Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elképzelhető, hogy megmérgezté...

Elképzelhető, hogy megmérgezték a cicámat?

Figyelt kérdés
2023. szept. 15. 08:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
33%
Ja amúgy ne hibáztasd magad kérdező. Nem te tehetsz róla, megaztán annyi macska van mindenfelé, majd lesz másik, bár tudom ez nem vigasz most, de eltelik pár hét-hónap és így fogod gondolni.
2023. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
37%
Ja nálunk meg az udvar madártetemekkel van tele, mert a macskák kinyírják őket. Érdekes a nagy macskavédők a madarakat nem siratják, meg az egereket se.
2023. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
36%
A 3 as nak pedig igaza van hiába szidjátok. A te kérdésedből meg nekem sem derült ki h nagy állatmentő/védő vagy. Úgy fogalmaztál h a tiéd.
2023. szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
61%

"meg az egereket se."


Az egereket te sem siratnád, ha neked is beköltöztek volna a szigetelésbe a tetőtéri lakásodban, és 3 hétig minden éjjel arra ébredsz, hogy akkor kezdenek motoszkálni, amikor pont elaludnál, de még hallod.

2023. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Az írásodból az elején nem derült ki, hogy valójában nem a te macskád, csak gondoskodsz róla. A kinti macskák sajnos vadásznak, megehetett egy olyan egeret vagy patkányt, amelyik korábban evett kártevőirtó méregből. Ez a leggyakoribb. Akinek saját macskája van, ne legyen kinti vagy ne járjon ki az udvarból (macska biztos kerítés), ezt kell megoldani, ha felelős állattartó akar lenni.
2023. szept. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
74%

Reggel a cicám már nem élt, a szájából nagyon kevés vér folyt ki, és szintén nem túl sok fehér valami, más sérülést nem láttam rajta.

--> általában ezek a fulladásos halál jelei lehetnek. A fulladás okát ennyiből nem lehet megállapítani.

Hasa nagynak látszott, de ha oldalra feküdt, máskor is volt, hogy annak láttam.

--> a bomlás szinte azonnal megindul, ahogy az enzimek "elszabadulnak" és többé nem védekezik a test az autolízistől (önemésztés), valamint a testben élő baktériumokat sem korlátozza már a továbbiakban semmi. Kicsit korai lenne, ha már emiatt szemmel láthatóan puffadt volna a test, de környezeti tényezőktől függően előfordulhat ez is. Valamint nem tudjuk mi volt odabent, azis lehet, hogy folyadékgyülem szaporodott fel a has (és akár mellüregben) akár ezzel a fulladást is lehetne magyarázni. De a szervek egy oldalra tolódása miatt is tűnhetett nagyobbnak a hasa. Boncolás nélkül tovább nem tudunk jutni.

Lehet, hogy megmérgezték?

--> lehet

Lehet, hogy ő szedett össze valamit?

--> Lehet (tulajdonképpen a kettő ugyanaz...)

Iskola közelében vagyunk, talán patkányméreg?

--> patkánymérget bárki elhelyezhet az ingatlanán

Gondolom a veszettségnek komolyabb jelei lettek volna, tegnap még aranyosan játszott.

--> A veszettség a harapás helyétől függően 14 napon belül idegrendszeri tüneteket, görcsöt, nyáladzást és egyéb tüneteket produkál. Ezek vezetnek a halálhoz, így nagy valószínűséggel kijelenthető, hogy nem erről van szó ebben az esetben.


Nagyon, nagyon szomorú vagyok....


Sajnálom a veszteséged.

2023. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
45%
Nem közölted, hogy csak értetted, azt írtad, hogy a tiéd. Bár az, hogy életben tartod ameddig el nem pusztítja a környezete az nem nevezhető mentésnek. Mentés az, ha biztosítod a jólétét. A jóléte a biztonságos környezet, nem az utca.
2023. szept. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
24%

Értem 17-es. Mindenki fel volt háborodva a képen, amikor egy fekete éhezõ gyerek a végét járta, és nem avatkozott be a riporter, egy keselyû pedig már várta a sorár.


Ezek szerint helyes volt a cselekedet, mert örökbefogadni nem tudta volna, és csak meghosszabbította volna a szenvedést…


Érdekes meglátás. Tudom mi fog jönni… 3 2 1

2023. szept. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
59%

Amiről nem tudsz gondoskodni megfelelően azt ne vállald be. Azokat az embereket nem is értem, éheznek maguk is, de szülnek gyereket, had haljon éhen az is.. de ez amúgy is teljesen más téma.


Akkor mentettél meg valamit, ha biztosítottad számára a megfelelő körülményeket. Az éhségtől meg lett mentve, semmi mástól nem. Ez nem volt mentés. Volt egy macskája, amiért felületesen felelősséget vállalt. Tudom, szar ezt hallani, de az igazság mindig fáj 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

2023. szept. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

17 és 19:

Tehát akkor legközelebb nem adok enni a "síró" cicáknak, nem járok le hozzájuk, nem is játszom velük annyit, hogy sokszor vacsim sem volt, úgy értem haza. Na persze gonosz vagyok, mert aztán jól otthagyom őket.. Nem hivogatok akapítványokat, se ismerősöket, hogy fogadják be. Nem szeretem meg őket (pedig kedves kis egyéniségek). Inkább fogok egy puskát, nehogy már meghosszabbítsam én felelőtlen a szenvedésüket, és még az egerek is ezért pusztulnak.. azért kösz, az ilyen válaszok egy rövid időre tényleg elfeledtették a Valós Bánatomat... hát nem semmi vélemények..

Ne vállaljam be így? Ha senki nem vitte még el, mit kellett volna tenni?? Ugyan 19-es, dehogy az igazság fáj, az emberi reakciók már inkább. A múlandóság, a kiszolgáltatottság, a vissza nem fordítható idő, na az is.. Egyébként van még egy bűnöm, amiért szidhatsz: szoktam adni kaját hajléktalanoknak... legközelebb inkább agyonverem őkez is. de a cicák azért aranyosabbak...

A kertes ház bizony jól jönne..ez tény

2023. szept. 15. 23:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!