Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ehetnek a néhány órája ivartal...

Ehetnek a néhány órája ivartalanított cicáim?

Figyelt kérdés

Ma fél ötkor illetve ötkor lettek ivartalanítva, egy 11 hónapos kandúr, és egy 9 hónapos nőstény cica. Már magukhoz tértek, kicsit még inogva, lassan mászkálnak, de láthatóan már jobban vannak, tudják, hol vannak. Több oldal szerint aznap nem szabad őket etetni. Ma csak reggel ettek egy keveset, nem sokat, az ivartalanítás után hánytak is picit, de nem volt vészes. Már mosakodnak, dorombolnak, prünnyögnek. A lányka kicsit még kábább, az mégis csak nagyobb műtét ugye, de ha zörgök a kajarészlegen, ő is jön elő. A fiú egyértelműen enne. Az orvos azt tanácsolta, hogy csak akkor adjak ma nekik, ha úgy érzem, hogy már jól vannak.


Mint mondtam, kicsit még inogva, lassan járnak, de már nem vészes. A fiú egy órája még nem tudta, merre van, össze-vissza tántorgott, nem volt teljesen magánál, de mostmár a régi, kicsi magasabb hanggal, de ugyanúgy viselkedik. A lány kuporog, pihen, les, de kajára jönne elő. Vizet raktam le eléjük, 1-2 kortyot ittak. Én egy kicsit később szívem szerint adnék nekik egy alutasakos kaját, maximum kettéosztva. Kinti-benti macskák egyébként, de most pár napig bent lesznek, legfeljebb napközben mehetnek ki egy kicsit. Ti mit tennétek?


2011. máj. 31. 21:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem volt komolyabb gond.Párszor vissza kellett járnunk kontrollra, gyógyszerekért és a műtét után másnap beödémásodott az egyik lába. Amibe az infúziót kapta. Kicsit szorosra rakták rá a kötést. De levéve rendbe jött. Mindenesetre ijesztő volt nagyon mikor másnap reggel megláttam, hogy az egyik mancsa két-háromszorosa a másiknak.

De ezután más már nem volt.

Szépen rendbe jött. Most is itt fekszik az ölembe, dorombol. Alig tudok tőle írni. :)


Neki egyébként elég nagy sebe volt. Be is volt kenve valami fura gyógyszer szagú, ezüstszürke szerrel. Azt nagyon le akarta volna nyalogatni, de ilyen tölcsérszerű gallért kapott. Azt rajta kellett tartani egészen a varratszedésig. Szegény nem nagyon szerette ezt a gallért. Olyan bizonytalanul mozgott vele. Folyton mindennek nekiütközött és lóbálta a kis fejét, ahogy ment vele.

2011. máj. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

A lány még bágyadtka, épp most mászott elő inni egy kicsit, aztán ment vissza a helyére. De már ő is érzékeli a külvilágot, beszélt is hozzám, dörgölőzött egy kicsit. Fiú már jobban van, mosakszik, dorombol.


Több helyen körbenéztem, átlagosan 10-15 ezer között van a nőstény és 6-10 ezer között a kandúr ivartalanítása. Nálunk a helyi állatorvos pl. 16 ezerért csinálta volna a a lányt, és 12-ért a fiút. Akinél voltunk, egy régebbi ismerőse a családnak, 8500-ért szokta a nőstényeket és 4500-ért a kandúrokat, 13 ezer volt a kettő. Jó orvos, szereti az állatokat.

2011. máj. 31. 22:28
 13/27 A kérdező kommentje:

22:28: egyszer a bátyám kutyájának volt egy kisebb műtéte, valami megszúrta az oldalát, elég mély volt, de nagyon pici, és már csak a fertőzött sebet lehetett észrevenni. elég nagy pukli nőtt oda, azt kivágták onnan, ő is kapott gallért meg olyan ezüstös valamit a borotvált részre, nagyon nem szerette.


Nekem egyébként épp tegnap pusztult el az egyik macskám, 3 volt. Egy 7 éves ivaros kandúr volt, teljesen felpuffadva jött haza, már hiába vittük állatorvoshoz. Kapott gyógyszert, ellenmérget (mérgezés volt), és leengedte a gázt a hasából a doki. Nagyobb volt a hasa, mint egy hat kismacskát elleni készülő nősténynek... ijesztő volt. Lehetett hallani, ahogy az üreges tűn keresztül távozik a gáz, és lehetett látni, ahogyan megkönnyebbül. De már késő volt, fél óra múlva elpusztult szegény

2011. máj. 31. 22:34
 14/27 anonim ***** válasza:

Szia! Az enyém 12 órával előtte nem evett mégis 20x hányt úh nem is biztos, h ennek van jelentősége...

