Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ehetnek a néhány órája ivartal...

Ehetnek a néhány órája ivartalanított cicáim?

Figyelt kérdés

Ma fél ötkor illetve ötkor lettek ivartalanítva, egy 11 hónapos kandúr, és egy 9 hónapos nőstény cica. Már magukhoz tértek, kicsit még inogva, lassan mászkálnak, de láthatóan már jobban vannak, tudják, hol vannak. Több oldal szerint aznap nem szabad őket etetni. Ma csak reggel ettek egy keveset, nem sokat, az ivartalanítás után hánytak is picit, de nem volt vészes. Már mosakodnak, dorombolnak, prünnyögnek. A lányka kicsit még kábább, az mégis csak nagyobb műtét ugye, de ha zörgök a kajarészlegen, ő is jön elő. A fiú egyértelműen enne. Az orvos azt tanácsolta, hogy csak akkor adjak ma nekik, ha úgy érzem, hogy már jól vannak.


Mint mondtam, kicsit még inogva, lassan járnak, de már nem vészes. A fiú egy órája még nem tudta, merre van, össze-vissza tántorgott, nem volt teljesen magánál, de mostmár a régi, kicsi magasabb hanggal, de ugyanúgy viselkedik. A lány kuporog, pihen, les, de kajára jönne elő. Vizet raktam le eléjük, 1-2 kortyot ittak. Én egy kicsit később szívem szerint adnék nekik egy alutasakos kaját, maximum kettéosztva. Kinti-benti macskák egyébként, de most pár napig bent lesznek, legfeljebb napközben mehetnek ki egy kicsit. Ti mit tennétek?


2011. máj. 31. 21:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

Na jó akkor egyszer és utoljára elmondom, miért kell éhgyomorra műteni, altatni, és az utána kómás ébredezős időszakban sem ennie.

Mert ha véletlenül hány mikor alszik el az altatótól, vagy műtét közben, vagy utána, és az étel félre megy, tehát a tüdejébe, akkor vége az állatnak!!! A tüdőben ugyebár nincs helye kajának! Olyan tüdőgyulladást kapnak tőle, legjobb esetben, hogy akkor is vége van,...onnan nem tudják kiszedni!

Szóval ne szórakozz, ha egyszer nem ehet sem előtte, sem utána..nem véletlen...

Na meg a jó édes anyjukba azoknak az orvosoknak, akik az idióta gazdákba ezt nem verik bele, ha felébred, és teljesen Önnmaga, ez kb 10-15 óra, akkor először csak egy kis vizet kaphat, enni semmit...enni majd mikor teljesen jól van, valószínű másnap...

Azonnal mehetnek útjukra, nem zavarja őket semmiben a műtét. De én a biztonság kedvéért 1-2 napot bezárva tartom őket, hogy múljon a fájdalom...mert a fájdalomérzet miatt esetleg a kinti veszélyekre rosszabbul reagálnak...ennyi!

2011. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Utolsó: neked problémáid vannak....

Mindenki közölte h 10-12 órát nem evett a macskája- amennyi az előírt!!!!!!!- de amúgy sürgős műtétnél meg nem ez a fő szempont, mondhatni ez csak biztonsági előírás, nem tudom, mit habzik a szád itt.

2011. jún. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, fogd vissza magad kérlek, a jelzőidet meg tartsd meg magadnak. Tipikus terméke vagy ennek a mai mindent túlspilázó világnak... alig aludtam az éjjel, fél négyig magyarázott a kis vékonyka hangján a fiú, hogy engedjem ki, vagy adjak neki enni... végül megoldotta magának, felmászott a másfél méter magasan lévő polcra, és leverte a száraz kajájukat, a zörgésre ébredtem olyan 2 körül, miután pár percet sikerült aludnom... felkeltem, ő nézett rám ártatlanul a nagy kerek szemeivel, és beszélt... adtam nekik kb másfél evőkanálnyi alutasakosat, ezután kicsit még magyarázott a fiú, olyan másfél órán át, majd végre elcsendesült. Viszont délelőtt reggeli után egész szépen aludt. A lányka egész nap aludt, csak enni meg egeret lesni kelt fel, na meg hízelegni egy kicsit, de nagyon jól érezte magát, hempergett, mosakodott. Épp most vacsoráztak, most itt dorombolnak nekem, és nézik a képernyőt, amin mozog valami. Na meg szét akarják szedni a kirakófélben lévő 2000 darabos puzzle-t :)
2011. jún. 1. 19:26
 24/27 anonim ***** válasza:
49%

Nem a hozzászólóknak írtam, vegyetek már vissza! Ők szépen rendben, ügyesen, és jót mondtad!Megkapta mindenki a zöldet is...

