Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinek mennyire szedi szét a...

Kinek mennyire szedi szét a lakást a benti macska?

Figyelt kérdés

Egy szobás garzonlakásban élek és sokat gondolkodtam hogy legyen e macska. Igazából engem az nem zavar hogy folyton együtt kell lenni, tehát nincs privát terem, de az jobban érdekel hogy kinek mennyire szedik szét pl az ágyat,bútorokat a kormeikkel?

Tippek,praktikák?



2023. okt. 22. 17:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A műbőrt nekem is szétszedte és nem csak kiskorában. Ma már idős és még mindig. A függönyt sose bántotta. De ismerősöm macskája igen.
2023. okt. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy perzsa cicám van, annál lustább, hogy romboljon.:D Van egy kaparófája, én szoktam odavinni, hogy ugyan kaparásszon már egy kicsit, két alvás között. Az ágytól följebb nem megy, arra is csak azért, hogy oda feküdjön mellém. Függöny nem érdekli egyáltalán, bútorok sem, tárgyak sem, nem kapar bútort sem, virágokat sem bántja. Viszont nagyon szeret az erkélyen pihenni tavasszal és ősszel, ott sem bánt semmit, csak lefekszik a kőre, hogy alul kilásson az korlát alatt. Pici korában párszor szaggatta a szőnyeget, de azonnal rászóltam, és vittem oda a kaparójához, így gyorsan megtanulta hogy nem szabad. Nagy szerencsém van a cicámmal, tudom. :)
2023. okt. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Salx Narval ***** válasza:
100%
A macskák zöme igényli, hogy téphessen marcangolhasson valamit, ha nincs más a bútorokat fogják szétszedni. A kaparófa jó dolog kell is, hogy legyen de nem elég a felgyülemlett feszültségek levezetésére és birkózásra sem használható. Én a bútort nem engedem neki sem tépni, sem pedig rágni de cserébe kap különböző tárgyakat amiket hagyom, hogy szétmarcangoljon, most pl egy kartondoboz az áldozat de kapott már régi párnát, papírszatyrot, feltekert gyékényszőnyeget stb. A kis szájba vehető puha de jól guruló labdák is nagyon hasznos kergetni valók, az enyém felviszi a lépcső tetejére ott ledobja és mint az őrült fut utána, hogy elkaphassa, ez órákra leköti és le is fárasztja kellően.
2023. okt. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Párszor leverték a virágot, egy-két poharat, egyszer felborították a karácsonyfát meg az idősebbik kiscica korában leszakította a függönyt (de mentségére szóljon, az előző helyén nem volt, nem látott még soha). A szőnyegekből is szerette kihúzgálni a szálakat, erről sokáig tartott leszoktatni, mert imád madzagokkal játszani.

Ami inkább probléma, hogy direktben nem rágják a bútorokat, de pl nyilván rohangásznak a kanapén is, fel-le és sokszor beleakad a karmuk a kárpitba, pedig le is van takarva. Ez sajnos ilyen, valamennyi kárt lakásmérettől függetlenül be kell vállalni.

Garzonban viszont meggondolnám, mivel a macskák alapvetően éjjeli-hajnali állatok, a mieink is majdnem minden reggel futkosnak kb fél-egy órát és gyakran este is egy picit. Igaz, ők ketten vannak és játszanak, de az idősebbik egy évig egyedül volt, akkor is gyakran csinálta. Ez azért nagyon zavaró, ha nem tudod kizárni és szó szerint a fejeden ugrál. Intenzíven kell vele foglalkozni napközben, hogy lefáraszd és ne legyen erre energiája.

2023. okt. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
55%

Ez nagyban attól függ, hogy mennyi idős a macska. A kölyökként veszed, akkor eléggé valószínű, hogy “rosszalkodni” fog. Felmászik szekrényekre, asztalra, ahonnan leborítgat dolgokat. megrágja, felborítja a lakásban lévő növényeket, szétkaparja a bútort… ilyenkor egyből rá kell szólni, hogy megtanulja, hogy nem szabad. Nálunk mindkét cica ilyen volt kicsiként, hiába volt tiszta a macska wc, rákakilt az ágyra meg a szőnyegre, lepisilte a padlót. Ha nincs már ott az anyja, hogy megtanítsa őt, hogy mit szabad és mit nem, hova szabad üríteni és hova nem, akkor te leszel az “anyja” neked kell ezeket megtanítanod/megmutatnod neki. Mi az egyik cicánkat több mint 6 hónaposan hoztuk el, vele nem is volt gond, mert ő viszonylag elég időt élt az anyjával, hogy ezeket megtanulja. A másik cicát alig 3 hónaposan hoztuk, na ő azért sokat rosszalkodott :D nála mind megvoltak ezek a dolgok amiket az előbb leírtam. Aztán ő igazából a nagyobbik macskát tekintette az anyjának, úgy tanulta meg szépen lassan tőle ezeket a dolgokat, utánozta őt. De tényleg felnőtt korukra (1 év) nyugodnak le általában. A lényeg hogy kell nekik azért tér szaladgálni, ugrándozni, ha felnőtt akkor is. Kell nekik kaparófa, akár több kaparászási/mászási lehetőség is. Függönyből ajánlanám kezdetben a rövidet, vagy egyáltalán semmilyet, arra fognak felugrálni. Szóval drága bútor, függöny nem érdemes. Az enyém volt, mikor még a falat is kaparta a körmeivel. Szerintem egy macska még mindig jobb kisebb lakásba, mint egy kutya.

A másik, hogy vegyél neki labdát, amivel játszhat, vagy bármilyen játékot, ami leköti a figyelmét. Ami úgy mond “lefárasztja”. Én direkt brit rövidszőrű macskát választottam, egyrészt mert nagyon tetszett, másrészt meg azt olvastam róla, hogy tipikus kis szobacica, nagyon nyugodt természetű. Így, hogy megnőttek tényleg azok. De szerintem kölyökkorban minden macska egyforma.

2023. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Amit még elfelejtettem leírni, hogy nekem ivartalanított macskáim vannak. Jobb ha te is ivartalanítod később, vagy már úgy veszed, az is sokban befolyásolja a természetét, hogy mennyire lesz őrült vagy nyugodt cica.
2023. nov. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!