Ugye a vírusoknál nem mindegyik marad életképes gazdatest nélkül, de x ideig igen.


Én azt tanácsolom a kérdezőnek, hogy keressen egy a lakóhelyéhez közeli orvost, vagy kórházat, és mondja el, hogy egy vadidegen erdőbe kóborló macska megharapta és nem árt a veszettség gyanúra is rákérdezni az orvosnál, ők tudni fogják ilyenkor mi a teendő. De amugy ilyen helyzetnél csak az időben elkapott oltás segíthet. Tetanusz oltást biztos kap, de ilyen kétes helyzetben szoktak adni veszettség elleni oltást is.


De pl. a legtöbb esetben be szokták vizsgálni az állat tetemét hatóságilag, vagy meg szokták figyelni az állatot, de itt ugye el is batyogott a macska.

2022. okt. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
77%
Na 23-as is segített. 26-os vagyok.
2022. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
83%

"ha csak kitaláltad az egészet a mi szórakoztatásunkra, akkor még rá is fázhatsz az ilyesmire"

Ezt hogy érted? Egyáltalán hogyan derülhetne ki, hogy csak kitalálta?

2022. okt. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
13%
Nem leszel veszett ne aggódj..
2022. okt. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
20%
Veszett de nem a macskától, hanem már így született. Napi kamu.
2022. okt. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
74%

ha a macska nem viselkedett feltűnően idétlenül, agresszíven, akkor nem valószínű hogy veszett volt.


Ettől még fertőtleníteni, stb. kell, úgyhogy veszettség nélkül is elmennék orvoshoz a helyedben.

2022. okt. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
12%

#28:

Mondjuk úgy, hogy a szülei jól elnáspángolják érte, te okos kos.

2022. okt. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!