Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kinti-benti cicák élete...

A kinti-benti cicák élete milyen? Gazdik, nálatok hogy megy? : )

Figyelt kérdés

Szeretnék örökbefogadni egy cicát, de ez lesz az első...Szerettem volna úgy, hogy benti, de szüleim nem nagyon szeretnék, ezért gondoltam, hogy kinti-benti legyen. De ez hogy megy nálatok? Mármint mikor van kint, mikor bent, amikor bent van, akkor az egész házban teljes a szabadsága? vagy hogy megy ez nálatok?

Kérlek segítsetek, előre is köszönöm! :)


2011. máj. 28. 15:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Amikor haza viszed mutasd meg neki, hogy hol találja az almot. Érdemes többször is beletenni őket. Ha látod, hogy kaparászik, akkor azonnal bele kell tenni. Ha egyszer bele csinál, onnantól kezdve tudni fogja. Fontos, hogy rendszeresen takarítsd, és ne mozdítsd el. Mindig legyen fix a helye. Ha valami miatt máshova kell raknod, akkor újra meg kell mutatni neki.
2011. máj. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
És milyen almot ajánlasz? és az mennyibe kerül? :)
2011. máj. 30. 19:38
 23/31 anonim ***** válasza:
Én szilikagéleset ajánlok. 1500-2000 HUF és egy hónapra elég. Ilyen átlátszó gyöngyökből áll, biztos láttál már ilyet. Nekem ez jött be a legjobban. Pisit nem kell kiszedni belőle, csak néha fel kell kavarni az egészet, és a kakát kell csak kitakarítani :)
2011. máj. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

3 éves kinti-benti (ivartalanított) kandúrom van. Úgy néz ki egy napja, hogy reggel szépen bereggelizik, utána elmegy csavarogni, napozni a tetőre. Dél körül hazajön, alszik kb. 4-ig, 5-ig, aztán újra kimegy estig, amíg nincs sötét. Este mindig játszunk egy nagyot, szeretgetem, fésülgetem (hosszú szőrű), végül együtt alszunk. Az éjszakát végigalussza velem az ágyban amióta velem van, és reggeltől minden kezdődik ugyanúgy.

Teljes szabadsága van, valamiért a dolgát bent végzi, nem hajlandó kint.

2011. máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek! :)
2011. máj. 31. 19:38
 26/31 anonim ***** válasza:
nekem kinti macskám van jelenleg egy. Sose szeretett bent lenni, vonzották a kinti dolgok. Most ványadt egy kicsit mint a kani macska tavasszal, de amugy mindig itthon van
2012. máj. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Szami5 válasza:
Nálunk van két ivartalanított nőstény cica. Reggel hétköznap egy kicsit beengedjük őket, majd amikor megyünk el kitesszük. Aki legelőször hazaér, az engedi be őket délután. Bent szoktuk őket etetni, a kazánházban van a helyük, ahol alszanak. A kazánházba macskaajtón közlekednek.
2012. máj. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Nálunk ki-be járkálhatnak, van macskaajtó a bejáratnál. Ha nem lenne, akkor egész éjjel ébren kéne lennem, mert ha bezárom őket, folyamatosan ki akarnak menni és sírnak, kaparják az ajtót meg ugrálnak a kilincsre (egyik megtanulta kinyitni a szobaajtó kilincsét! a bejárati ajtó viszont nem megy neki), ha viszont kizárom őket, akkor ugyanúgy sírnak, csak kívülről és addig kapargatják az ablakomat, amíg ki nem nyitom. És öt perc múlva újra ki akarnak menni... Úgyhogy nyávogás lenne nonstop, ha nem lenne macskaajtó.
2012. máj. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Egyébként az a vicces, hogy nálam is bejönnek wc-zni. Amikor nem volt macskaajtó, az egyik cica képes volt órákig visszatartani, amíg be nem engedtük és kétségbeesve száguldott be az alomba, ahogy hazajöttünk, a kertben nem volt hajlandó üríteni...:) Mondjuk én is jobban szeretek wc-n, mint bokorban.:P
2012. máj. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ha bennt is eteted, és sokat (naponta 2* 2-3 óra elég) engeded bennt lenni, akkor nem fog messzire menni. Nekünk nincs macskaajtó, de 2*kell neki kiabálni, és már jön is. A szomszédé ugyanilyen -barátnők:). Mindkettő befogadott cica, ivartalanítottak. Már 3 évesek. Ja, és mivel én engedem be, a zsákmány is csak a teraszra kerül fel. De széles a repertoár, madarak, szöcskék, mindenféle kisrágcsáló, patkány, vakond... Sajnálom őket, és hidd el, rengeteget kap enni, nem azért csinálja. Ilyen szuper vadász...
2012. máj. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!