Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinek mennyire szedi szét a...

Kinek mennyire szedi szét a lakást a benti macska?

Figyelt kérdés

Egy szobás garzonlakásban élek és sokat gondolkodtam hogy legyen e macska. Igazából engem az nem zavar hogy folyton együtt kell lenni, tehát nincs privát terem, de az jobban érdekel hogy kinek mennyire szedik szét pl az ágyat,bútorokat a kormeikkel?

Tippek,praktikák?



2023. okt. 22. 17:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Több kaparófa és remgeteg játék van a lakásban.

Kölyök korában levert egy virágot, azon kívül nem tett tönkre semmit.

2023. okt. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha kolyok, akkor nagy az esely ra. De nem biztos, hogy rombol, szimplan csak rohangal, ugral a fejeden es nem fog aludni ejszaka, mert ok sokszor ilyenek, 1 eves kor kor korul nyugodnak le altalaban.


Nyilvan ez rohadt zavaro lehet, ha nem lehet elzarni sehova, talan jobban jarsz egy kicsit idosebb menhelyi macskaval, akirol mar tudni lehet, hogy milyen jellem.

2023. okt. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsi lesz számára az eletter/sokat unatkozik, akkor kegyetlen lesz. Illetve tényleg nagyban függ a személyiségétől is. Nekem sikerult befogadnom egy extra hiperaktiv macskat,plusz volt egy idoszak, amikor baromi elfoglalt voltam (napi ket séta helyett 1 volt es nem ertem ra 0-24 vele foglalkozni) es csatater volt az otthonom. Kertes hazba koltoztem, lett epitve kifutoja, nagyobb eletter, tobb impulzus, megfelelo ido es most elfogadható a helyzet.
2023. okt. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

#2: azért az idősebb menhelyi macskarol sem tudják minden esetben, hogy milyen jellem. Mi 8 éves cicát hoztunk el, ott egész nap lustálkodott, nem nagyon csinált semmit, mondták is amikor elhoztuk, hogy vele majd nem igazán lehet játszani. Mióta nálunk van napi többször kezd el szaladgálni fel-alá, a folyosón a lamináltapadlón nekifutásból "szánkózik" (a hasán csúszik) :D


A mi cicánk egyébként eleven, de nem kifejezetten rombol. Meg lett neki tanítva, hogy hol vannak a kaparófák, kb 1 hét alatt megtanulta, hogy csak ott szabad körmözni, azóta nem is csinálta máshol. Amikor máshol kapart fogtam és átvittem a kaparófához, nyugodtan elmagyaráztam neki, hogy ezt ott lehet csak.

Ja és játssz vele sokat, akkor biztosan le lesz fáradva hogy ne randalírozon összevissza.

2023. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
19%
Ez kínzás, bezárni egy állatot olyan kis térre. Te szeretnél börtönben lakni? Mondjuk még ott is kiengedik a rabokat az udvarra.
2023. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Miert jarna jobban egy idős macskával? Miert ne lehetne elsőre egy kiscica? Nem mondenkinakar felnőtt macskát. A kiscicát te magad neveled ezért is különleges. A rohangálnás is a része annak hogy ő egy kiscica, és állandóan hulyeseget csinál, sokat lehet nevetni rajta. Ha a kérdező egyedül.lakik akkor az se gond higy mindig nyitva van az ajtaja, ezért nem fogja kaparni a macska az ajtót higy be akar menni.

A kaparófát én is ajánlom, de nem monden macska szereti, ha nem válik be akkor a karton kaparó biztos jó lesz, azt is az állatos boltban lehet kapni. Vettünk a miénknek pihe-puha cicaházat de a cipősdobozt jobban szereti, mint a macskák altalaban. A miénk játéknak azt szereti aminek van hangja. Ne engedd fel az asztalra, meg kell tanulnia hogynoda nem mehet fel. Ettol fuggetlenul valoszinu fel fog mászni néha ezert mondig takard le az ételt.

