Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki macskát tart, miért nem...

Aki macskát tart, miért nem képes azt a saját telkén tartani?

Figyelt kérdés

Minden héten olvasok hírt, vagy ismerősök posztjait, hogy megmérgezték a macskát. Láttam egy olyan posztot is ahol magát nem szégyelve leírja, hogy több generációt nyírt ki vagy a mérgezés vagy valami más. Tehát ellenőrizetlenül, ivartalanítás nélkül szaporít az ipse,amellett, hogy az elkóborlásuk sem zavarja. Akik felhívták a figyelmét a felelőtlenségre, belettek támadva a "macskamániások" által. Itthon tényleg ez a normális, és a felelős tartás az aberráció?

Van kutyánk és macskánk is. Megvan oldva a benttartásuk.

Költséges megcsinálni a kerítést? Meg ivartalanítani mind a 9et pl.? Minek tart állatot, ha nem tudja megteremteni a környezetet?

De elhiszem, jobb kommentekben együtt szidni az ismeretlen gyilkost.



ápr. 9. 22:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
48%
Aki egész életében fejlett országban él. ahol kultura is létezik, magyarként el van könyvelve, hogy cigány mentalitással bir, vonatkoztatva az állattartásra. A macskát utálják Mo-on, nem értik miért főleg a férfiak kevés kivétellel.A kutyát is utálják, kevésbé, mert ugat ha órzi a házat.Tehát érzelmi kötődés ohne, sok országban csapkodják a térdüket a röhögéstől. mixsoda egy népség ez? Minden területen ilyen a hirünk, Mo-ra csak kefélni jönnek páran, mert itt olcsó a nő is.
ápr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 ha5ctx ***** válasza:
13%

Vidéken teljesen elfogadott, hogy szomszédolnak a macskák!

Akinek nem tetszik, menjen városba, aztán sétáltassa pórázon, örüljön ennek a hülyeségnek!

A macska ragadozó, semmi köze a kutyához.

ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Lakásban lakunk, benti cicánk van. Ha valamikor sikerül kertes házba költözni, akkor meg lesz oldva a cica telken belül tartása - legszívesebben cicabiztos kerítést csinálnék, de ha az nem jön össze, akkor kap egy kinti kennelt :)
ápr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Sajnos 11 igazat ir, de ez nagyon nehéz kérdés. Én is ezt fújtam (két benti cicánk van, alap, hogy kifutót épitettünk nekik amikor kertes házba jöttünk, van nekik fű, virág, bogár tervezzük a nagyobbat fával is) DE megörököltünk egy kinti cicát, aki 9 éves, meghalna ha bezárnám, övé a nagy kert, meg a két másik is:D nem lehet mit tenni sokszor félünk ha nem jön haza és sajnálnánk, de a házba nem jöhet mert rettegnek tőle a mieink félig vad, nyilván nem lett szocializálva, kap enni, viszem orvoshoz stb. Lényeg, hogy lehetetlen elkeriteni a régies falusi házak körül ha nem vagy milliomos, ez nem kertváros mint Hollandia, Belgium stb. ott is vannak nagy birtokok csak ott más a mentalitás, de ott is egeret fogni tartanak cicát sokan. Nálunk főleg nehéz, telekhatáros övezet, a szélén nemcsak házak, hanem a fészerek, ólak, műhelyek, aminek a tetejét nem tudod elkeríteni:( hosszu száz méteres kerítések kellenének, a végén a legtöbb embernek nincs is kerítve hiszen az erdőre végződik, ezt magyarázom a pesti állatvédő csajoknak, nem értik..
ápr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, természetesen a kintinek is van "lak" ahol biztonságban alhat, csak elmászkál a szomszédos kertekbe, másoké meg ide, pár helyen siker, szúrós növény, magas háló, ahol látjuk, h átjárnak (pl az öreg szomszédok padlásáról, ők tojnak rá) de ekkora területet (800 m2) szélén épületekkel, nem tudunk macskabiztosra csinálni.
ápr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Sosem fogom megérteni. Én ki sem engedem őt, csak pórázon szoktunk sétálgatni. Mindenki jól jár igy.
ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Balasa Bence ***** válasza:
24%

A macska szabad állat, nem lehet bezárni.


Igen, én is aggódom néha-néha, hogy a szép fekete cicám egyszer nem jön vissza, de nem tehetek mást, mert világ életében kint élt az udvaron.

ápr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
77%
#17 Felelőtlen ember level 9999
ápr. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
A probléma az,hogy mindenki ugy gondolja,amint van egy 20 négyzetméteres városi lakása,máris tele kell tömni állatokkal. Én tiltanám a városi macskatartást. A macska pont annyira illik a városba,mint a kecske vagy a tyúk. Szerintem aki nem teljesen fogyatékos, az tisztában van vele,hogy egy macskának rohadtul nem jó 20 évre egy lakásba zárva lennie. És akkor itt verdeshetjük magunkat a földhöz,győzködhetjük magunkat,de szerintem a szíve meg az agya mélyén mindenki tudja,hogy szivesebben lenne szabad a macska. De baszki jön az emberi önzőség,hogy jajj dehat magányos vagyok,a macska meg puha és dorombol, úgyhogy bezárom,hogy egy életre a szeretetrabszolgám legyen. Kiirtok belőle minden vágyat,ami évezredek óta benne van, pl hogy fára másszon, egerésszen, napozzon, csavarogjon...majd jó lesz neki mert simogatom. Hányok az ilyenektől.
ápr. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
81%
#19 még egy ostoba
ápr. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!