Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska szőr allergiások...

Macska szőr allergiások hogyan fogadjátok el a helyzetet, hogy nem lehet cicátok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, kb egy éve derült ki egy allergia vizsgálaton, hogy allergiás vagyok a macskák szőrére. Meglepetést nem okozott, mivel nagyszüleim macskáját akárhányszor a kezembe vettem tüsszögtem, viszketett a szemem, folyt az orrom. Minden bajom volt konkrétan. Korábban pár éve szintén volt az egyik családtagnál egy befogadott perzsa cica hatalmas szőrrel és akkor még semmi bajom nem volt. Gondolom így az évek alatt alakult ki. Gyerekkoromban mindig is szerettem volna cicát illetve kutyát is majd ha elköltözök otthonról. Viszont így nem hogy macskám nem lehet még megszeretgetni sem tudom őket. Őszintén szólva én hatalmas állatbarát vagyok és elég nehezen viselem. Nagyszüleim cicája is imád, mindig bújik hozzàm es konkrétan hozzá sem érhetek. Nyilván ez nem igaz, mindig megsimogatom a pici fejét de többet nem lehet. Továbbá félek, nehogy később a kutya szőrre vagy akár ló szőrre is előjöjjön az allergiám mivel őket pedig én magam tartom, minden nap érintkezek velük.

Aki hasonló cipőben jár mi lehet a megoldás? A porra is és még vagy 50 másik dologra is allergiás vagyok, a por ellen gyakran húzok maszkot, nyilván amikor tudom hogy pakolnom kell egy olyan helyen ahol dőlni fog a por. Szokott segíteni. Macska simogatásnál is bejöhet? Gyógyszerek közül szedtem már minden felét sajnos egyik sem segít az allergiámon.



2023. okt. 4. 10:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Sokan írtátok kommentbe, hogy allergiások vagytok és tartotok macskát. Számomra ez eléggé elképzelhetetlen, mivel ahogy említettem amint macska kerül a kezembe minden bajom lesz. Hiába szedek gyógyszert. Azzal nincs bajom, ha ott van a macska az udvaron, de úgy meg nem látom sok értelmét a macska tartásnak ha csak kb enni adok neki, mert hozzáérni nem tudok.
2023. okt. 9. 11:27
 12/12 anonim ***** válasza:
Te nem, de lehet a cicus élvezné... a legtöbb nem igazán szereti, ha az emberek hozzájuk nyúlnak. Ha tele a pocija, és békén hagyod, az neki pont elég! Ha nagyon nagyon jót szeretnél tenni egy gazdira vágyó cicával, akkor akár még ez is egy opció lehet.....🐈
2023. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!