Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kinti-benti cicák élete...

A kinti-benti cicák élete milyen? Gazdik, nálatok hogy megy? : )

Figyelt kérdés

Szeretnék örökbefogadni egy cicát, de ez lesz az első...Szerettem volna úgy, hogy benti, de szüleim nem nagyon szeretnék, ezért gondoltam, hogy kinti-benti legyen. De ez hogy megy nálatok? Mármint mikor van kint, mikor bent, amikor bent van, akkor az egész házban teljes a szabadsága? vagy hogy megy ez nálatok?

Kérlek segítsetek, előre is köszönöm! :)


2011. máj. 28. 15:17
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm:) és olyat is olvastam, hogy mondjuk van akinél nappal kint van, éjszaka bent, akkor hol szokott lenni? a szobában? ^^ :D
2011. máj. 28. 18:20
 12/31 anonim ***** válasza:

nálunk úgy van,h. bent megkapja a kajáját, napközben ha szeretne, és van időnk foglalkozni vele, akkor beengedjük, meg este is. ilyenkor nyávog összevissza az ajtónál. de kint is elvan, vadászik, napozik, alszik, nem csatangol el nagyon messzire. szóval ha mindenki dolgozik/suliban van, akkor egész nap kinnt van, nem volt baj belőle.

télen, mikor kicsi volt, és nagyon hideg volt, akkor bent aludt a fürdőszobában, raktunk be neki almot, meg fekhelyet. mostmár kint alszik.

mikor bejön, akkor mászkálhat, ahova akar, de pl. a konyhapultra nem ugorhat fel, az ágyra is úgy feküdhet fel, ha aláterítjük a saját kis takaróját (ez azért is van, mert most eléggé hullik a szőre.)

szerintem jó dolog a kinti-benti tartás. jó, sokszor aggódom h nehogy valami baja legyen kint, meg szokta a többi macska is piszkálni őt néha, de alapvetően jó neki, kullancsot is még csak egyet találtam benne.

2011. máj. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

19:31-es vagyok: az enyém lány, ivartalanított, nemsokára egy éves. mindenképp ivartalanítani kell, a miénk egyszer tüzelt, hát elég borzalmas volt. még gennyes méhgyulladása is lett :S

ja és télen azért kellett a fürdőben aludnia, mert mindig beriasztjuk a házat, és csak a fürdőben nincs érzékelő.

szerencsére jó helyen lakunk, nincs forgalom, úgyh. nem baj ha kicsit elkóborol, de nem szokott messzire, fél, szeret a ház közelében maradni.

2011. máj. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! Igen, mindenféleképpen szeretném ivartalanítatni. :)

nagyon hasznos válaszok voltak, köszönöm mindenkinek :)

ha még vkinek van tapasztalata, tanácsa, stb., szívesen várom :)

2011. máj. 28. 22:59
 15/31 anonim ***** válasza:
Az én szüleim nem szeretik a cicákat, lakásban meg semmilyen állatot. Egyszer viszont úgy esett, hogy találtunk egy sérült cicát, akinek nem szabadott semmilyen más élőlénnyel érintkeznie még meg nem gyógyul. Így került be a cicus a szobámba. Igen ám, de felépült, és mivel már felnőtt cica volt, aki ismeri a kinti vadászatot nagyon vágyódott kifelé. Most úgy van, hogy reggel kiviszem kézben az udvarra, és este vagy nap közben, amikor megunja a játékot szintén kézben beviszem vissza a szobámba. Így senkinek sincs terhére, senkit nem zavar, hisz én takarítok utána, én etetem, rendezem. Így szent a béke a családba. Olyan ügyes, még ha nyitva az ajtó sem megy be, mert tudja, hogy csak a kezemben nem tilos a bemenet.
2011. máj. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Értem. és mondjuk este ha nagy dolga van, vagy pisilés, azt hogy bégzi el? :O
2011. máj. 29. 21:37
 17/31 anonim ***** válasza:

be kell rakni neki almot, de egyébként kibírja, ha csak pár órát van bennt, majd elvégzi kint a dolgát, ha kirakod.

legalábbis az én macskámmal így van :D

2011. máj. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
és nem történnek balesetek? :O :D
2011. máj. 29. 22:40
 19/31 anonim ***** válasza:
A macskák nem szeretnek odakakálni/pisilni helyekre! Azt szeretik ha van szép tiszta almuk/kint a fűben, mert ott el tudják rejteni a csomagot. Általában ha egy cica bekakil, az vagy bosszú, v vmilyen betegség előjele. Én azt mondom, szoktasd alomra azonnal, és akkor aztán biztos nem lesz gond, ha meg kint van akkor sztem rájön hova termeljen :D
2011. máj. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
:D és az alomraszoktatást hogy lehet megcsinálni? :)
2011. máj. 30. 19:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!