Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska szőr allergiások...

Macska szőr allergiások hogyan fogadjátok el a helyzetet, hogy nem lehet cicátok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, kb egy éve derült ki egy allergia vizsgálaton, hogy allergiás vagyok a macskák szőrére. Meglepetést nem okozott, mivel nagyszüleim macskáját akárhányszor a kezembe vettem tüsszögtem, viszketett a szemem, folyt az orrom. Minden bajom volt konkrétan. Korábban pár éve szintén volt az egyik családtagnál egy befogadott perzsa cica hatalmas szőrrel és akkor még semmi bajom nem volt. Gondolom így az évek alatt alakult ki. Gyerekkoromban mindig is szerettem volna cicát illetve kutyát is majd ha elköltözök otthonról. Viszont így nem hogy macskám nem lehet még megszeretgetni sem tudom őket. Őszintén szólva én hatalmas állatbarát vagyok és elég nehezen viselem. Nagyszüleim cicája is imád, mindig bújik hozzàm es konkrétan hozzá sem érhetek. Nyilván ez nem igaz, mindig megsimogatom a pici fejét de többet nem lehet. Továbbá félek, nehogy később a kutya szőrre vagy akár ló szőrre is előjöjjön az allergiám mivel őket pedig én magam tartom, minden nap érintkezek velük.

Aki hasonló cipőben jár mi lehet a megoldás? A porra is és még vagy 50 másik dologra is allergiás vagyok, a por ellen gyakran húzok maszkot, nyilván amikor tudom hogy pakolnom kell egy olyan helyen ahol dőlni fog a por. Szokott segíteni. Macska simogatásnál is bejöhet? Gyógyszerek közül szedtem már minden felét sajnos egyik sem segít az allergiámon.



2023. okt. 4. 10:58
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
6 éves korom óta tudom, hogy allergiás vagyok a macskára, 8 éves korom óta, hogy a kutyára, aztán később kiderült, hogy minden állatszőrre. Hát, gyerekként nagyon sírtam, mert a macska volt a kedvenc állatom és otthon nem lehetett, úgyhogy eldöntöttem, hogy felnőttként saját lakásban lesz. Majd úgy voltam vele, hogy oké, akkor kutyám lesz. Na akkor sírtam csak igazán, amikor kiderült, hogy kutyám sem lehet. Aztán felnőtt lettem és rájöttem, hogy igazából nem is akarok én állatot. Biztos közrejátszik, hogy sosem volt, de tényleg nem valami praktikus az én életemhez. Amúgy sajnos nagyon durva az allergiám, tehát nem annyi, hogy tüsszentek kettőt, ha egész nap állatokat simogattam, hanem belépek egy olyan lakásba, ahol állat él, és egyből rosszul leszek kb 5 percen belül, allergiagyógyszer nem is hat. Voltam olyan vizsgálaton, ahol vérből mutatták ki az allergiát, ha 0.35 alatti értéken vagy, akkor nem vagy allergiás, ismétlem, NULLA EGÉSZ 35. Nekem a kutya 54 a macska 61 :D Csak hogy szemléltessem... Amúgy a legnehezebb nekem a párkeresés volt, mert szinte mindenki akar állatot, vagy van neki, vagy azért nincs, mert albérletben lakik és ott nem engedik. Volt, aki egyből megszakította velem az ismerkedést, volt, akit meg nem érdekelt, hogy szarul vagyok, kijelentette, hogy neki xy kutyája lesz ha lesz saját lakása. De szerencsére férjhez készülök éppen menni olyanhoz, aki nem akar állatot és megérti, hogy mennyire rosszul vagyok tőlük és ha esetleg mégis olyan helyre megy, ahol állat van, nem simogatja meg és ahogy hazaér fürdik hajat mos és minden ruháját bedobja a mosógépbe. Sajnos sok ember nem értelmezi az allergiát és folyton hív át magához, miközben macskával él, én meg mondom, hogy nem tudok menni, aztán finnyásnak hív...
2023. okt. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Van hipoallergén fajta, azt esetleg meg lehet próbálni, ha van a környezetedben ilyen cica. Amúgy sok allergiás tart állatot, hozzá lehet szokni.Van aki szed rá gyógyszert. A férjemnek négykeresztes allergiája van és van két macskánk.
2023. okt. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Nekem gyerekként csináltak ilyen allergiatesztet, akkor még "csak" parlagfűre és 3 másik pollenre jött ki pozitív. Ezek is biztos változtak, mert eleinte kora tavasztól késő őszig tartott a durva rész, mostanában (37 vagyok) pedig már évek óta csak a parlagfű szezont érzem meg igazán, annak is az elején pukkan be az orrom, szemem, torkom, később enyhül. Régóta nem is szedek már rá gyógyszert, mert nem éreztem változást (lehet egész évben kellene szedni, hogy hasson, de azt már nem... 🙃)

Lényeg, hogy mikor férjemmel kb. 10 éve összeköltöztünk, akkor lettek cicáink, az egyik ráadásul szép lassan benti cica lett, aki előszeretettel aludt az ágyunkban (a párnámon/fejemen 😀), na gyorsan allergiás is lettem... szerencsére nem nagggyon durván, de onnantól egész éves tüneteket produkáltam, de csak orrfújás, tüsszögés.

Megmondom őszintén, hogy így seme jutott eszembe megválni a cicától, bár az élet úgy hozta, hogy 2 éve elköltöztem, a cica pedig maradt az exemnél 😞

Ha majd lesz kertes házam, akkor biztos lesz cicám is ettől függetlenül, de törekedni fogok rá, hogy ne legyen sokat benn azért...

2023. okt. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
tesom is allergias, de tartanak macskat
2023. okt. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinél változik az érzékenység életkortól meg macska fajtától függően is.
2023. okt. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76 éves vagyok. Soha nem volt téma az allergia gyerekkoromban, iskoláimban sem, családban sem. Már idősebb voltam, hogy hallottam róla, azt hiszem, vagy Mo-on van valami, amitől ez divat lett, talán egészségtelenüé élnek, vagy valami szokás miatt. Külföldön is éltem, ott sem volt téma, Itáliában.Most itthon sok embertől hallom, hogy allergiás macskára, mégis van macskája.
2023. okt. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó: Az lehet, hogy aki falusi származásu, az allergiás? Én mindig nagyvárosban éltem, ahol soha nem volt ismeretségi körömben ilyen betegség. Pedig érintkeztünk macsekokkal, persze lakásban.
2023. okt. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Semmi problémám nincs vele. Mondjuk a macskákat egyébként is utálom...
2023. okt. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nehezen, azóta pszichológushoz járok...😢
2023. okt. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Van macskám, van gyógyszer. Mi a gond?


Mert ennyi erővel a munkahelyre se menjek, mert 4 kolléganőm is tart macskát, akiknek a szőre a ruhájukon van ;)

2023. okt. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!