Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden macskatartó törvényt szeg?

Minden macskatartó törvényt szeg?

Figyelt kérdés

Felénk rengeteg a macska, és sajnos néha bejut egy-egy macska a kiscsibékhez vagy kisnyulakhoz, és ilyenkor meg szokott ölni egyet-kettőt. (T.i. a szomszéd macskája miatt nem ítélem ketrecfogságra az állataimat.)


Viszont az állattartásra vonatkozó rendelet egy része így hangzik:


1) Állatot tartani oly módon lehet, hogy az közterületre kijutni, vagy más ingatlanára átjutni ne tudjon.


(2) Az állattartó a tartással anyagi kárt senkinek nem okozhat, az okozott kárért felelősséggel tartozik.


Ennek értelmében tulajdonképpen szinte minden macskást fel lehetne jelenteni. De amikor szóltam érte, hogy a macska átjár, és ezzel nekem kárt okoz, akkor csak röhögött. Most miért nem lehet úgy tartani kertes háznál a macskát, hogy ne kockáztassák a macska életét, és nekem ne okozzanak kellemetlenséget, kárt?


2011. okt. 3. 15:26
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
28%

Az én macskám meg kimegy, és? Nem főúton lakom, hadd mászkáljon.

Ja van macskabiztos kerítés, ami leginkább egy börtönre hajaz kinézetre. Nem fogom így elcsúfítani a kertet. Sőt, nem fogok erre pénzt pazarolni. Ha a macska kártokoz kifizetem. Ennyi.

2011. okt. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
35%
amúgy a macskának tényleg szabadon a legjobb, de elhiszem, ha zavar hogy eszi az állataidat, engem is bántana :/
2011. okt. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
51%

a macska igaz, hogy házikedvenc, de érdekes módon a mai napig nem sikerült a teljes háziasítása.

(tehát az ember segítsége nélkül is megfelelően el tudja magát látni.)


a macska őse hatalmas, sivatagos területekről származik, már így is elég nagy baj nekik, hogy teleknyi területekre kell szorítaniuk saját territóriumukat. a házban tartott macskák pedig ahogy megtapasztalják, milyen az igazi szabadság, általában mindent megtesznek azért, hogy soha többet ne kelljen bezárva élniük.


sajnos, ahogy a nyest meg a róka is beszökhet a tyúkokhoz, úgy a macska is.


Amit esetleg kipróbálhatsz, hogy citromhéjjal bekened a tyúkól bejáratát (vagy a környéket), és citromfüvet ültetsz.

A macskák semmilyen citrusféle szagát nem tudják elviselni. (és a citromfű neve nem véletlenül citromfű.:))

Ráadásul még a reggeli teádba is isteni frissen letépve a kertből;)

2011. okt. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 hell-ikon ***** válasza:
51%

Nekem 3 macskám plusz 1 kutyám van és emellett nevelünk csirkéket is.

Nálunk soha nem vittek el napos csibét a macskák, de tettünk is róla, hogy ne férjenek hozzájuk. Cirka 4, max. 6 hét amit így kell a csibéknek kibírniuk, ezt követően már esze ágában sincs a macskáknak hozzájuk nyúlni.

Van jó nagy körbekerített kifutójuk, oldalt drótkerítéssel a tetején raschell hálóval, s ehhez hozzá építve egy ól, ahova estére behúzódhatnak.


Ha már elég nagyra megnőttek ahhoz, hogy ne bántsa a macska akkor már csámboroghatnak amerre akarnak, kis túlzással. A kutya meg eleve nem piszkálja őket, lévén német juhász, tehát a terelő ösztöne erősebb, mint a vadász (és ezt rendszeresen kamatoztatja is).


_Ha akarnád_, ezt te is megtehetnéd, elvégre a napos csibéknek közel sincs akkora térigényük, mint a pl. 1-2 hónaposaknak. Tudod: segíts magadon és Isten is megsegít. :)


Egyébként igen, ha betű szerint nézzük a törvényt v. rendeletet (nem tudom honnan másoltad), akkor nyilván minden macskatartó aki kint tartja vagy kijáró macskái vannak ez alapján tényleg előírást szeg.

2011. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
15%

nem kell ide macska biztos kerítés..

ott van a sörétes vagy egy hosszú póráz fojtó nyakörvel.. :D

2011. okt. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem rosszul közelíted meg a házimacska-fajta tiszta macska témát...

Ha hozzád szegődik egy állat, megszereted, függetlenül attól, hogy sima házi vagy egy akármilyen fajtájú cica. Éppen ezért nem hiszem, hogy az emberek úgy gondolkodnak, hogy a házi cica nem érdemli meg a biztonságot és a kifutót. Egyszerűen arról van szó, hogy egy fajta tiszta cica baromi drága, valószínűleg aki képes kifizetni egy cicáért 100 ezer Ft, annak nem jelent nagyobb anyagi megterhelést az sem, hogy csináltasson egy kifutót. Házimacskát bármelyik sarkon kap ingyen az ember, az hogy valaki házicicát tart,és nincs kifutó, még nem jelenti azt, hogy nem csináltatna ha lenne rá pénze, vagy hogy kevesebbre becsüli őt, mint egy fajta tiszta cicát.

2011. okt. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
58%
Nem szeg minden macskatartó törvényt, mivel a FELELŐS macskatartók bent tartják a cicáikat és hámon sétáltatják, v macskabiztos kerítést épít, a kertjébe ezzel megakadályozván, h a cicákat elüsse az autó, vagy a szomszéd csirkéjét egye. Ez az én véleményem, és ehhez is tartom magam.
2011. okt. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
28%

A macska szabad állat, tehát valószínű nem fogja ezért körbekeríteni macskabiztos kerítéssel az egész telkét.

Viszont te védekezhetnél valami jó macskabiztos elkerítéssel, ami megvédené a kis nyulakat/kiscsibéket amíg ilyen védtelenek.


Magyarán neked kellene úgy elkeríteni a kiscsibéket hogy ahhoz semmilyen betévedő ragadozó állat ne férhessen hozzá.

Viszont ha látod hogy a macska öli őket, akkor kártérítést követelhetsz.

2011. okt. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
0%
Mint ahogy már írták a macska szabad állat. Az én cicáim kinti-benti cicák, és megőrülnek ha nem mehetnek ki. Menjenek csak szaladgálni, ha ettől lesznek boldogok. Épp ezért az első teljesen kivitelezhetetlen. Másrészről viszont igen, követelhetsz kártérítést, de abban az esetben bizonyítanod is kell, hogy X macska eszi a csibéket. Ezen kívül azt is bizonyítanod kell, hogy a macska tényleg azé a személyé akit te a kártérítési igényeddel megtaláltál. Tudod sokan letagadnák ebben az esetben a macskát. Végül is ezt elég nehéz bebizonyítani. Megérne neked egy évekig elhúzódó polgári per költségeit fizetned, hogy aztán kapj (ha szerencséd van) néhány ezer forint kártérítést?
2011. okt. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
41%
Macskáink is vannak és gazdálkodó családból is jöttem, mindig neveltünk csirkét, kacsát. Amióta az eszemet tudom, nem emlékszem olyanra, hogy a védtelen naposcsibéket úgy tartottuk volna, hogy bármi hozzájuk férjen. Mikor eléggé megerősödtek mehettek szabadon. Mikor a helyük tetejét becsirkehálóztuk emlékszem akkor egyszer mondta nagyapám, hogy még akar egy ragadozó madár is elviheti míg meg nem nő..
2011. okt. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!