Amúgy szerintem akkor adj nekik ha nyávognak h éhesek, lehet h ez éjszaka lesz de egyszer gondolom kibírod, h felkelj enni adni nekik :D

Jobbulást a cicuknak!

2011. máj. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

22.34

:(((( Anyját annak aki megmérgez egy ártatlan állatot

2011. máj. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem a műtét árát. Melyik megyében van ez az állatorvos?
2011. máj. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Elküldtem privátban a nevét és a címét!


Igen, sajnos sokan gátlástalanul mérgezik az állatokat, több macskám is volt már ennek az áldozata... hozzánk is járnak idegen macskák, de eszembe nem jutna bántani őket, mert bár lehet, hogy kóbor állatok, de ha nem, akkor a gazdájuknak hiányoznának. És ha kóbor is, nem fogom megölni, szenvedni hagyni azért, mert néha ide jár kosztolni, vagy pihengetni... de nem vagyunk egyformák.

2011. máj. 31. 23:53
 18/27 anonim ***** válasza:

Elvileg senkinek nem illik az anyját szidni de ebben az esetben csak a neveltetést okolhatjuk! Egyetlen ismerősöm sem tenne ilyet pedig azért vannak akik zűrös háttérrel rendelkeznek, akkor el tudom képzelni az ilyen állatoknak, milyen szülei lehetnek...

Mindenkinek kötelessége lenne az állatok és az élet tiszteletére tanítani a gyerekeit...

2011. jún. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Sajnálom az elpusztult cicádat. :(


Nálunk tavaly 30eFt volt a műtét + 5eFt a röntgen. De ebben benne volt az ivartalanítás mellett, hogy a gyomrából eltávolították a lenyelt tűt, a gallér ára és az utólagos plusz gyógyszereké is.

Előtte el kellett vinnem röntgenre, hogy tényleg lenyelte-e és hogy tudják pontosan hol keressék a tűt. (A felvételt megtarthattuk emlékbe. :))

A műtétnél is úgy volt hogy mindenre rákérdezték hogyan szeretnénk. Pl altatásra is van többféle mód. Én mindenből a jobb, de drágább megoldást választottam. Így lett ennyi az ár.


Van hozzánk közelebb is egy állatorvos, de oda nem szeretünk járni. Régebben, mikor még élt a kutyám, őt oda vittem és rendszeresen félrekezelték. Sokszor fel se ismerték, hogy mi a baj.

Egyszer mentünk oda a cicámmal, vele is ez volt. Akkor megfogadtam, hogy többet oda soha!

Ráadásul nagyon pénzéhesek. Ha csak ránéznek az állatra, már 5000Ft-ról indultunk.


Ahol műtötték a cicámat, ott teljesen ingyenes a vizsgálat. Legutóbb pl egy kullancs volt szegényem nyakában. Elvittem az orvoshoz vele. Emellett teljesen meg is vizsgálták, hogy minden rendben van-e. És egy fillért nem fogadtak el.

2011. jún. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Na, felébredtek a gyermekek, ettek is, már teljesen jól vannak. Lányka még kicsit óvatos, lassan megy, de ő is megmarad :) Ma meg holnap még szabadnapos vagyok, azért is vittük őket most, tudok rájuk figyelni. Szerintem semmi gond nem lesz :)


Sajnos nálunk is a helyi doki egy sintér, és nagyon drága... a fiúcskát 2-3 hónaposan vittük hozzá, mert hasmenése volt, meg minden baja. Megnézte, adott neki féreghajtót, valami szurit, és egy kis zacskó szárazkaját, ami pont ilyen esetekre jó. 9000 ft volt. A nagyot meg elvittük ehhez, akinél az ivartalanítás is volt, kapott infúziót, ellenmérget, leengedte a gázt, megtisztogatta a száját, fejét (már nyáladzott szegény, csodáltam, hogy haza tudott vergődni...). Még két kullancsot is kiszedett a nagyúrból, és egy fillért nem kért az egész műveletért, mondván, hogy az infúzió meg a tabletta semmi, és elég baj nekünk, hogy megmérgezték a macskát. Egy üveg narancspálinkát adtunk neki, épp volt a kocsiban néhány, szeret néha iszogatni, mértékkel :) Szegényke amikor hazaértünk, és kivettem a kocsiból és leraktam a helyére, sóhajtott egy nagyot. Megtöltöttem vízzel egy fecskendőt, hogy tudjam itatni, de mire visszamentem, már nem élt. Valószínűleg az volt az utolsó sóhajtása. A trónörökös most itt mászik az ölembe, nem hagy békén a kis töketlenke :)


Egyébként volt egy ismerősünk, részeges, verte a gyerekeit, több állatot is a két fia szeme láttára elintézett, stb. Az egyik fia ugyanilyen lett, a másik teljesen más, épp ezért, mert tudta milyen...

2011. jún. 1. 09:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!