Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden macskatartó törvényt szeg?

Minden macskatartó törvényt szeg?

Figyelt kérdés

Felénk rengeteg a macska, és sajnos néha bejut egy-egy macska a kiscsibékhez vagy kisnyulakhoz, és ilyenkor meg szokott ölni egyet-kettőt. (T.i. a szomszéd macskája miatt nem ítélem ketrecfogságra az állataimat.)


Viszont az állattartásra vonatkozó rendelet egy része így hangzik:


1) Állatot tartani oly módon lehet, hogy az közterületre kijutni, vagy más ingatlanára átjutni ne tudjon.


(2) Az állattartó a tartással anyagi kárt senkinek nem okozhat, az okozott kárért felelősséggel tartozik.


Ennek értelmében tulajdonképpen szinte minden macskást fel lehetne jelenteni. De amikor szóltam érte, hogy a macska átjár, és ezzel nekem kárt okoz, akkor csak röhögött. Most miért nem lehet úgy tartani kertes háznál a macskát, hogy ne kockáztassák a macska életét, és nekem ne okozzanak kellemetlenséget, kárt?


2011. okt. 3. 15:26
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk cica-gond egyszer volt csak szerencsére, akkor elvitt egy kiscsirkét de többet sem, azóta csukva tartottuk a műhely ajtaját, ahol voltak. Egyszer meg szintén kétségbeesett csipogást hallottam, kimentem, erre látom egy szarka folytogatja a kiscsirkét... Ami ráadásul nem is volt már olyam kicsi, és épp hogy egy kis időre hagytam magára a többiekkel a kertben. Szegény menthetetlen volt, elroppantotta a nyakát a szarka... Azóta tényleg sehol nem hagyok őrizetlenül kiscsirkét.
2011. okt. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Nálunk a kotlós megvédi a kicsiket a szarkától, a nyest meg a görény pedig nem merészkedik ide, főleg nappal, éjjelre meg bezárom őket. De sajnos a macskától nem tudja őket megvédeni a kotlós sem. Viszont most a kutya vigyáz az állataimra, csak nehogy a macska lássa a kárát. (Pedig valószínűleg előbb-utóbb sajnos elkapja a kutya a macskát.)
2011. okt. 4. 16:00
 23/35 anonim ***** válasza:
52%
Bocsi. A kutyádat házőrzésre tartsd ne macska fogónak.
2011. okt. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Te meg ne tarts önzésből (kedvtelésből) háziállatot, mert azzal is csak a globális klímaváltozáshoz járulsz hozzá, illetve a "gazdasági" állatok szenvedéséhez. A sok szeretethiányos ember tart kedvtelésből cicukát meg kutyuskát, miközben le se sz*rják a "csúnyagonosz" állatokat, mint pl. a rákosi viperát. Meg az sem baj, hogy a cicuska kinn mászkál, és kifossza a fészkeket, eleszi a kaját a ragadozó madarak és egyéb állatok elől, akiknek amúgy sem túl könnyű az életük. Vagy Cica megeheti a cickányt is, meg a védett hüllőket is halomra ölheti. Az nem baj.
2011. okt. 4. 20:22
 25/35 anonim ***** válasza:
43%

Minősíthetetlen volt ez a hozzászólásod kedved kérdező, a legtöbb ember normálisan próbált neked válaszolni, de úgy látszik nehezen viseled el, hogy van, aki szereti a cicákat.


üdv.: egy "szeretethiányos" macskatartó


ui.: nyugodtan le lehet pontozni, majd megvigasztal a macskám :D :D :D

2011. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
34%

engem is le lehet pontozni (bár én szeretem a macskákat)

a kérdező kommentje ha kicsit szarkasztikus is de azért jogos! mert a legtöbben tényleg leszarják a "csúnyagonosz" vadonélő állatokat..

2011. okt. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
48%

szerintem is igaza van ebben a kérdezőnek, nekem két macskám van, azóta nem látok például zöldikéket a házam körül....


persze, ha ez a két macska lenne a környéken, az még oké, de hogy itt minden háznál van kb. 2... az meg már durva szegény vadállatokra nézve:(


van min gondolkodni!


A kutyát meg szerintem elég nyilvánvaló, hogy nem macskafogásra használja, de ha a szomszéd macskája átjár, és nyírja a csirkéket, elkerülhetetlen, hogy egyszer a kutya rajta kapja...


(az én egyik cicám is sajna 4 napja eltűnt, estére mindig bejött aludni a házba, imádkozom, hogy ne igazolódjon be a sejtésem, miszerint idegen, kutyás kertben óvatlan volt...)

2011. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
32%
Nem a felvetett dolgokkal van a bajom, hanem a stílussal.
2011. okt. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
16%

Hát nem tudom igazából...az h bizonyos állatok védettek az az emberekre vonatkozik, de senki nem fog felelősségre vonni egy állatot(macskát, rókát, v bármit) azért mert megeszik egy védett növényt/v másik állatot.


Szóval ez a védett dolog elég rossz szöveg...


Ennek ellenére terémszetesen egyet értek azzal, h a macskákat/kutyákat tartsuk elzárva. IGEN akár építsünk erődöt a kertünkbe, vagy ne tartsunk macskát!

2011. okt. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"a nyest meg a görény pedig nem merészkedik ide"


Negatív! Pesten lakok paneldzsungelban, és a múltkor találkoztam egy görénnyel a parkolóban. Nem házi görénnyel! Egy kertes házas környéken ezt végképp nem tudod kijelenteni! Ki a franc gondolta volna, hogy a panelos lakótelepre bemerészkedik? Ott még csak olyan sincs, ami miatt érdemes lenne neki.

2011. okt. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!