Ha benti macska akkor csinálj neki polcokat ahova fel tud ugrani. A macskák szeretnék magasban lenni, az az ő kis területe, ahova akkor is el tud bújni amikor degen vendéged van. Ha ennyi szabadságot se adsz neki akkor depressziós lesz. Ilyenekre gondolok:

[link]

2023. okt. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha meg akarja uszni egy kolyok amokfutasat, azert jarna jobban egy idosebb macskaval, ennyi a sztori. Nem kell, hogy 10+ eves legyen, boven eleg, ha 1 even tuli.

Barki barmit mond, naluk akkoris nagyobb az esely arra, hogy nyugodtabbak lesznek, mint a kolykok. Nem mondom, hogy mindig igy van, de az esely nagyobb, ennyi.


Ha kolykot akar, legyen az. A kerdezo dont nyilvanvaloan, csak amennyi elonye van, lehet hatranya is, ezt nem lehet tagadni es jo tudni elore :D

2023. okt. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Nyuszikon nem gondolkoztál? Iszonyatosan cukik és kötődnek az emberekhez is.
2023. okt. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Salx Narval ***** válasza:
74%
Az a baj az ilyen kicsi lakásokkal, hogy tényleg börtön lehet belőle ha semmit nem engedsz meg neki, ha viszont igen akkor elkerülhetetlen a rombolás hacsak nem akarod "macskabiztossá" tenni az egész lakásodat. A 10x15-ös udvar is kicsinek bizonyul néha ha felpörög. Nálunk kivitelezhető, hogy bizonyos bútorokat és helyiségeket nem használhat de egy szobában hogyan lehetne elvárni ugyanezt. Én amúgy itt sem tartottam volna macskát ha a lányom nem állít kényszerhelyzet elé.:D Nekem eddig még nem volt szobában tartott macskám de nem olyan nagy gond mint elsőre hittem. Én a helyedben valami kisebb állatot tartanék és ha nagyobb lakáshoz jutsz akkor már egy cirmos is jöhet.
2023. okt. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon. Először egy cica volt, kegyetlen rossz volt, napi 12 órát rosszalkodott. Pedig akkoriban itthon voltam mindig és sokat foglalkoztam vele, kutyás trükkökre megtanítottam, de amikor rájön az 5 perc, ami fél óráig tart nála, akkor tarol, merre fut, dübörög a ház, morog, csapkod, kapdos. Mai napig ilyen, már 10 éves, de nagyon bolond gyerek. Lett mellé másik cica, amikor 3 éves volt, mert azt hittük, addigra lenyugszik, de nem sikerült, gondoltuk, majd a másikkal elszórakozik. Az új cica jó gyereknek indult, magától használta a kaparófát, almot, de a nagygyerek jól betanította a hülyeségre, most már két ördögi cicánk van, egyik rosszabb, mint a másik, a függönyön lógnak, felfutnak az ajtófélfán, verik le, ami az útjukba kerül futkosás közben, rúgnak mindent birkózás közben, homokoznak az alomban, mindenfelé szórják, az ágy meg a kanapé karfája szó szerint darabokban, nem csak a műbőr burkolat, a huzat van lekaparva, széttépve, de a fa alapot is szétrágták, a szivacsot kitépték és megették egy részét, a nagycica, amikor becsuktuk a szobába szellőztetéskor, mert amilyen hülye, nekifutásból kirepülne az ablakon, addig leszerelte a komplett kilincset, csak a koppanást hallottuk, a plüssöket szájukba fogják és rázzák, mint a zsákmányt, szétcincáltak nem egyet, a pici a szúnyoghálót tépte le. Kegyetlen rossz cicagyerekek. DE imádjuk őket, mindkettő mentett és soha semmi pénzért nem cserélném őket egy tipikus, otthon ülős, szobacicára, akik csak alszanak meg mosdanak a nap nagy részében(ismerősömé ilyenek), mert azért ez a sok bolondozás, ahogy tudnak nézni nagy szemekkel, hátracsapott fülekkel, tátogva, aztán futááás, indul a móka, az rosszabb napokon, hihetetlenül vicces tud lenni.
2023. okt. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!