Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elkaphattam a veszetseget?

Elkaphattam a veszetseget?

Figyelt kérdés
Kimentem a kertbe es meg simogattam egy macskat es megharapott.zsibbad az ujjam es felek hogy elkaptam.?
2022. okt. 26. 17:30
1 2 3 4
 31/36 Bubachangh válasza:
2022. okt. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a veszettségről van szó. A macska foga vékony, elég mélyen beleharapott az ujjadba, amivel fertőzést okozhat. Muszáj lenne orvoshoz menni, ahol szakszerűen kitisztítják, fertőtlenítik, és tetanusz injekciót adnak. Mutass a szüleidnek orvosi cikket, ahol láthatják, milyen komoly következménye lehet.
2022. okt. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
88%
Ha a keleti határhoz laksz közel én a helyedben mindenképp elmennék, szülők ide vagy oda, a veszettség nem játék, még most oltással megelőzhető, de később legfeljebb imádkozni lehet a gyógyulásért. (Igen persze az is benne van a pakliban hogy semmi bajod nem lesz majd, sőt ez a valószínűbb de jobb félni mint megijedni)
2022. okt. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 NTBS ***** válasza:
Nagyon kicsi rá az esély.
2022. okt. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
39%
Kamu. Akkor esett le, hogy kamu, mikor mondták hogy csak határ mellett fordul elő, és akkor azonnal benyögte, hogy határ mellett történt. Na meg persze nincs orvos, csúf rossz szülő nem engedi orvoshoz stb.
2022. okt. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
44%

Azért azt szögezzük le, hogy a veszettségre olyan minimális esély van, hogy szinte 0%. Plusz annak elég egyértelmű tünetei vannak.


Sokkal inkább valószínű az, hogy elfertőződött/elfertőződik. A szappanos mosogatás lószart sem ér, alap egy Betadine-os fertőtlenítés lenne...de meg kellene mutatni orvosnak.

2022. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!