Tehát a többesszám az ilyen kérdezőkre, és társaikra vonatkozott....aki előbb megteszi, aztán kérdezi meg jó volt-e?

Nem veszitek észre mennyi ilyen van?

Úgyhogy lehet hátradőlni, üldözési mániátok van, komolyan mondom...fussatok egyet a ház körül akkor...


A kérdezőnek üzenem!!!!

Akkor ezt írd, magyarul...hogy nem Te adtál neki, hanem lopta!!!! Ezt nem írtad a kérdésben! És ennek megfelelően válaszoltak is neked....

Plusz nem értem a kérdést akkor minek, ha már ugrál,meg nyávog a kajáért, az a cica már baromira ébren van, és persze hogy ehetett...hűűű, de bonyolult...

És azt spilázok túl amit akarok, érthető?

Én évi 10-15 macskát fogadok be, mentek meg, gyógyíttatok, vagy éppen ivartalanítok, felnevelem, mert nincs anyjuk, gazdit keresek. Találkoztam minden betegséggel ami létezik, végigszenvedtem az állattal mindet, olyan sosem volt hogy feladtam!

Inkább nem ettem semmit. Weblapokat csinálok a gazdit kereső macskáknak, megyek őket videózni, fotózni, hogy minél több esélye legyen gazdira. És mint egy rossz szaktás, hirdetem az igét az ivartalanítás, és oltás fontosságáról...

És ugye nem mindig jók a dolgok, tehát jelentem jelenleg 13 macskám van!!! Mert megérdemlik az életet, ebből egy gyógyíthatatlan beteg, nem tudom mikor jön el a vég neki...

Rengeteg állatorvossal gyűlt meg a bajom, mert csak a pénz a pénz, nem az állat a fontos, vagy hogy gondolkozzon mi baja lehet egy adott állatnak, nekem kell rájönnöm...úgyhogy ne csodáljátok ha tőlük is ki vagyok akadva...150 000Ft, amikor 10 000-ből meg lehetett volna gyógyítani, de addigra késő volt...ez csak 1!!! példa...

NA MAJD, HA TI EZT CSINÁLJÁTOK MINDEN ÉVEN, ÉS CSENDBEN TUDTOK MARADNI EGY ILYEN HÜLYE KÉRDÉSRE, AMI ELŐSZÖR NEM IS VOLT TELJES, AKKOR, MAJD AKKOR VITÁZZATOK VELEM...

meg nekem lökjétek a negítívot...biztos megérdemlem halljátok.

Na megyek inkább odaadni nekik a vacsit, mert már vagy 6-an itt gyülekeznek körülöttem, éhesek, hát igen ők csontos husit, meg konzervet kapnak, nekem marad a vajas kenyerem..., reggel meg korán megyek egy gazdit kereső cicát fotózni!

Na jóccakát

(ja, el ne felejtsétek nyomni rám az offokat, meg mittomén miket!

2011. jún. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
"szektás, és negatívot" alig tudtam írni, egy a billentyűzet előtt fekszik...mer az olyan "vicces"
2011. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Nem ettek a macskák a műtét után, hanem csak előtte, 11 órával. Tehát nem adtam nekik, csak már nagyon jól voltak, ezért megkérdeztem, ti mit tennétek. Ne ma sablonszövegre voltam kíváncsi. Utána, a műtét utáni éjszaka lopott kaját a fiú, de a kérdést még jóval előtte tettem fel! Tehát valamit félreérthettél.
2011. jún. 1. 22:50
 27/27 anonim ***** válasza:

Figyu, nekem egy a lényeg!

Csak dicsérni tudlak, hogy ivartalanítottad őket, ez a legnagyobb piros pont, és ennek kellett volna a lényegnek lenni tőlem...ennek hangot adni. Jó egészséget a két tündérkének!

2011. jún. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!