Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki macskát tart, miért nem...

Aki macskát tart, miért nem képes azt a saját telkén tartani?

Figyelt kérdés

Minden héten olvasok hírt, vagy ismerősök posztjait, hogy megmérgezték a macskát. Láttam egy olyan posztot is ahol magát nem szégyelve leírja, hogy több generációt nyírt ki vagy a mérgezés vagy valami más. Tehát ellenőrizetlenül, ivartalanítás nélkül szaporít az ipse,amellett, hogy az elkóborlásuk sem zavarja. Akik felhívták a figyelmét a felelőtlenségre, belettek támadva a "macskamániások" által. Itthon tényleg ez a normális, és a felelős tartás az aberráció?

Van kutyánk és macskánk is. Megvan oldva a benttartásuk.

Költséges megcsinálni a kerítést? Meg ivartalanítani mind a 9et pl.? Minek tart állatot, ha nem tudja megteremteni a környezetet?

De elhiszem, jobb kommentekben együtt szidni az ismeretlen gyilkost.



ápr. 9. 22:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
78%

#19


Először is, a macsek egy invazív faj.


Másodszor, nagyon sikeres vadász, még nagyobb vadászösztönnel. Akkor is elkapja és megöli (vagy halálosan megsebesíti és otthagyja kimúlni) a zsákmányt, ha nem éhes. És mivel sikeres, a kiszemelt préda nagy részét el is kapja.


Emellett nem csak a környék kismadarai, rágcsálói (köztük akad védett is) vannak veszélyben, hanem maga a cica is.


Nemrég láttam egy videót, ahol egy prérifarkas elől próbál menekülni egy cica. Kulcsszó: próbál. Sajnos sikerült elkapnia.

A bejárati ajtót figyelő kamera rögzítette. Szegény cica kiabált, próbált szólni a gazdinak, hogy engedje be vagy kergesse el a prérifarkast, de senki se hallotta.


Nálunk a róka vagy kutya jelenthet ilyen veszélyt, de ezen kívül elütheti egy autó, felehet valami mérget, megverheti egy másik macska, elkaphat durva betegségeket, valaki bánthatja... soroljam még?


Nekem szobacicám van, és hidd el, jelzi, ha valamit szeretne. Rengeteget játszunk (vadászat-szimuláció, valamelyik játékával birkózni is tud), és ha csavarogna, akkor kimegyünk hámmal. Arra megyünk, amerre ő szeretne, én csak testőr vagyok :D Fára mászhat, bogarászhat, napozhat, ami tetszik.

ápr. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Balasa Bence ***** válasza:
0%

18

Mi van a fejeddel neked?

ápr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem képesség, inkább nem akarás kérdése ez.

Én a kutyámat telken belül tartom. Nem csak az ő biztonsága érdekében, hanem azért is, mert nem akarom, hogy másban vagy más dolgában kárt tegyen.

Nem egyszer fordult elő, hogy kis híján elütöttem macskát. Túl azon, hogy kivasalom valakinek a jószágát, rohadtul balesetveszélyes. Ez már nem az a világ, mikor csak pár autó volt...

ápr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%
Majdnem 20 éve tartok kint macskákat, semmi bajuk. Az utcában ha 100 macska nincs kint,akkor egy sem. Nem falu,kertváros. Rengeteg madár és rágcsáló van,valahogy nem irtódtak ki. Elütött macskát még sosem láttam. Szóval lehet okoskodni, meg persze vannak balesetek,de elenyésző.
ápr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
#24 Nekem van ellenpéldám is. Biztos én vagyok szerencsétlen, de eddig nekem minden kinti macskám vagy nyom nélkül eltűnt vagy elpusztult 1 éves kora előtt (elütötték, lemérgezték). Szintén kertváros, ráadásul nem is forgalmas környék. Persze van kint macska, sőt a szomszéd 5 éves macskája most is itt fekszik a kertünkben, úgy tűnik egyesek túlélik a kinti életet mások nem. Az enyéim nem tudták, pedig ők sem elkényeztetett szobacicák voltak, a legtöbbjük félig elvadult, szabadon született kölyökként került hozzám.
ápr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
61%

"Elütött macskát még sosem láttam."

Jó, ezt te sem hiszed el magadnak... :D Veled ellentétben én tényleg kertvársoban lakom és simán ki lehet vasalni úgyis egy macskát, hogy 30-al megyek a kocsival.

ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
43%
Sajnálom,hogy béna vagy és 30al vasalsz ki macskákat. Itt a mi utcánkban nem ekkora gyökerek az autósok.
ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Mától Horvátországban érvényes rendelet, börtönt kap aki elengedi kóborolni cicót, és kötelező a chip, igy rögtön megvan a gazdi. Legalább lesz mivel foglalkozni falun, hogy benntartsák a cicákat. A törvény kutyákra is vonatkozik!
ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Utolsó: kifelejtettem, felelős állattartás, az állat jólléte! Hála az égnek nincs rugdosás, verés, stb.
ápr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Macskás vagyok,nekik nem igazán mi parancsolunk.Öntörvényűek.

Emberben is van aki lehogyozza más dolgait nem?

Vagy rosszabb.

Szerintem az embernél nagyobb állat nincs.T.A kivételnek.

máj. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!